عوامل موثر در کاهش دوام ژل لب

چه مواردی دوام ژل لب را کاهش می دهند؟

پس از تزریق ژل که توسط بهترین کلینیک تزریق ژل لب در کرج، انجام می شود، مهم ترین نکته میزان دوام عمر ژل است که به عوامل متعددی بستگی دارد. بسیاری از کلینیک ها وعده ی دوام عمر یک سال بدون در نظر گرفتن برند ژل و عوامل موثر دیگر، می دهند در صورتی که ماندگاری ژل لب زیر یک سال است زیرا لب های ما به طور مداوم حرکت می کنند و در نتیجه سرعت تجزیه ژل افزایش پیدا می کند.

بلد چی
بلد چی

راه های افزایش ماندگاری ژل لب

عملکرد ژل لب چگونه است؟

اسید هیالورونیک (HA)، ماده تشکیل دهنده اصلی در رستیلن و ژوویدرم، برای افزایش حجم لب است که در کلینیک زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به طور طبیعی در پوست وجود دارد و با تزریق ژل آب زیادی را جذب و حفظ می کند، در نتیجه لب ها را برجسته و نرم نگه می دارد. ژل های اسید هیالورونیک موقتی هستند و می توان آن ها را با تزریق آنزیم هیالورونیداز تخلیه کرد.

علت های کاهش دوام ژل لب شامل چه مواردی می شود؟

 • حرکت دهان باعث می شود ژل با سرعت بیشتری تجزیه شود: حرکت مداوم می تواند باعث تجزیه اسید هیالورونیک شود. از آنجا که ژل توسط پیوند به هم متصل شده است، حرکت مداوم باعث می شود این پیوند ها در نهایت شکسته شده و محصول جذب شود. به عبارت دیگر، رابطه مستقیمی بین میزان حرکت لب ها، صحبت کردن، جویدن، بوسیدن، سرعت تجزیه ژل وجود دارد. با این وجود، تعیین قدرت این رابطه دشوار است؛ زیرا به خود شخص و نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد.
 • سوخت و ساز بدن شما بر طول عمر ژل تأثیر می گذارد: همان مکانیسم که میزان سرعت سوخت و ساز کالری را تنظیم می کند، بر سرعت تجزیه ژل نیز تأثیر می گذارد.
 • با افزایش سن، توانایی طبیعی بدن ما برای تولید کلاژن کاهش پیدا می کند، در نتیجه ژل لب در افراد جوان نسبت به افراد مسن تر مدت زمان بیشتری دوام می آورد.

بررسی علت کاهش ماندگاری ژل لب با balad - chi

کاندید های مناسب تزریق ژل لب، چه کسانی هستند؟

تزریق ژل لب چیست

کاندید مناسب که می توانند برای تزریق ژل لب اقدام نمایند شامل، افرادی که دارای عفونت پوستی در نواحی اطراف منطقه تزریق هستند، افرادی که بدن آنها به هر نوع ژل یا ماده تزریقی آلرژی دارد، زنان باردار و یا شیرده، افرادی که به بیماری خودایمنی بدن مبتلا هستند، افرادی که می خواهند اقدام به تزریق ژل همزمان با سایر روش های جوانسازی نظیر اندولیفت یا هایفوتراپی و …کنند، می شوند.

مراقبت های پس از تزریق ژل لب برای ماندگاری بیشتر

 • در صورت مشاهده کبودی کمپرس سرد کنید، یعنی یخ را بگذارید و بردارید و این کار را چند بار تکرار کنید.
 • به مدت 24 الی 48 ساعت از نوشیدن مایعات و غذاهای خیلی گرم خودداری کنید.
 • روزانه چند بار لب‌های خود را با پماد تجویزی توسط پزشک معالج چرب کنید.
 • از ماساژ شدید منطقه تزریق خودداری نمایید.
 • در صورتی که در منطقه تزریق یا مناطق مجاور درد شدید یا تغییر رنگ پوست احساس کردید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد و قبل از تزریق ژل لب برای ماندگاری

عوارض جانبی تزریق ژل لب

گاهی ممکن است برخی از افراد، پس از تزریق ژل لب دچار عوارض تزریق ژل لب کوتاه مدت شوند که برخی از آن ها شامل بیحسی در لب و اطراف آن، کبودی در لب و اطراف آن، تورم موقت لب و اطراف آن، سردرد، حالت تهوع می شود.

عوامل موثر بر افزایش ماندگاری ژل لب چیست؟

ماندگاری تزریق فیلر لب

 1. نوع ژلی که استفاده می‌کنید، به عنوان مثال، ژل‌های هیالورونیک اسیدی بین 6 تا 9 ماه ماندگاری دارند. ژل‌های نیمه‌ دائمی حدود یک تا دو سال ماندگار هستند. ژل‌های دائمی مدت بسیار طولانی‌تری دوام می‌آورند.
 2. برند ژلی که استفاده شده است. شرکت‌های مختلف ژل‌هایی با فرمولاسیون‌های مختلف تولید می‌کنند. برخی از این ژل‌ها مختص تزریق به لب هستند و برخی برای تزریق به نواحی دیگر صورت بهتر هستند.
 3. میزان حجم‌دهی به لب مهم است. حجم‌دهی بیشتر، ترمیم دیرتری نیاز دارد.
 4. متابولیسم بدن شما و شرایط فیزیولوژیک پوست نیز تعیین کننده است. برخی متابولیسم سریع‌تری دارند و هیالورونیک اسید تزریق شده خیلی زود جذب بدن می‌شود.
 5. نحوه مراقبت بعد از تزریق نیز بسیار مهم است. در صورتی که متابولیسم بدن زیاد بوده و یا در طول روز آب کمی بنوشید، اسید هیالورونیک موجود در ژل سریعاً جذب بدن شده و در مدت کوتاهی، نتیجه تزریق ژل در لب از بین می‌رود.
 6. پس ماندگاری ژل به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از مراجعین هر 6 ماه برای ترمیم و تزریق دوباره مراجعه می‌کنند و برخی هم تا 9 یا 10 ماه نیاز به تزریق دوباره ندارند و ماندگاری از فرد به فرد متفاوت است.

تزریق فیلر لب چقدر زمان می برد؟

درمان زمانبر نیست و معمولاً حدود 15 دقیقه طول می کشد تا تزریق فیلر لب انجام شود. اگر از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود، باید حدود 20 دقیقه قبل از شروع تزریق روی لب‌ها استعمال شود تا اثر کند. بهترین تزریق ژل لب در کرج را توسط متخصصین با کمترین عوارض، تجربه نمایید.


 • عوامل موثر بر کاهش ماندگاری ژل لب شامل چه مواردی می شود؟

  • میزان تحرک و حرکت های لب ها
  • نوع و برند ژل لب
  • تعداد جلسات ترمیم ژل لب
  • مراقبت های پس از تزریق ژل لب
 • معمولا ماندگاری ژل لب چقدر است؟

  با توجه به این که لب از ظریف ترین قسمت های صورت است و بر اثر حرکت های دائم لب، نوع و برند ژل اصولا ماندگاری ژل لب زیر یک سال می باشد.

 • بهترین کلینیک تزریق ژل لب کجاست؟

  برای تجربه ی یک تزریق ژل لب با کمترین عوارض، پیشنهاد ما مراجعه به سایت بلد چی و دریافت لیست معروف ترین کلینیک تزریق ژل لب در کرج و تهران می باشد.