چگونه ژل لب را از بین ببریم ؟ تخلیه ژل لب

چگونه ژل لب را از بین ببریم ؟

پس از تزریق ژل لب برای برخی از افراد، ممکن است نتایج نامطلوب و نارضایتی را به همراه داشته باشد که البته برای این مورد، راه حل هایی هم وجود دارد. لازم است بدانید روش خانگی از بین بردن ژل لب، اقدامی نامناسب است. بهترین راه برای تخلیه ی ژل لب مراجعه به کلینیک است. ما در سایت بلدچی بهترین کلینیک های زیبایی را به شما معرفی می کنیم.

بلد چی
بلد چی

اگر از برجسته سازی لب خود راضی نیستید، راه های مختلفی برای از بین بردن ژل لب وجود دارد که البته توسط متخصص با توجه به نوع لب و میزان حساسیت، آلرژی شما، روش تخلیه ی ژل لب تعیین می شود. از این رو برای کاهش ژل تزریق شده به لب، از روش خانگی استفاده نکنید و به معتبر ترین کلینیک برای از بین بردن ژل لب، مراجعه نمایید.

برای آشنایی با روش های از بین بردن ژل لب با سایت بلد چی، همراه باشید.

روش از بین بردن ورم ژل لب

راه های از بین بردن ژل لب

 • از دست زدن به لب ها خودداری کنید.

برای کاهش یا از بین بردن ورم تزریق ژل به لب باید تا در سه روز اول بعد از انجام عمل از ماساژ و دست زدن به لب‌ ها پرهیز کنید. دست زدن باعث تحریک بیشتر و وارد آمدن فشار به لبها شده و تورم و التهاب دیرتر بهبود می‌ یابد. به همین خاطر است که نتایج تزریق کردن ژل به لب نیز با گذشت چند روز از تزریق در صورت فرد قابل مشاهده است.

 • از کمپرس یخ استفاده کنید.

یکی از بهترین راهکارهای از بین بردن ورم استفاده از کمپرس یخ است. کمپرس یخ باعث محدود کردن جریان خون در لب ها و در نتیجه کاهش تورم می‌ شود. توجه داشته باشید که یخ را به هیچ عنوان به صورت مستقیم بر روی لبها نگذارید. بهتر است یخ را درون کیسه‌ ای پلاستیکی و یا پارچه‌ ای نخی قرار دهید و سپس استفاده نمایید.

 • آب و مایعات فراوان بنوشید.

نوشیدن آب باعث هیدراته شدن بدن و در نتیجه کاهش ورم بعد از تزریق ژل به لب می‌ شود. برای نوشیدن آب و دیگر مایعات به هیچ عنوان از نی استفاده نکنید زیرا این کار باعث ایجاد فشار بر روی لبها می‌ گردد.

 • استراحت کنید و فعالیت سنگین انجام ندهید.

استراحت مناسب یکی دیگر از بهترین راهکارهای از بین بردن ورم تزریق ژل به لب محسوب می‌ شود. در چند روز ابتدایی بعد از عمل تزریق ژل از انجام فعالیت‌ های سنگین و ورزش شدید بپرهیزید. تحرک زیاد باعث افزایش ضربان قلب و خونرسانی بیشتر به لبها می‌ شود؛ در نتیجه تورم و التهاب بیشتر می‌ گردد.

 • از داروهای مناسب استفاده کنید.

می‌ توانید برای کاهش درد و تورم و التهاب از داروهای مناسبی که توسط پزشک متخصص برایتان تجویز می‌ گردد، استفاده کنید. داروهایی که خاصیت رقیق کنندگی خون دارند مانند آسپرین یا ایبوپروفن اصلا مصرف نکنید.

 • از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

برای کاهش و رفع ورم ناشی از تزریق ژل به لب بهتر است در روزهای اول از محصولات آرایشی استفاده نکنید. ممکن است این محصولات باعث ایجاد حساسیت و افزایش تورم و التهاب گردند.

 • عدم استعمال دخانیات و مصرف الکل.

برای از بین رفتن ورم تزریق ژل به لب باید تا حداقل یک هفته از مصرف الکل بپرهیزید و سیگار نکشید. نوشیدنی‌ های الکلی باعث رقیق شدن خون می‌ شوند و سیگار نیز می‌ تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. در نتیجه ورم لب‌ ها کاهش نمی‌ یابد.

 • در محیط های گرم قرار نگیرید.

برای برطرف شدن ورم بعد از تزریق شدن ژل به لب باید در محیط‌ های گرم مثل حمام داغ، استخر و یا سونا قرار نگیرید. همچنین سعی کنید در معرض نور خورشید نیز قرار نگیرید زیرا گرما باعث افزایش تورم می‌ شود.

تزریق ژل لب در کلینیک آلا

تزریق ژل لب در کلینیک لیزر و زیبایی آلا

 • نحوه خوابیدن خود را تغییر دهید.

برای کاهش تورم بعد از تزریق ژل به لب ها بهتر است در روزهای ابتدایی هنگام خواب سر خود را بالاتر نگه دارید و به صورت و لبها فشاری وارد نکنید.

 • از روش های درمانی طبیعی استفاده کنید.

اگر می‌ خواهید تورم ناشی از تزریق ژل کاهش یابد، می‌ توانید از زردچوبه، عسل و چای کیسه‌ ای سیاه استفاده کنید. قرار دادن این مواد طبیعی بر روی لب ها به از بین رفتن ورم بعد از تزریق ژل به لب کمک بسیاری می‌ کند.

