آشنایی با مزایای لیزر موهای زائد | آنچه که لازم است بدانید

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر مو زائد همراه با خود مزایا و معایبی دارد که البته فواید آن بسیار چشمگیر تر است زیرا عوارض لیزر مو ناشی از نا وارد بودن اپراتور، رعایت نکردن مراقبت های قبل و بعد لیزر توسط متقاضی و... می باشد که موقتی هستند و از بین می روند. در صورتی که فواید لیزر مو زائد دائمی هستند و همین امر موجل به دست آوردن محبوبیت نسبت به سایر روش های حذف دائمی مو زائد، شده است.

بلد چی
بلد چی

لیزر مو که جایگزین وکس، اپیلاسیون، ژیلت برای از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و بدن شده است در تمامی کلینیک های لیزر مو زائد برای خانم ها و آقایان انجام می شود. لیزر به کمک اشعه های دستگاه لیزر از 6 الی 8 جلسه برای متقاضی صورت می گیرد، اپراتور های هر کلینیک آموزش و دوره های لازم را جهت نحوه ی برخورد با مشتری، نحوه ی کار با دستگاه، تنظیم کردن میزان اشعه با انواع پوست را دیده اند تا خدمات لیزر مو زائد را به نحوه احسن ارائه دهند.

هدف از لیزر مو چیست؟

هدف از لیزر مو، رهایی و خلاص شدن از موهای زائد در نواحی مختلف بدن و صورت برای همیشه است که در چند جلسه با استفاده از دستگاه لیزر در مراکز لیزر مو، انجام می شود. تعداد جلسات، نوع دستگاه توسط متخصص پوست و مو با توجه به نوع پوست شما تعیین می شود و به شما در حدف دائمی موهای زائد کمک می کنند.

لیست بهترین مراکز و کلینک های لیزر مو در تهران

لیست بهترین مراکز لیزر در کرج (آدرس و تلفن)

علت رشد موهای زائد چیست؟

 • آمادگی بیولوژیکی بدن برای تولید مثل
 • نگهداری فرومون‌ها که موجب جذب شریک جنسی خواهد شد
 • محافظت از ناحیه تناسلی
 • نگه داشتن دمای بهینه ناحیه تناسلی

نحوه ی لیزر مو با دستگاه چگونه است؟

در ابتدای روند لیزر موهای زائد پزشک متخصص ناحیه ای از بدن فرد را که قرار است لیزر شود با مواد بی حسی تحت بی حسی موضعی قرار می دهد، سپس دستگاه لیزر با تاباندن اشعه های لیزر موهای زائد رشد کرده را از پوست شناسایی کرده و بعد از آن اقدام به سوزاندن و از بین بردن رنگدانه ها و پیاز های مو می کند. پزشک با استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد این روند را بار ها و در چند جلسه درمان تکرار می کند تا موهای زائد رشد کرده به طور کامل از بین بروند، در صورتی که شخص قصد انجام از بین بردن موهای زاید را در چند منطقه مختلف از بدن و اندام های خود داشته باشد، روند انجام لیزر موهای زائد در مناطق دیگر نیز انجام شده و موجب رفع آن ها خواهد شد.

معرفی بهترین مراکز لیزر مو در تهران و کرج

لیست بهترین مراکز لیزر مو در غرب تهران

لیست بهترین مراکز لیزر مو در شرق تهران

لیست بهترین مراکز لیزر مو در شمال تهران

مرکز لیزر جهانشهر و چهارراه طالقانی

مرکز لیزر گوهردشت

مرکز لیزر عظیمیه و میدان مهران

مرکز لیزر مهرشهر

مزایا و فواید لیزر مو زائد چیست؟

 1. از بین رفتن موهای زیرپوستی: یکی از بهترین مزایای لیزر موهای بدن، خلاص شدن از موهای زیرپوستی است. موهای زیرپوستی ظاهری نازیبا و زشت را روی پوست ایجاد می‌کنند. لیز می‌تواند تمام موهای زیر پوستی را بین برده و ظاهری شفاف و زیبا روی صورت ایجاد کند.
 2. نتیجه دائمی: لیزر موهای بدن یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. یکی از بهترین راه‌ها برای خلاص شدن از موهای زائد، لیزر است. با تکمیل کردن جلسات، نتایج لیزر می‌تواند برای مدت زمان طولانی‌تری ماندگار شود.
 3. روشن شدن پوست: لیزر می‌تواند یک تا دو درجه رنگ پوست را تغییر دهد و آن را روشن‌تر کند. دلیل آن هم تنها می‌تواند به خاطر لایه‌برداری از سطح پوست باشد.
 4. نتیجه گیری سریع: برخلاف سایر روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد بدن، جلسات لیزر بسیار کوتاه هستند و در مدت زمان کمتری می‌توانند موهای زائد بدن را از بین ببرند. این روش در مقایسه با دیگر روش‌های از بی بردن موهای زائد بدن، یکی از بهترین انتخاب‌هاست.
 5. هزینه معقول و مناسب: اگر همیشه با موهای خود درگیر هستید و دائما برای این کار هزینه می‌کنید، لیزر می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. شما با هزینه برای لیزر موهای زائد بدن خود تنها یکبار هزینه را پرداخت می‌کنید. در صورتی که در روش‌های دیگر باید هر بار هزینه خرید تیغ، پد اپیلاسیون و…. را بپردازید.
 6. بی خطر بودن: لیزر موهای زائد بدن برخلاف دیگر روش‌های از بین بردن موهای بدن چون اپیلاسیون، تیغ و… بی خطر بوده و نمی‌تواند آسیبی به پوست وارد کند. در حالی که در دیگر روش‌ها خطر کشیده شدن پوست، بریدن پوست و…. وجود دارد.
 7. بدون درد یا درد کم: یکی از روش‌های مطمئن و بدون درد است. شاید در حین کار کمی سوزش داشته باشد، اما استفاده از کرم‌های موضعی می‌تواند این سوزش را بهبود دهد.
 8. قابل استفاده برای تمام قسمت های بدن: یکی از مهم‌ترین مزایای لیزر موهای زائد آن است که می‌تواند برای تمام نواحی مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از لیزر تنها محدود به صورت یا دست نخواهد بود، بلکه برای تمام نواحی استفاده می‌شود.

