رایج‌ترین عوارض جانبی تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب که یکی از اقدامات رایج، برای زیبایی و فرم دهی لب خانم در کلینیک های زیبایی صورت می گیرد، محسوب می شود به همراه خود مزایا و معایبی دارد که در این مقاله قصد داریم به رایج ترین عوارض تزریق ژل لب به همراه مراقبت های پس از تزریق ژل، بپردازیم. با ما همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

تزریق ژل لب با توجه به حساس بودن، حتما باید توسط پزشک ماهر در بهترین کلینیک زیبایی که تمامی موارد بهداشتی را رعایت می کنند، انجام شود که از بروز عوارض پس از تزریق، جلوگیری شود. بسیاری از موارد عوارض تزریق ژل لب، به علت رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد از تزریق توسط فرد متقاضی است که از قبل توسط پزشک، اطلاع رسانی شده است.

آشنایی با عوارض تزریق ژل لب با " بلد چی "

تزریق ژل لب به علت نتیجه ی مطلوبی که دارد در بین خانم ها بسیار محبوب است اما برای تزریق باید همه جنبه ها رو اعم از انتخاب بهترین پزشک، کلینیک مناسب و بهداشتی، بررسی نمونه کار ها، بررسی قیمت تزریق ژل لب و.... را بسنجید تا با مشکل مواجه نشوید.

مراقبت های پس از تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

 • آسیب به بافت لب در هنگام تزریق ژل

این نوع از عوارض کاملاً طبیعی است و علت طبیعی بودن ان این است که شما دارید یک ماده خارجی را به بدن خود وارد می کنید و این تزریق یک عامل خارجی محسوب می شود.

 • بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل لب

این آسیب هم کاملاً طبیعی است. برای این که بدن هر انسان ممکن است به برخی چیز ها و ماده ها حساس باشد و باعث بروز آلرژی در بدن شود البته ناگفته نماند بروز آلرژی به ندرت در بدن ایجاد می شود و برای جلوگیری یا اطمینان از نداشتن آلرژی باید پیش متخصص بروید.

 • تورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب

از دیگر عوامل مخرب تزریق ژل لب می توان به خونریزی ، کبودی و تورم لب اشاره کرد که معمولاً این اتفاق از عوارض شایع تزریق ژل لب می باشد. این نوع تورم ها بعد از گذشت دو سه هفته پس از تزریق بهبود پیدا می کنند.

 • ایجاد زخم هایی در ناحیه تزریق ژل لب چیست؟

این آسیب وقتی اتفاق می افتد که عمل تزریق به درستی انجام نشود و کوچک ترین اشتباه در تزریق باعث ایجاد شدن این زخم ها می شوند.

 • بعد از تزریق ژل لب در چه شرایطی در لب عفونت ایجاد می شود؟

ایجاد عفونت در بدن هنگاهی رخ می دهد که بدن شما نتواند آن ماده را بپذیرد و در برخی موارد عفونت ها بعد از تزریق نمایان می شوند برای این که بتوانید جلوگیری کنید از عفونت های ژل لب شما باید حتماً از دکتر خود بخواهید از لب شما نمونه برداری کند و نسبت به نوع پوست لبتان ژل مخصوص را بزند.

 • ایجاد جوش بعد از تزریق ژل لب

این نوع از عوارض هم تقریباً طبیعی هستند و ممکن است مثل حساسیت برای افراد مختلف ، در صورت آن ها پیدا شوند و این جوش ها ممکن است ریز باشند یا درشت که برای درمان یا جلوگیری از این جوش ها شما باید با دکتر خود صحبت کنید و قبل انجام عمل تزریق تست بدهید.

رایج ترین عوارض جانبی تزریق ژل لب

برای تزریق پرکننده لب حتما با پزشک حرفه ای و با تجربه در این زمینه، مشورت کنید تا با کمترین عوارض ها مواجه شوید. اما با توجه به حساس بودن و ظریف بودن لب بسیاری از افراد با رایج ترین عوارض تزیرق ژل لب مواجه می شوند که موارد آن به شرح زیر می باشد:

 • تورم و کبودی تا دو هفته
 • خونریزی در محل تزریق
 • درد

این نوع عوارض ها با توصیه های پزشک، رعایت نکات مراقبت های پس از تزریق، رعایت بهداشت، اجتناب از کار هایی که عفونت و زخم را تشدید میکند و..... در کوتاه ترین زمان رفع می شوند.

