آشنایی با دستگاه لیزر الکساندرایت + ویژگی و نحوه ی کارکرد

آشنایی با دستگاه لیزر الکساندرایت

برای رفع موهای زائد بدن و صورت دستگاه های مختلفی وجود دارد اما معروف ترین دستگاه لیزر مو زائد در جهان، دستگاه  لیزر الکساندرایت است که کمپانی های متفاوتی در سراسر جهان واقع در کشورهای چین، کره، ایتالیا، امریکا مدل های مختلف آن را به بازار عرضه کرده اند.

بلد چی
بلد چی

 

در کلینیک های لیزر مو انواع دستگاه لیزر مو متناسب با پوست های مختلف موجود می باشد که انواع خدمات لیزر فول بادی، لیزر بدن، لیزر مو صورت را ارائه می دهند. شما به عنوان فرد متقاضی شاید با دستگاه های رفع مو زائد آشنا نباشید بنابراین در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین دستگاه لیزر مو زائد را که مناسب تقریبا برای تمام افراد با انواع تایپ های پوستی می باشد را خدمتتان معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

آشنایی با بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت توسط سایت بلد چی

دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت یکی از دستگاه های لیزر می باشد که امروزه بسیاری از مراکز لیزر مو از آن برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند. این دستگاه برای افرادی که پوست تیره دارند توصیه نمی شود و بالعکس کسانی که تایپ پوستی روشن و موهای تیره دارند با لیزر الکس بهترین نتیجه را خواهند گرفت. تنها دستگاه هایی که دو طول موج متفاوت الکس و اندی یگ دارند می توانند تایپ های پوستی مختلف را پوشش دهند.

مزایای دستگاه لیزر الکساندرایت

 1. برای تمام افراد با انواع تایپ های پوستی می توان از آن استفاده کرد.
 2. از مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت می توان به میزان نفوذ مناسب لیزر به پوست اشاره کرد.
 3. از ویژگی های منحصر بفرد لیزر الکساندریت قدرت بالا و از بین بردن موثر موهای زائد در کمترین جلسات درمانی است.
 4. لیزر الکس تنها لیزری است که برای درمان پر مویی یا “سندرم آمبراس”  در مراکز لیزر مو شمال تهران توصیه می‌شود.

دستگاه الکس چه قابلیت هایی دارد؟

از این دستگاه لیزر مو برای درمان واریس، درمان رگ ‏های عنکبوتی، درمان لکه‌های ماه گرفتگی، پاک کردن تتو، لک‏ هایی که با افزایش سن بر روی پوست ظاهر می ‏شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لیزر علاوه بر جنبه ی زیبایی، قابلیت درمانی برای انواع پوست ها را دارد.

انواع دستگاه لیزر مو الکس

دستگاه لیزر الکساندریت چیست؟

لیزر الکساندرایت کندلا (Candela)

لیزر الکساندرایت کندلا و یا GntleMax ساخت شرکت کندلا در کشور آمریکا است. کندلا موفق به دریافت تأییدیه FDA از آمریکا و CE از اروپا شده است. در صورت استفاده مناسب از دستگاه عمر مفید آن حدود 12 سال است.

کندلا مجهز به سیستم خنک‌کننده گازی بوده و نسبت به سایر سیستم‌های کولینگ بیشترین میزان خنک‌کنندگی را دارد. با اضافه کردن کولینگ هوا به دستگاه می‌توان به‌طور هم‌زمان از هر دو سیستم خنک‌کننده استفاده کرد.

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا با تولید طول‌موج 755 نانومتری با استفاده از هندپیس مخصوص خود، برای درمان موهای زائد و سایر موارد درمانی در پنج تیپ پوستی مختلف کاربرد دارد.

لیزر الکساندرایت نابلکس (Noblex)

لیزر الکساندرایت نابلکس ساخت شرکت فاین مک در کشور کره جنوبی است. این دستگاه دارای  تأییدیه CE اروپا و همچنین FDA آمریکا است. عمر لامپ محرک دستگاه حدود یک‌میلیون شات است. در صورت استفاده مناسب از دستگاه طول عمر حدود 12 ساله دارد.

نابلکس جهت کاهش سوختگی و درد بیمار مجهز به سیستم خنک‌کننده کولینگ گاز (RCS) است. این سیستم توانایی تولید سرما تا منفی 20 درجه سانتی‌گراد را دارد. امکان اضافه کردن Air cooling به دستگاه وجود داشته و همچنین امکان استفاده از کولینگ گاز و هوا به‌صورت جداگانه و یا هم‌زمان بر روی پوست وجود دارد.

