آموزش ماساژ لب بعد از تزریق ژل

ماساژ لب بعد از تزریق ژل

برای حفظ زیبایی و ماندگاری ژل پس از تزریق نیاز به مراقبت هایی است که یکی از آنها ماساژ لب است. توصیه می شود برای رفع عوارض جانبی تزریق ژل، لب ها ماساژ داده شود تا هم در فرم دهی لب موثر باشد و هم ورم، کبودی کاهش پیدا کند. با ما برای آموزش مرحله به مرحله ی ماساژ لب بعد از تزریق ژل، همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

ماساژ یک روش درمانی موثر برای کاهش ورم، کبودی بر روی لب ها پس از تزریق ژل لب است که تاثیر بسیار مثبتی دارد. نکته ی مهم در این زمینه، آشنا بودن با نحوه ی ماساژ دادن است که همانند تکنیک تزریق کردن ژل به لب، باید اصولی باشد تا نتیجه ای مطلوب را به همراه داشته باشد. در ادامه می خواهیم به مبحث آموزش ماساژ لب بعد از تزریق ژل بپردازیم، با ما همراه باشید.

ژل لب بر پایه ی اسید هیالورونیک است که به منظور زیباسازی، بهبود ظاهری لب ها، فرم دهی و شکل دهی لب کاربرد دارد و در بسیاری از مطب ها و کلینیک زیبایی توسط متخصص و با مشاوره ی قبلی، به میزان درخواستی مشتری تزریق می شود. ژل لب علاوه بر زیبایی باعث تقویت لب ها می شود و یک نوع عمل زیبایی برای خانم ها، محسوب شده و بسیار محبوب است.

آموزش مرحله به مرحله ماساژ لب بعد از تزریق ژل در ادامه مطلب با سایت balad - chi

بهترین کلینیک تزریق ژل لب در کرج

ماساژ بعد از تزریق ژل لب

برای داشتن لبی با فرم زیبا و خاص، تجربه ی عمل زیبایی بدون عفونت و به دسته آوردن نتیجه ای مطلوب، ابتدا باید به معروف ترین کلینیک تزریق ژل لب مراجعه نمایید. پس از تحقیقات لازم، بررسی قیمت انواع ژل لب و....، انتخاب مدل تزریق ژل لب، نیاز به ماساژ و رعایت توصیه های لازم است که توسط متخصص پوست تعیین شده است.

توصیه می شود به هیچ عنوان به مراکزی که خدمات تزریق ژل را به قیمت ارزان نسبت به سایر کلینیک ها ارائه می دهند، مراجعه نکنید زیرا این گونه مراکز، از ژل های نامرغوب استفاده می کنند و دارای پزشک و مشاور متخصص نمی باشند، نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند به عبارت دیگر مورد تایید وزارت بهداشت نیستند. در نتیجه تمامی تزریقات این نوع کلینیک ها، عوارض عفونت و زخم جبران ناپذیر را به دنباله ی خود دارند.

اهمیت ماساژ لب بعد از تزریق ژل چیست؟

ماساژ بعد از تزریق ژل لب تاثیر فراوانی در فرم دهی ، یکنواخت شدن روی سطح لب و همچنین جلوگیری از گلوله شدن ژل دارد. همانطور که تکنیک تزریق مهم است به همان نسبت ماساژ بعد از تزریق هم اهمیت دارد، بعد از ماساژ پزشک با گذاشتن یخ روی لب مانع از کبودی و روم کردن ناحیه می شود. البته مقداری ورم ، سفتی یا مختصری کبودی عادی است که حداکثر تا دو هفته بهبود پیدا خواهد کرد. ماساژ لب باعث صاف شدن سطوح ناصاف و یکدست شدن توزیع ژل می شود. پزشکان عموما به مراجعین نحوه صحیح ماساژ لب را آموزش می دهند و از آنها می خواهند ۴۸ ساعت بعد از تزریق لب های خود را به آرامی ماساژ دهند. 

