نکات و توصیه های مهم قبل از تزریق ژل لب

نکات مهم قبل از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب با توجه به حساس بودن ناحیه ی تزریق، نیاز است با مشورت پزشک متخصص در بهترین کلینیک زیبایی انجام شده و قبل و بعد از تزریق مراقبت های لازم رعایت شود. یک سری توصیه ها توسط متخصص با توجه به نوع پوست شما داده می شود که حتما برای جلوگیری از بروز هر گونه عوارض تزریق ژل لب، انجام شود.

بلد چی
بلد چی

هر مدل از عمل های زیبایی و تزریقات، نیاز به رعایت توصیه ها و نکات هایی دارد که توسط متخصص پوست با توجه به نوع پوست شما عزیزان، تعیین می شود که رعایت تمامی آن ها، سبب تجربه ی تزریق ژل بدون عوارض می شود. پس اولین اقدام مراجعه به یک پزشک خوب برای تزریق انواع ژل است که با همراه با سایت بلدچی، می توانید با بهترین کلینیک هایی تزریق ژل لب در تهران، آشنا شوید. حتما برای تزریق ژل لب به یک کلینیک که دارای مجوز فعالیت هستند و تمامی موارد بهداشتی را رعایت می کنند، با بهترین برند ژل تزریقات را انجام می دهند، مراجعه کنید تا دچار عفونت پس از تزریق نشوید.

برای دریافت لیست بهترین کلینیک تزریق ژل لب در کرج کلیک کنید.

فیلر لب چیست؟

توصیه های مهم قبل از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یا همان فیلرهای لب (بزرگ کننده لب یا تقویت لب) نوعی درمان زیبایی است که در آن فیلر (که بیشتر از هیالورونیک اسید ساخته می شود) به قسمت های مختلف لب تزریق می شود تا آنها را حجیم، برجسته و متقارن کند و شکل آنها را تغییر دهد.

نحوه ی تزریق ژل لب چگونه است؟

در تزریق فیلر لب، فیلر هیالورونیک اسیدی، که مانند ژل است، با سوزن یا کانولا به نقاط مختلف لب تزریق می شود. هیالورونیک اسید، فیلر خوبی است؛ زیرا طبیعت هیدروفیل (آبدوست) دارد. این بدان معنی است که می تواند آب زیادی را جذب کند و نگه دارد که این امر باعث حجیم شدن لب ها می شود. فیلر را می‌توان به قسمت‌های مختلف ناحیه لب، از جمله مستقیماً به خود لب‌ها یا اطراف محیط دهان (مرزهای ورمیلیون) تزریق کرد. نتیجه ی اولی ظاهری پرتر و حجیم‌تر است، در حالی که دومی لب‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد.

ویژگی تزریق فیلر لب

 • فرم دهی و شکل دهی به لب
 • افزایش زیبایی صورت
 • تقویت پوست لب
 • مادنگاری بالا
 • درد بسیار کم
 • تنوع مدل