دستگاه نابلکس با هندپیس تخصصی طول‌موج 755 نانومتری موردنیاز را تولید کرده و بر روی 5 تیپ پوستی اثرات درمانی مؤثر را دارد. نابلکس به هندپیس فرکشنال مجهز است، بنابراین علاوه بر کاربردهای درمانی مانند رفع موهای زائد، پیگمنت‌های پوستی و… ، برای درمان‌های زیبایی مانند جوان‌سازی پوست نیز از آن استفاده می‌شود.

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس دارای سری‌های یک‌بارمصرف است. هر بیمار با استفاده از سری مخصوص به خود درمان شده درنتیجه احتمال انتقال بیماری‌های پوستی و واگیردار وجود ندارد.

لیزر الکساندرایت آپوچی (Apogee)

لیزر الکساندرایت آپوچی توسط شرکت سایناشور در کشور آمریکا ساخته‌ شده است. آپوچی دارای تأییدیه FDA آمریکا است. آپوچی موفق به دریافت استاندارد طلایی لیزر در رفع موهای زائد شده است.

دستگاه لیزر الکساندرایت آپوچی با عملکرد سریع و مؤثر با تولید طول‌موج 755 نانومتری برای درمان موهای زائد، پیگمانته‌های پوستی مانند لک و کک‌ومک و بسیاری از موارد دیگر برای تایپ‌های پوستی 1 تا 3 و در برخی از موارد 4 کاربرد دارد.

دارای سیستم خنک‌کننده برای جلوگیری از درد و سوختگی بیمار و هندپیس‌ در اندازه‌های متنوع بوده و در هنگام درمان با آپوچی بیمار هیچ‌گونه تماسی با دستگاه نداشته و احتمال انتقال بیماری‌های پوستی وجود ندارد.

لیزر الکساندرایت اوریون (Orion)

لیزر الکساندرایت اوریون توسط شرکت Yerim Engineering در کشور کره جنوبی ساخته‌شده ‌است. اوریون تأییدیه‌های معتبر جهانی مانند FDA آمریکا و CE اروپا را دریافت کرده است.

دستگاه اوریون با تولید طول‌موج 755 نانومتری برای درمان موهای زائد، شفاف‌سازی پوست، حذف پیگمانته پوست، از بین بردن ملاسما، حذف ضایعات عروقی و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌‌شود.

اوریون با توان 30 واتی از قدرتمندترین دستگاه لیزر الکساندرایت است که فضای بالایی از پوست را هدف قرار داده و سرعت درمان و هزینه بیمار را پایین می‌آورد. در اوریون از سیستم خنک‌کننده گازی استفاده‌شده است. علاوه بر آن می‌توان به‌صورت جداگانه از کولینگ هوا نیز استفاده کرد.

لیزر الکساندرایت آلما (Alma)

لیزر الکساندرایت آلما با طول‌موج 755 نانومتر و انرژی 20 ژول در هر پالس برای درمان موهای زائد، ضایعات رنگ‌دانه‌های پوست بسیار مؤثر عمل می‌کند. آلما با بهره‌گیری از سیستم خنک‌کننده قوی مانع درد و سوختگی در طول درمان می‌شود.

لیزر الکساندرایت موتوس (Motus)

لیزر الکساندرایت موتوس ساخت کمپانی دکا است. موتوس با داشتن بزرگ‌ترین اسپات سایز در میان سایر دستگاه لیزر الکساندرایت سریع‌ترین درمان را انجام می‌دهد. علاوه بر سرعت‌بالا دقت نفوذ در این دستگاه بسیار بالا بوده و برای انواع تایپ‌های پوستی و موهای کرکی و ضخیم مناسب است. موتوس با بهره‌مندی از تکنولوژی جدید هندپیس موویو از آسیب رسیدن به پوست جلوگیری می‌کند.

لیزر الکساندرایت کوترا (cuter)

لیزر الکساندرایت کوترا که الکس سرد نیز معروف است،در کشور آمریکا تولیدشده و دارای تأییدیه FDA و CE است. این دستگاه برای درمان پوست‌های تیره به لیزر Nd-YAG مجهز شده است.