تزریق ژل لب چیست

چگونگی ماساژ لب بعد از تزریق ژل

 1. ابتدا لب های خود را بوسیله وازلین یا پماد ویتامین AD چرب می کنید تا بتوانید حرکات مورد نظر را روان و ساده انجام دهید.
 2. زمانی که قصد ماساژ دادن دارید باید به یاد داشته باشید که حرکات دست شما باید از داخل به سمت بیرون باشد، اگر ناخن های شما مانع از انجام درست این حرکت می شود از یک نفر دیگر بخواهید این کار را برای شما انجام  دهد.
 3. در ماساژ دادن لب خود زیاده روی نکنید، چرا که این کار باعث می شود از فرمی که برای لبهای خود مدنظر دارید فاصله بگیرید. همچنین زیاده  روی در ماساژ دادن لب ها باعث کبود شدن آنها می شود.

نحوه ی تزریق ژل لب چگونه است؟

در ابتدا پزشک با دانستن اطلاعات درباره ی شرح حال بیمار از گذشته تا به حال و بررسی سوابق پزشکی ،داروهای مصرفی در گذشته تا حال و همچنین پس از معاینه کردن و رسیدن به اطمینان کامل تزریق ژل را انجام می دهد. پس از معاینات اولیه ،شما مدل لب دلخواه خود را به پزشک گفته و با مشاوره گرفتن از ایشان ، در پایان به یک نتیجه ی نهایی رسیده و تزریق انجام می شود. درابتدا لب را با مورد بی حسی موضعی قرار داده  و سپس مقدارمعینی ازژل درلب تزریق می شود. تمام مرحله های  تزریق ژل به طور کامل بی درد و با حساسیت آن که بیمار مورد آزار قرار نگیرد انجام می شود تا خاطره خوبی ازتزریق زیبایی درذهن بیمارنقش ببندد. برخی اوقات می توانید برای نتیجه ی بهتر و مطلوب تر با یک جلسه دیگر و تزریقی دیگر به آن چه در خاطر خود داشته اید دست یابید.

موارد منع پس از تزریق ژل لب

 • روز اول و دوم پس از تزریق از کارهایی که سبب گرگرفتگی می شود مانند نوشیدن الکل، ورزش سنگین، سونای بخار، جکوزی، ایستادن نزدیک اجاق گاز و باربیکیو و… خودداری نمایید.
 • شب اول طاق باز بخوابید، تا ۳ روز روی صورت نخوابید.
 • از خاراندن محل تزریق، ماساژ دادن، بند انداختن، لیف و کیسه کشیدن و با حوله فشار دادن تا ۱۵روز خودداری نمایید. (به طور کلی هر کار که باعث دست کشیدن روی صورت و حرکت دارو می شود)
 • موضع در معرض گرما قرار نگیرد مانند نور مستقیم آفتاب، آشپزی و …
 • استفاده از غذاهای پرادویه و تند
 • خوردن فست فود یا غذاهای حاوی مواد نگهدارنده

بهترین مارک ژل لب

 • ژل پرفکتا (Perfectha)

قیمت ژل پرفکتا (Perfectha)

یک دسته از فیلر های پوستی اسید هیالورونیک است که به شکل سفارشی و در کشور فرانسه تولید می شود. از این محصولات جهت از بین بردن چین و چروک های صورت، ترمیم حجم از دست رفته و کانتورینگ صورت استفاده می شود و نتایج آن نیز فوری و طبیعی است. تزریق ژل لب پرفکتا برای حجم دهی به لب ها اقدامی است که عوارض خاصی به همراه ندارد.

 • ژل بلترو

قیمت ژل بلترو

جهت ایجاد تغییرات در لب ها استفاده می شود و ماندگاری نتایج این فیلر ها بین شش تا ۱۲ ماه است. این موضوع به فرمول مورد استفاده بستگی دارد. بلترو شامل سه نوع از فیلر های لب می شود که از آن ها برای حل مشکلات مختلفی استفاده می گردد:

