مراقبت های بعد از تزریق ژل لب برای افزایش ماندگاری چیست؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب برای ماندگاری

هر نوع از تزریقات به منظور افزایش زیبایی صورت و اندام، نیاز به مراقبت هایی برای جلوگیری از بروز هر گونه عفونت؛ زخم، خونریزی، ورم و کبودی می باشد که البته با تشخیص پزشک، تعیین می شود. در ادامه مطلب، برای شما متقاضیان عزیز لیستی از مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را تهیه کرده ایم که پس از تزریق ژل، به شما کمک خواهد کرد. این لیست با مشورت متخصصان پوست و زیبایی و تاییده شده توسط آن ها، تهیه شده است.

بلد چی
بلد چی

لب که از مهم ترین اجزاء صورت محسوب می شود و زیبایی چندین برابر به چهره می بخشد، در صورت تشخیص پزشک برای اصلاح فرم لب و یا به سلیقه ی فرد متقاضی راهی برای شکل دهی لب ها وجود دارد که همان تزریق است. در حاضر شما می توانید تزریق ژل و فیلر لب را در بهترین کلینیک های زیبایی تزریق ژل لب در کرج که دارای پرسنل و متخصصان درجه یک می باشد و بهترین خدمات را در این زمینه به شما عزیزان، ارائه می دهند انجام دهید. انواع تزریقات ژل با برند های ناشناسی که در بازار به قیمت ارزان فروخته می شود در بسیاری از کلینیک هایی که مجوز کسب ندارند، صورت میگیرد که کاری بسیار غیر بهداشتی و البته غیر قانونی است زیرا به دنباله ی خود عوارضی اعم از عفونت، زخم، کبودی، نافرم شدن لب ها، فاسد بودن ژل و.... را دارد.

لیستی جامع از بهترین کلینیک تزریق ژل لب در تهران و کرج توسط سایت بلد چی برای شما عزیزان، گرد آوری شده است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

 1. لب‌های شما پس از عمل به احتمال زیاد متورم خواهد شد. همینطور امکان دارد در محل های تزریق مقداری قرمزی یا کبودی مشاهده کنید که طبیعی است. بیشتر عوارض جانبی جزئی خواهد بود و شما می‌توانید اکثر فعالیت‌ها را بعد از انجام عمل از سر بگیرید.
 2. پس از آن با استفاده از کیسه یخ یا یک مکعب یخ پوشیده شده از پارچه یخ را روی لب‌های خود قرار دهید. این به شما کمک بسیاری می‌کند تا تورم، کبودی و هر درد دیگری کم می‌شود.
 3. به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از تزریق ژل لب و یا دیگر مواد پرکننده پوستی، از ورزش سنگین پرهیز کنید. افزایش فشار خون و ضربان قلب در اثر ورزش امکان دارد تورم یا کبودی را بدتر کند.
 4. هیدراته بمانید. نوشیدن آب بسیار به بهبودی بدن کمک زیادی می‌کند.
 5. میوه‌ها و سبزیجات مرطوب کننده زیادی بخورید و تلاش کنید از سدیم اضافی که موجب بدتر شدن تورم می‌شود پرهیز کنید.
 6. به مدت ۴۸ ساعت بعد از درمان از دمای بالا مانند حمام بخار، سونا، یا کلاس‌های ورزشی گرم استفاده نکنید. گرمای زیاد می‌تواند تورم را بیشتر کند.
 7. از پزشک خود بپرسید که کدام مسکن در روزهای پس از درمان مناسب است. به طور معمول تیلنول خوب خواهد بود، اما داروهای رقیق کننده خون مثل ایبوپروفن نه.
 8. تلاش کنید سرتان را روی بالش بلند قرار دهید تا تورم شما کم شود. روی صورت نخوابید.
 9. تا ۲۴ ساعت پس از آرایش لب‌های خود پرهیز کنید.

راه حل جلوگیری از عفونت پس از تزریق ژل لب

برای پیشگیری از عفونت ضروری است که ناحیه تزریق تمیز و خشک نگه داشته شود. برای شستن ناحیه تزریق باید از شوینده‌های ملایم مخصوص پوست استفاده کرد تا التهابات و تحریکات پوستی به حداقل برسند. بعضی از شوینده‌ها امکان دارد موجب تحریک پوست و ایجاد التهاب شوند.