در سیستم خنک‌کننده کوترا از روش کرایوژن استفاده‌شده و با امکان کولینگ قوی و قابلیت تنظیم دمای سطح پوست امکان سوختگی را کاهش داده درمان بدون درد انجام می‌شود. این دستگاه باباقدرت و سرعت‌بالا در تعداد جلسات کم درمان اثربخش و ماندگاری بالا را ارائه می‌دهد

لیزر الکساندرایت دکا (Deka)

لیزر الکساندرایت دکا ساخت کشور ایتالیا است. دکا با استفاده از طول‌موج‌های مختلف از چند فناوری برای حذف موهای زائد استفاده می‌کند. فناوری استفاده‌شده در دکا فتواپیلاسیون است. این فناوری با امکان تنظیمات طول‌موج، زمان پالس از تأثیرات مضر حرارت ایجادشده بر روی پوست جلوگیری می‌کند.

لیزر الکساندرایت لوترنیک کلاریتی(Lutronic)

لیزر الکساندرایت لوترنیک ساخت کشور کره جنوبی است. این دستگاه مجهز به شات پدالی و دستی بوده و با بهره‌گیری از لیزر Nd-YAG در کنار الکساندرایت برای انواع تایپ‌های پوستی مناسب است. این دستگاه باوجود سیستم کولینگ هوشمند از سوختگی پوست جلوگیری می‌کند.، به این صورت که در مواقع لزوم و زمان افزایش دمای پوست توان لیزر را کاهش می‌دهد. این دستگاه علاوه بر درمان موهای زائد توانایی درمان ضایعات پوستی، عروقی و جوان‌سازی را دارد.

نحوه کارکرد دستگاه لیزر الکساندرایت برای رفع مو زائد

 1. عملکرد لیزر الکس به اینگونه است که طول موج نور با انرژی بالا به ناحیه هدف تابانده می‏ شود و حرارت ایجاد می‏ کند. در نتیجه لیزر الکس با فرآیند فوتوترمولیز کار می‏ کند. فوتوترمولیز به این معناست که با استفاده از یک اشعه نوری منطقه خاصی را حرارت دهیم. این لیزر تنها ناحیه فولیکول موها را هدف می‏ گیرد و به بافت پوست آسیبی نمی ‏رساند.
 2. پالس ‏های نوری فولیکول موها را هدف قرار می‏ دهند و پس از اینکه فولیکول ‏ها از ریشه بیرون می‏ آیند به مرور زمان رشد آن‏ها کاهش می ‏یابد. لیزر الکس برای تمامی نواحی بدن مانند ساعد، بازو، زیربغل، بیکینی، صورت، ساق پا، ران و… استفاده می ‏شود.
 3. همچنین با دو طول موج متفاوت تایپ پوستی و رنگ موهای مختلف را پوشش می ‏دهد.

عوارض جانبی استفاده از لیزر الکس

در صورتی که اپراتور استفاده کننده از دستگاه لیزر کارکرد اصلی آن را آموزش ندیده باشد ممکن است در طول جلسه درمانی به فرد مراجعه کننده آسیب هایی از قبیل احساس درد در طول درمان، تورم و التهاب پوست و ایجاد سوختگی و لک وارد کند. این نوع لیزر ممکن است باعث تغییراتی در رنگدانه پوست شود و ممکن است رنگ پوست تیره یا روشن شود.

نکات مهم دستگاه لیزر الکس

دستگاه لیزر عملکرد پیچیده ‏ای ندارد و به آسانی قابل استفاده است، حتما مراقبت ‏های قبل و بعد از لیزر را حتما رعایت کنید. تاثیرگذاری اصلی لیزر بعد از 6 یا 8 جلسه مشخص می ‏گردد و در طول جلسه درمانی لیزر حتما باید از عینک محافظ چشم استفاده شود. کولینگ (خنک‏ کننده) همزمان باعث کاهش درد لیزر و ایجاد احساس آرامش برای مراجعه ‏کننده می‏ گردد.


 • قیمت دستگاه لیزر الکساندریت چقدر است؟

  قیمت دستگاه لیزر الکساندریت بر اساس برند، کمپانی، مدل و قابلیت ها متفاوت می باشد.

 • تاثیر دستگاه الکس برای رفع موهای زائد بدن چقدر است؟

  تاثیر دستگاه الکساندریت بر روی پوست بعد از 6 الی 8 جلسه نمایان می شود.

 • آیا دستگاه الکساندریت برای رفع مو زائد صورت مناسب است؟

  بله، یکی از مهمترین ویژگی های که این لیزر دارد این است که، با انواع پوست صورت سازگاری دارد و به بهترین شکل ممکن می تواند تمامی موهای زائد را از بین ببرد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...