 1. محصولات بلترو متعادل (Belotero Balance) و بلترو پایه (Belotero Basic): این محصولات می توانند لب ها را بزرگتر کرده و خطوط تیره روی لب ها را برطرف کنند. مدت زمان باقی ماندن نتایج نیز حدود ۶ ماه است.
 2. محصول Belotero Intense که برای اضافه کردن حجم به لب و حل مشکل خطوط عمیق بر روی لب ها استفاده می شود و نتایج آن تا ۱۲ ماه پایدار هستند.
 3. محصول belotero soft که از آن جهت بهبود لب ها و صاف کردن خطوط سطحی استفاده می شود و نتایج آن نیز تا ۱۲ ماه دوام دارد.
 • ژل لب استایلج

قیمت ژل لب استایلج

نوعی فیلر پوستی تزریقی با فناوری کراس لینک است که به شکل نوآورانه ای طراحی شده است و حاوی اسید هیالورونیک و آنتی اکسیدان هاست. دو نوع این فیلر مانیتول و سوربیتول هستند. فیلر استایلج جهت صاف کردن چین و چروک های مختلف بر روی پیشانی، اصلاح فرم بینی، اصلاح خطوط چانه یا استخوان گونه یا بهبود فرم لب ها طراحی شده است. نتایج حاصل از تزریق ژل استایلج ماندگاری ۶ الی ۲۴ ماهه دارند و این مدت زمان به فرد، فرمول مورد استفاده در تولید فیلر و میزان تزریق آن بستگی دارد. بیماران باید از دست زدن به ناحیه درمانی و یا فشار آوردن بر روی آن، نوشیدن الکل و داشتن حرکاتی با واکنش های زیاد بر روی صورت تا ۲۴ ساعت پس از تزریق اجتناب کنند.

 • ژل لب کره ای رووفیل

قیمت ژل لب کره ای رووفیل

رووفیل اولترا یک فیلر پوستی با توانایی صاف کردن خطوط عمیق است که توانایی از بین بردن ظاهر چین و چروک های متوسط تا عمیق در پوست را دارد. در این محصول از تکنولوژی لیفت پوست صورت بدون نیاز به عمل جراحی استفاده شده است که روشی نوآورانه به شمار می رود. رووفیل حاوی اولیگوپپتید ۷۲ است که پروسه از بین رفتن اسید هیالورونیک در پوست را محدود می کند. همچنین این ماده خاصیت ضد التهابی ویژه ای دارد. در این روش، فیلر پوستی به شکل کند، اسید هیالورونیک را جذب پوست می کند تا نتایج با دوام و طولانی مدت باشند.


 • آیا بعد از تزریق ژل، لب کبود می شود؟

  در روز های اولیه پس از تزریق باید انتظار کاهش حجم لب به نسبت روز اول را داشته باشید و ورم اولیه کم کم حل می گردد. همچنین بروز حساسیت و کمی درد نیز کاملا طبیعی است.

 • علائم عفونت پس از تزریق ژل لب چیست؟

  عموماً عفونت با علائمی همچون ورم، قرمز شدن و سوزش و درد در ناحیه لب مشخص می شود. اما مشاهده هر یک از علائم الزاماً به معنی وجود عفونت نیست. بنابراین اگر پس از گذشت چند روز باز هم شاید این علائم بودید می توانید به پزشک مراجعه کنید. یکی از قطعی ترین علائم عفونت وجود تب و حرارت بالا در ناحیه لب است.

 • ماساژ لب بعد از تزریق ژل چگونه است؟

  1. ابتدا لب های خود را بوسیله وازلین یا پماد ویتامین AD چرب می کنید تا بتوانید حرکات مورد نظر را روان و ساده انجام دهید.
  2. زمانی که قصد ماساژ دادن دارید باید به یاد داشته باشید که حرکات دست شما باید از داخل به سمت بیرون باشد، اگر ناخن های شما مانع از انجام درست این حرکت می شود از یک نفر دیگر بخواهید این کار را برای شما انجام  دهد.
  3. در ماساژ دادن لب خود زیاده روی نکنید، چرا که این کار باعث می شود از فرمی که برای لبهای خود مدنظر دارید فاصله بگیرید. همچنین زیاده  روی در ماساژ دادن لب ها باعث کبود شدن آنها می شود.