توصیه های قبل از تزریق ژل لب

ضرر بالم لب بعد از تزریق فیلر لب

 1. اگر می‌خواهید تزریق ژل لب انجام دهید؛ حتما به مراکز مجاز مراجعه نمایید و این کار را به پزشکان مجرب و ماهر بسپارید. زیرا در غیر این صورت هم نتایج بصری رضایت بخشی را مشاهده نخواهید کرد و هم ممکن است عوارض غیر قابل انتظاری را تجربه نمایید.
 2. قبل از تزریق ژل لب حتما از نوع ژل و تاریخ انقضای آن مطلع گردید و از پزشک بخواهید در این باره توضیحات کاملی را به شما ارائه نمایند. همچنین آگاهی از هزینه های تزریق ژل و ویژگی های انواع ژل، می‌تواند به شما در انتخاب صحیح یاری رساند.
 3. اگر سیگاری هستید؛ بهتر است به مدت دو هفته پیش از تزریق از کشیدن سیگار خودداری نمایید. همچنین بهتر است دو هفته قبل از انجام تزریق ژل پس از هماهنگی با پزشک معالجتان، از مصرف آسپرین و سایر داروهای رقیق‌کننده خون و ضد التهاب‌ شامل مسکن‌های غیر استروئیدی خودداری نمایید.
 4. در صورت داشتن سابقه تبخال، قبل از تزریق ژل لب حتما به پزشک اطلاع دهید تا تدابیر لازم اتخاذ شود.
 5. اقداماتی که پس از تزریق ژل لب باید انجام دهید؛ استفاده از کمپرس سرد، پرهیز از تحت فشار قرار گرفتن لبها، پرهیز از خوراکی های سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند و عدم مصرف غذاهای داغ و تند است.
 6. پس از تزریق ژل لب ممکن است نقاطی از لبها گلوله گلوله شود که این امر با گذشت چند روز به طور معمول رفع می‌گردد. همچنین به دلیل تورم تا چند روز پس از تزریق، ممکن است نتایج تزریق ژل لب به خوبی قابل رویت نباشد؛ و به همین دلیل با کاهش تورم حس کنید نیاز به ترمیم وجود دارد که در این صورت با مراجعه به پزشک و تزریق های کوچک اشکالات ناچیز نیز قابل رفع خواهند بود.
 7.  مسئله قابل ذکر دیگر، در ارتباط با ماندگاری تزریق ژل لب است؛ که این امر به چند مورد بستگی دارد. اولین مورد نوع و برند فیلری است که برای تزریق به لبها مورد استفاده قرار میگیرد. مورد بعدی رعایت نکات قبل و بعد از تزریق ژل لب مانند خودداری از مصرف سیگار و مراقبت از پوست لب در برابر آفتاب و گرما است. و آخرین مورد دخیل در ماندگاری تزریق ژل لب یا تزریق ژل به هر قسمت دیگری از صورت و بدن، قابلیتهای بدنی خود فرد است؛ به این معنی که جذب ژل در افراد مختلف ممکن است در زمانهای زودتر یا دیرتر اتفاق بی افتد. ولی با همه این اوصاف، به طور معمول بازه زمانی 9 الی 18 ماه برای ماندگاری تزریق ژل لب پیش بینی می‌شود.

آیا می توانید بعد از تزریق فیلرهای لب غذا بخورید؟

بله، بلافاصله بعد از تزریق لب می توانید غذا بخورید. مسئله ی اصلی در اینجا این است که آیا می توانید غذای واقعاً گرم یا سرد بخورید. لب‌های شما احتمالاً به خاطر کرم بی‌حس‌کننده همچنان بی‌حس باشند، بنابراین از غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد اجتناب کنید زیرا ممکن است بدون اینکه شما آن را احساس کنید به لب‌های شما آسیب بزند. با گذشت یک روز از تزریق فیلر لب، می توانید هر چیزی بخورید.

چه مدت بعد از تزریق فیلر لب می توانید رژ لب بزنید؟

تا 24 ساعت این کار را انجام ندهید. اگر می خواهید کبودی را بپوشانید، می توانید از رژ لب تیره تر استفاده کنید. به یاد داشته باشید، رژ لب نیز به عنوان فشار به حساب می آید و باید از اعمال فشار به لب های تازه تزریق شده خودداری شود. علاوه بر این، برای به حداقل رساندن خطر عفونت، از رژ لب نو استفاده کنید.

آیا می توانم بعد از تزریق فیلر ورزش کنم؟

لطفاً خیلی زود این کار را انجام ندهید. حرکت سریع، قرار گرفتن در اتاقی مملو از افراد عرق کرده، یا صرفاً انجام هر نوع ورزش شدید ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد. یک هفته صبر کنید تا خیالتان راحت باشد. نگران نباشید، بدن شما در یک هفته خیلی تغییر نمی کند، و به این سرعت قدرت خود را هم از دست نخواهید داد. پیاده روی مانعی ندارد.

آیا می توانید بعد از تزریق فیلر لب سیگار بکشید؟

بهتر است بلافاصله پس از تزریق فیلرها از سیگار کشیدن خودداری کنید، بنابراین سعی کنید تا 24 ساعت این کار را انجام ندهید. البته ممکن است حتی سیگار را ترک کنید.


 • آیا می توانید در دوران شیردهی فیلر تزریق کنید؟

  توصیه نمی شود. دلیلش این نیست که فیلرها لزوماً به کودک شما آسیب می‌رسانند، بلکه به این دلیل است که نمی‌دانیم آیا ضرری خواهد داشت یا خیر. احتیاط شرط عقل است.

 • از بالم لب بعد از ترزیق ژل لب می توان استفاده کرد؟

  می توانید بعد از درمان از بالم لب استفاده کنید، اما فقط در صورتی که بالم لب نو باشد. این کار را به آرامی انجام دهید زیرا فشار ممکن است باعث تورم شود.

 • بعد از تزریق فیلر لب، به چه صورت باید بخوابیم؟

  پس از تزریق فیلر لب، بهتر است 24 تا 48 ساعت به پشت بخوابید. خوابیدن به پهلو ممکن است باعث جا به جایی فیلر شود و در نتیجه لب ها نامتقارن می شود.