آشنایی با مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

 1. احتمالاً لب‌های شما بعد از عمل متورم خواهند شد. همچنین ممکن است متوجه قرمزی یا کبودی در محل‌های تزریق شوید که کاملاً طبیعی است. اکثر عوارض تزریق ژل لب جزئی هستند و شما می‌توانید پس از انجام عمل بیشتر فعالیت‌های عادی را از سر بگیرید.
 2. استفاده از کیسه یخ یا یک تکه یخ که با پارچه پوشانده شده است در این مرحله می‌تواند مفید باشد. یخ را روی لب‌های خود قرار دهید ولی مراقب باشید به لب نچسبد و باعث درد نشود. این کار به کاهش تورم، خارش، کبودی و هر درد دیگری کمک می‌کند.
 3. بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل لب یا سایر پرکننده‌های پوستی، از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید. افزایش فشار خون و ضربان قلب ناشی از ورزش ممکن است تورم یا کبودی را بدتر کند. در صورت تأیید پزشک می‌توانید آرنیکا را برای کبودی مصرف کنید. انجام فعالیت‌های سبک مانند پیاده‌روی مانعی ندارد.
 4. نوشیدن آب زیاد به بهبودی بدن شما و کاهش عوارض تزریق ژل لب کمک می‌کند. مقدار زیادی میوه و سبزیجات آبرسان بخورید و سعی کنید از مصرف سدیم اضافی خودداری کنید چون ممکن است تورم را بدتر کند.
 5. تا ۴۸ ساعت پس از درمان از دماهای بالا مانند حمام بخار، سونا یا کلاس‌های ورزشی گرم خودداری کنید. گرمای زیاد می‌تواند تورم را تشدید کند.
 6. از پزشک خود بپرسید کدام مسکن‌ها برای مصرف در روزهای پس از درمان مناسب هستند. به طور معمول تایلنول خوب است اما داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن ضرر دارند و نباید مصرف شوند.
 7. سعی کنید برای کاهش تورم هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر قرار دهید. برای کاهش عوارض تزریق ژل لب به صورت نخوابید.
 8. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل لب از آرایش لب‌ها خودداری کنید.

مزایا و معایب تزریق ژل لب

بهترین مارک ژل پر کننده لب

بهترین و رایج‌ترین پرکننده‌های لب، پرکننده‌های اسید هیالورونیک از جمله Juvederm و Restylane هستند. این فیلر‌ها نتایج ثابت و قابل پیش‌بینی دارند و عوارض جانبی آن‌ها کمتر است. نکته مهم در این زمینه که بسیار مهم است، قبل از انجام عمل تزریق ژل لب بررسی کنید که پزشک شما از چه محصولی استفاده می‌کند. هر برندی که استفاده می‌شود باید مورد تأیید FDA باشد و تقویت کننده لب به عنوان یکی از کاربردهای مشخص شده آن لحاظ شود.

نکاتی که بعد از تزریق ژل لب هرگز نباید انجام ندهید

 • سیگار کشیدن

سیگار کشیدن می‌تواند خطر عفونت را افزایش دهد بنابراین مهم است که بلافاصله پس از تزریق ژل لب سیگار نکشید. همچنین قرار گرفتن در کنار افراد سیگاری هم ممنوع است.

 • مصرف الکل

الکل رقیق کننده خون است و باید حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل لب از مصرف آن اجتناب شود. الکل می‌تواند باعث التهاب، افزایش احتمال کبودی و بدتر شدن تورم شود. بهتر است چند روز قبل از زمان عمل تزریق هم از مصرف الکل خودداری کنید.

 • سفر هوایی با هواپیما

پزشک شما احتمالاً توصیه می‌کند که سفر هوایی خودتان را به یک هفته پس از درمان موکول کنید. فشار هوا در هواپیما می‌تواند تورم و کبودی را بدتر کند و عوارض تزریق ژل لب را تشدید نماید.

آیا جابجایی ژل در بدن پس از تزریق ژل لب عادی است؟

یکی مهم ترین عوامل آسیب به پوست جابجا شدن ژل در بدن است که می تواند این جابحایی مشکل های زیادی برای فرد به وجود بیارد. از مشکلات جابجایی ژل در بدن می توان به فلجی در برخی از نواحی صورت اشاره کرد. همچنین بروز کلی مشکلات دیگر در بدن و صورت فرد می باشند. البته لازم به ذکر است این فلجی ها موقت بوده و پس از گذشت چند هفته این مشکلات و فلجی ها بهبود پیدا می کنند ولی برای این که این مشکلات در صورت به وجود آمدن زود تر تمام شوند سریعاً باید به دکتر خود مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید تا این فلجی ها و مشکلات دیگر را زود تر بهبود ببخشید. از عوامل بیشتر شدن احتمال جابجایی ژل در بدن می توان به مصرف بیش از اندازه از ماده تزریق و مکانی که دکتر سوزن را میزند نام برد.


 • شایع ترین عوارض تزریق ژل لب چیست؟

  از رایج ترین عوارض جانبی تزریق ژل لب می توان به تورم و کبودی تا دو هفته، خونریزی در محل تزریق، درد اشاره کرد.

 • چه مواردی مانع بروز عوارض تزریق ژل لب می شود؟

  • انتخاب بهترین پزشک متخصص پوست
  • انتخاب بهترین کلینیک زیبایی
  • بررسی برند ژل لب برای تزریق
  • اقدام برای انجام تست های لازم برای جلوگیری از بروز حساسیت ها
  • رعایت نکات و مراقبت های پس از تزریق ژل لب
 • عوارض تزریق ژل لب چه مدت زمان میبرد تا خوب شود؟

  مدت زمان بهبودی کامل عوارض بستگی به رعایت شما، نوع پوست و نوع مشکل به وجود آمده دارد اما با مشورت با متخصص پوست و رعایت توصیه های پزشک در بهبودی و رفع عوارض بسیار کمک خواهید کرد.