آیا استفاده از هیالورونیداز برای از بین بردن ژل لب مناسب است؟

هیالورونیداز عمدتاً برای حل کردن فیلرهای پوستی که به صورت نامتوازن یا نادرست تزریق شده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آنزیوم در مجاورت فیلر پوستی که نیاز به حل شدن دارد تزریق می‌گردد. تاثیری که هیالورونیداز در بدن دارد، بسیار سریع است و بلافاصله پس از تزریق، روند خود را شروع می‌کند. در طی این روند، مولکول‌های بدن نیز حل می‌شوند، اما به دلیل سرعت گردش طبیعی در بدن، به سرعت جایگزین خود را پیدا می‌کنند. توجه کردن به این نکته مهم است که هیالورونیداز در فیلرهای پوستی ساخته شده از موادی که غیر از ماده طبیعی موجود در بدن هستند، تاثیر نمی‌گذارد. یکی از رایج‌ترین کاربردهایی که هیالورونیداز در بدن دارد، برای حل کردن فیلرهای پوستی که در نقاط مختلف بدن تزریق شده‌اند.

آیا تخلیه ی ژل لب در خانه امکان پذیر است؟

هزینه ی تخلیه ژل لب

خیر. به منظور جلوگیری از هرگونه عفونت، آلودگی، ورم و کبودی، جهت از بین بردن ژل لب الزامی است که به کلینیک زیبایی مراجعه نمایید. توصیه می شود از روش خانگی از بین بردن ژل لب با گرما، ماساژ لب استفاده نکنید زیرا موثر نمی باشد. برای از بین بردن ِژل تزریق شده به لب، از مشورت متخصص استفاده نمایید و به بهترین کلینیک تزریق ژل لب در کرج مراجعه کنید.

در چه شرایطی تخلیه ی ژل لب الزامی است؟

 • تزریق بیش از حد فیلر
 • تزریق نامتقارن ژل به لب‌ها
 • ایجاد توده در لب‌ها
 • تاثیرات تیندال
 • گرانولوم یا فیلر آلوده
 • انسدادهای شریانی و الزام به تخلیه ژل لب

از بین بردن ژل لب ها با هیالورونیداز برای چه کسانی مناسب است؟

همه افراد برای استفاده از هیالورونیداز مناسب نیستند. پیش از هر چیز لازم است که پزشک، سوابق شما را بررسی کرده و به عدم وجود حساسیت به عوارض ناخواسته آن اطمینان حاصل کند. چرا که ممکن است برخی از افراد، دچار واکنش‌های آلرژیک در مواجه با آن شوند. در صورتی که شما پیش از این، اقدام به تزریق ژل لب و استفاده از پرکننده‌ها در بخش‌هایی از بدن کرده‌اید، از نتیجه آن راضی نبوده و مطمئن هستید که به هیالورونیداز حساسیت ندارید، می‌توانید کاندیدای مناسبی برای استفاده از آن باشید.

مراحل تخلیه ژل لب با آنزیم

 • برای تخلیه ژل لب با آنزیم، باید تزریق آنزیم هیالورونیداز (هیالاز) را در نزدیکی فیلر انجام دهید.
 • هیالورونیداز یک شکل مصنوعی غلیظ از یک آنزیم است که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد. هنگامی که تزریق می شود، شروع به تجزیه فیلر می کند و روند انحلال را که در طول زمان انجام می شود سرعت می بخشد.
 • هیالورونیداز مدت ها قبل از پرکننده ها کاربردهای پزشکی داشت، اما متخصصان مراقبت های بهداشتی تقریباً 20 سال است که از آن برای حل کردن پرکننده های HA استفاده می کنند.
 • این آنزیم فقط پرکننده های لب را نیز حل نمی کند. همچنین می‌تواند پرکننده‌ها را در گونه‌ها، زیر چشم‌ها و هر ناحیه دیگری حل کند ،البته تا زمانی که پرکننده‌های HA باشند.
 • اگر تصمیم دارید تخلیه ژل لب با آنزیم انجام دهید ، باید با درخواست مشاوره با یک جراح زیبایی یا متخصص پوست، این فرآیند را شروع کنید.
 • در طول مشاوره، می توانید انتظارات خود و گزینه های خود را برای انحلال پرکننده ها مورد بحث قرار دهید.

هزینه ی از بین بردن ژل لب

در برآورد و تعیین قیمت تخلیه ژل لب عوامل متعددی اعم از چه مقدار هیالورونیداز نیاز دارند، مکان تزریق، سطح تجربه متخصص موثر می باشد. اما با این حال با توجه به حساس و ظریف بودن لب، هزینه را در نظر نگیرید و مهم ترین قدم اول انتخاب بهترین متخصص و کلینیک برای از بین بردن ژل لب می باشد.


 • هزینه ی از بین بردن ژل لب چقدر است؟

  برای از بین بردن و تخلیه ی ژل لب، میزان هیالورونیداز و نوع کلینیک و.... مورد توجه قرار می گیرد و در قیمت تخلیه ژل لب موثر می باشد.

 • آیا روش خانگی از بین بردن تخلیه ژل موثر است؟

  خیر، از گرما و ماساژ برای از بین بردن ژل لب استفاده نکنید و برای جلوگیری از هر گونه عفونت به معتبر ترین کلینیک زیبایی مراجعه نمایید.

 • برای از بین بردن ژل تزریق شده به لب به کجا مراجعه کنیم؟

  مجموعه بلد چی برای شما متقاضیان عزیز، لیست بهترین کلینیک تزریق ژل لب در کرج به منظور تزریق ژل لب و تخلیه ژل لب، گردآوری کرده است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...