بهترین دستگاه لیزر مو زائد

 • لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت برای افرادی مناسب است که پوست روشن با موهای تیره‌ای دارند. اگر پوست تیره‌ای دارید این دستگاه نمی‌تواند برای شما مناسب باشد. پالس‌های بلند این لیزر به مناطق عمیق پوست(لایه درم) نفوذ کرده و فولیکول‌های مو را از بین می‌برد.

 •  لیزر  ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINU

این دستگاه لیزر یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر در سراسر جهان هستند. این دستگاه توانسته تکنولوژی سه دستگاه لیزر الکساندرایت، دایود و ND-YAG را در خود جای دهد. با طول موج‌های مختلفی که دارد می‌تواند به عمق پوست و لایه درم نفوذ کرده و موجب از بین رفتن فولیکول‌های مو شود.

 • لیزر ایلایت

این دستگاه در واقع تلفیقی از لیزر RF و IPL است. انرژی رادیوفرکوئنسی تا لایه‌های عمیق نفوذ کرده و موجب گرم شدن پوست خواهد شد. این روش نسبت به دستگاه IPL درد سوزش و ناراحتی کمتری به همراه دارد.

 • لیزر ND-YAG

یکی از دستگاه‌های لیزری که با پالس‌های بلند خود می‌تواند موهای زائد بدن افرادی که رنگ تیره‌ای دارند را درمان کند، لیزر ND-YAG است. در این دستگاه پالس‌های نوری به عمق پوست نفوذ کرده و موجب از بین رفتن فولیکول‌های مو خواهد شد. این دستگاه به هیچ عنوان تاثیری روی پوست سفید و روشن ندارد. و موهای نازک را هم نمی‌تواند حذف کند و از بین ببرد.

 • دستگاه IPL

یکی از رو‌ش‌های محبوب از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از دستگاه آی پی ال است. استفاده از این دستگاه می‌تواند علاوه بر از بین بردن موهای زائد بدن به از بین بردن خال‌های سطح پوست، از بین بردن جای جوش و روشن شدن پوست بدن کمک بسیاری کند. این دستگاه عملکرد بسیار مشابهی با لیزر دارد و بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر از آن عمل خواهد کرد. این دستگاه می‌تواند با پالس نوری ضعیفی موجب از بین رفتن موهای زائد بدن و صورت شود. پالس‌های نوری با تمرکز روی فولیکول‌های مو از سوختن و آسیب به بافت بدن جلوگیری خواهند کرد.

 • لیزر روبی

اولین دستگاه لیزری که برای حذف موهای زائد بدن مورد استفاده قرار گرفتن، لیزر روبی است. این دستگاه با طول موج کوتاه خود ملانین را مورد هدف قرار خواهد داد. از این رو نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای افرادی با پوست تیره باشد. استفاده از این دستگاه می‌تواند به از بین بردن موهای زائد بدن کمک بسیاری کند، با سیستم خنک کننده خود میزان سوختگی را به شدت کاهش می‌دهد.

 • لیزر سوپرنوا

یکی از جدیدترین دستگاه‌ها برای از بین بردن موهای زائد بدن است. این دستگاه که از آمیختن چند روش ایجاد شده است در کلینیک‌های زیبایی بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه طول موج‌های مختلفی دارد و می‌تواند موهای زائد را در ضخامت‌های مختلف از بین ببرد.


 • مهم ترین مزیت لیزر مو زائد چیست؟

  از مهم ترین مزایای لیزر مو برای خانم ها و آقایان می توان به حذف دائمی موهای زائد بدون درد، اشاره کرد.

 • آیا لیزر مو باعث صافی و لطیف شدن پوست می شود؟

  بله. لیزر پوستی صاف و یکدست برایتان به جا می‌گذارد زیرا هیچ موی زبری به جای موهای کنده شده بیرون نمی‌آید که باعث زبری پوستتان شود. لیزر مانند دیگر روش‌ها به لایه بالایی پوست هیچ آسیبی نمی‌رساند و باعث ایجاد حساسیت یا زخم و راش‌های پوستی هم نمی‌شود.

 • لیزر مو زائد مناسب کدام گروه از افراد است؟

  استفاده از لیزر مو با دستگاه درافراد بالای ۱۷ سال مناسب می باشد و بیشتر برای افرادی مناسب است که پوست کلفتی دارند و موهای زائد آنها ضخیم وتیره می باشد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...