توصیه ی پزشک پس از تزریق ژل لب

 • توصیه می شود بلافاصله بعد از پایان پروسه دراز نکشید ، بهتر است از دراز کشیدن حداقل تا 4 ساعت بعد از درمان برای اینکه بدن به حالت پایدار بازگردد ، خودداری نمایید.
 • توصیه می شود اگر تزریق ژل صورت انجام داده اید ، از آنجایی که عینک می تواند به نواحی تحت درمان فشار وارد کند ، تا زمان بهبودی از عینک استفاده نکنید.
 • یکی از مواردی که در جلوگیری از ورم و التهاب در دوره مراقبت های بعد از تزریق ژل تاثیر بسزایی دارد ، دهیدراته نگه داشتن بدن است. نوشیدن آب کافی علاوه بر  این موضوع به شادابی و داشتن پوست سالم کمک زیادی می کند.
 • افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ، بهتر است بلافاصله بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده نمایند تا میزان کبودی و تورم آن ها کاهش پیدا کند. دقت داشته باشید که این کار باید بدون کوچکترین فشاری به ناحیه تحت درمان انجام شود.
 • از مصرف هرگونه دارو به صورت خود سرانه باید خودداری کنید. تنها در صورت که پزشک دارویی برای شما تجویز نموده است ، می توانید آن را مصرف نمایید.
 • توصیه می شود از خم کردن سر و صورت خود خودداری نمایید. از انجام هرگونه فعالیت که می تواند موجب عرق کردن شود نیز باید اجتناب شود.
 • باید از مصرف غذاهای تند و ادویه دار پرهیز نمایید.
 •  در صورتی که مبتلا به دیابت و یا زخم های صورت و هر نوع بیماری خاص دیگر هستید ، لازم است این موضوع را پیش از تزریق به اطلاع پزشک خود برسانید. چرا که ممکن است در پروسه انجام تزریق ژل در صورت تغییراتی ایجاد شود.
 • دقت داشته باشید که این پروسه به هیچ عنوان به افرادی که دارای آلرژی و حساسیت های پوستی هستند و یا مادرانی که در دوره بارداری و شیردهی قرار دارند ، توصیه نمی شود.

ماساژ لب بعد از تزریق ژل

پس از تزریق ژل لب به نواحی خاص مثل تزریق ژل به باسن، لب یا سینه، برای توزیع یکنواخت ژل در ناحیه تزریق، پیشگیری از تجمع خون مردگی و گلوله گلوله شدن ژل، پزشک انجام ماساژهای خاصی را پیشنهاد می‌کند. لازم است که بیمار نسبت به انجام این ماساژها توجه داشته باشد و آن‌ها را طبق دستورالعمل پزشک انجام دهد.

کاهش تورم پس از تزریق ژل لب

 • یخ را در منطقه تحت درمان قرار دهید
 • هیدراته بمانید – مقدار زیادی آب بنوشید
 • روی خوردن غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات تازه تمرکز کنید. ویتامین ها و مواد معدنی به روند بهبودی کمک می کنند
 • ۲۴-۴۸ ساعت بعد از درمان از ورزش شدید و  و قرار گرفتن در دمای شدید  وگرم خودداری کنید.

آیا بعد از تزریق ژل لب، ورزش سنگین مجاز است؟

خیر، معمولا کسانی که اقدام به تزریق ژل لب می‌کنند، پس از تمام شدن درمان از کلینیک مرخص می‌شوند و از روز بعد، به فعالیت‌های روزمره خود خواهند پرداخت. با این همه انجام ورزش و فعالیت‌های فیزیکی سنگین به مدت ۲ هفته ممنوع است؛ زیرا انجام این فعالیت‌ها موجب افزایش شدت کبودی و تورم می‌‌شود. در صورتی که شما ورزشکار حرفه‌‎ای هستید، حتما در زمینه زمان شروع فعالیت‌های خود با پزشک صحبت کنید.

موارد منع پس از تزریق ژل لب

 • خوردن غذاهای سرخ کردنی و فست فود
 • فعالیت سنگین یا ورزش برای دو روز اول پس از درمان
 • استفاده از نمک بیش از حد – باعث کم آب شدن شما می شود!
 • غذاهای ادویه دار
 • داروهای رقیق کننده خون ، از جمله آسپرین و ایبوپروفن (مگر اینکه توسط پزشک پزشک تجویز کند)
 • سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض دود سیگار

روش افزایش ماندگاری ژل لب

عوامل متعددی اعم از نوع پوست فرد، وضعیت پوست، سبک زندگی و سن  سال....و همچنین نوع و میزان محصول مورد استفاده زمانی که تزریق انجام میشود، در میزان ماندگاری ژل لب موثر است. به طور کلی،  تزریق ژل لب می تواند تا ۶ ماه دوام داشته باشد. برای بهترین نتیجه، بسته به نوع فرد و محصول مورد استفاده ، توصیه می شود پیگیری جلسات هر ۶ تا ۱۲ ماه انجام شود.


 • یکی از مواردی که باعث افزایش ورم پس از تزریق ژل لب می شود، چیست؟

  مصرف سیگار، قلیان در افزایش ورم و کبودی لب های پس از تزریق فیلر بسیار موثر است.

 • برای تزریق ژل لب بدون عوارض به کجا مراجعه کنیم؟

  جهت تزریق ژل لب بدون عوارض و عفونت با مراجعه به سایت بلدچی، به بهترین کلینیک زیبایی تهران و کرج مراجعه نمایید.

 • چه راهی برای افزایش ماندگاری ژل لب وجود دارد؟

  تزریق ژل لب می تواند تا ۶ ماه دوام داشته باشد، برای بهترین نتیجه، بسته به نوع فرد و محصول مورد استفاده، توصیه می شود پیگیری جلسات هر ۶ تا ۱۲ ماه انجام شود.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...