موسسه فرهنگی و هنری کارنامه

در پي استقبال کم‌ سابقه جامعه فرهنگي از نشريه ادبی کارنامه (تاريخ انتشار سال ۱۳۷۷) موسسه فرهنگي هنري کارنامه با مديريت نگار اسکندرفر تأسيس شد. موسسه کارنامه از آغاز فعاليت خود، از همکاري و مشارکت اساتيد صاحب‌نام در حوزه‌هاي ادبيات، سينما، تئاتر و هنرهاي تجسمي برخوردار بود. نشريه کارنامه در سال ۱۳۸۳ تعطیل شد، اما اين همکاريی‌های صميمانه ادامه يافت. در سايه اين همکاريی‌ها موسسه توانست با برگزاری دوره‌های آموزشی فرهنگی و هنری فعاليت‌هاي خود را گسترش دهد. تا امروز هزاران جوان مشتاق در آموزشگاه بازیگری کارنامه آموزش دیده و گروه کثيری از انرجویان و دانش‌آموختگان جذب بازار کار هنری شده‌اند.

  • waze

میدان تجریش، خیابان ملکی (سعدآباد)، خیابان افراز، کوچه انوش، پلاک5

کانون سینماگران جوان

کانون سینماگران جوان با امتیاز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،یکی از با سابقه ترین، معتبرترین و موفق ترین مراکز آموزش سینمایی کشور است که ازابتدای تاسیس (سال ١٣٧٥ تا کنون) نقش بسزایی در معرفیَ َاستعدادهای جوان به سینما و تلویزیون کشور داشته است.. چنانکه در ارزیابی انجام شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به لحاظ بهره گیری از اساتید زبده و با تجربه و برخورداری از امکانات و تجهیزات پیشرفته ی سینمایی و تلویزیونی و فضای مناسب و سیستم برنامه ریزی مدون آموزشی، بالاترین رتبه ی آموزشی را کسب و بعنوان مرکز ممتاز آموزش سینما در کشور شناخته شده است.

  • waze

تهران ، ميدان آرژانتین ، خیابان احمد قصیر (بخارست) ،کوچه نهم ، پلاک 4 ، کانون سینماگران جوان

آموزشگاه بازیگری و فیلم سازی هنر و سینما

آموزشگاه سینمایی هنر و سینما با مجوز رسمی از اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه با اساتید برجسته سینمایی و بازیگری ایران چون دکتر محمد صادقی، محمد حسین لطیفی، مسعود آب پرور، داریوش موحد، مهدی ارجمند و مهدیه اعرابی در تهران مشغول به فعالیت در زمینه برگزاری دوره ها، کلاس‌ها و ورکشاپ های بازیگری کودک و نوجوان و بزرگسال، دوره‌های آموزش کارگردانی و فیلمسازی، آموزش گریم سینمایی و دیگر رشته های سینمایی و هنرهای نمایشی در محیطی حرفه‌ای می‌باشد. مجموعه هنر و سینما تنها برگزار کننده دوره های تخصصی بازیگری کودک و نوجوان در تهران با حضور والدین است.

 

  • waze

تهران، میدان قدس، ابتدای دربند، پلاک 46

آموزشگاه فنی و حرفه ای هنر ارجمند

آموزشگاه فنی و حرفه ای هنر ارجمند ، در سال 1375 تحت عنوان مدرسه عالی بازیگری در معاونت سینمایی حوزه هنری با مدیریت استاد جناب آقای داریوش ارجمند و با مسئولیت آموزشی جناب آقای حسن خلیلی فر تاسیس شد ؛ و پس از ده سال فعالیت در سال 1385 به زیر مجموعه آموزش های آزاد دانشگاه سوره انتقال یافت و سرانجام در سال 1389 با اخذ مجوز از سازمان فنی و حرفه ای به عنوان آموزشگاهی مجزا و مستقل به کار خود ادامه داد.

  • waze

خیابان شریعتی چهارراه بهار شیراز خیابان کاج پلاک 39

خانه فرهنگ آوا

کارگاه بازیگری آوا یا خانه فرهنگ آوا یکی از مراکز فرهنگی هنری در زمینه آموزش بازیگری و کارگردانی میباشد. خانه فرهنگ آوا در زمینه برگزاری کارگاه ها و کلاس های بازیگری با کارگردانان و هنرمندان خوش سابقه کشور چون سعید روستایی، وحید جلیلوند، ابراهیم ابراهیمیان، فرزاد موتمن و غیره در محله میرداماد فعالیت می‌کند. تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان این موسسه توانسته‌اند در دنیای سینما، تلویزیون، تئاتر و نمایش خانگی به ایفای نقش بپردازنند.

  • waze

میرداماد، انتهای خیابان حصاری، پلاک ۳

آموزشگاه بازیگری توانش

«مرکز تئاتر توانش» شامل دو بخش «آموزشگاه بازیگری توانش» و «موسسه هنرهای نمایشی فرهنگ توانش» با مدیریت خانم نرگس اصغری و آقای داود زارع در سال ۱۳۹۶ مجوزهای مورد نیاز برای تاسیس را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نمود و در سال ۱۳۹۷ رسما شروع به فعالیت نمود. این مرکز تئاتری مجموعه ای کاملا خصوصی و تخصصصی برای تئاتر کودک و نوجوان می باشد که در شرق تهران قرار دارد.

 

  • waze

تهرانپارس، بزرگراه رسالت شرق، بین رشید و باقری، کوچه شاهد پلاک ۲۴ طبقه اول

ارسال نظر

Loading...