آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

لیزر موهای زائد از جمله روش های محبوب و پرطرفدار در بین افراد برای از بین بردن دائم و یا طولانی مدت موهاست. با این حال افراد قبل از شروع دوره های لیزر تمایل دارند از عوارض این روش آگاه شوند.

بلد چی
بلد چی

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

شاید همه ما با این شایعه روبرو شده باشیم که لیزر موهای زائد باعث نازایی و ناباروری خواهد شد. اما این مورد صحت نداشته و اگر شما به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید این مورد را برای شما توضیح خواهد داد که لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن هیچ گونه تاثیری در نازایی ندارد. روش لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه های موجود در فولیکول مو کار خود را انجام می دهد و در نتیجه آسیبی به باقی عضوهای بدن نخواهد زد. ضمن اینکه امواج و پرتوهای لیزر تا یک میلی متر به داخل پوست نفوذ می کنند و راهی برای رسیدن آن ها به تخمدان ها و گذاشتن اثر منفی بر آن ندارد. در لیزر موهای زائد آنچه که خطرناک است و می تواند موجب نگرانی فرد شود انجام این کار توسط فرد غیر متخصص و آسیب رسیدن به پوست و ایجاد سوختگی و لکه است. در سایت بلدچی ما برای شما لیست بهترین مراکز لیزر در کرج را جمع آوری کرده ایم.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

آیا رفع موهای زائد با لیزر می تواند باعث ناباروری در آینده شود؟

همانطور که در قبل نیز اشاره شد لیزر موها توسط دستگاه ها هیچ گونه تاثیر منفی در باروری افراد نخواهد داشت. بطور کلی هیچ ارتباطی بین لیزر موهای زائد و ناباروری وجود ندارد. عمق نفوذ لیزر فقط چند میلی متر از سطح پوست پایین تر بوده که فقط برای هدف قرار دادن ریشه فولیکول مو کافی است. بنابراین رفع موهای زائد نمی تواند باعث ناباروری شود.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

لیزر موهای بدن در دوران بارداری توصیه نمی شود. البته هیچ توجیه پزشکی برای این مورد اعلام نشده است. با این حال اکثر کلینیک های لیزر مو برای زنان باردار این کار را انجام نمی دهند. تا کنون هیچ آزمایشی در این خصوص برای تست اینکه آیا لیزر موها در دوران بارداری توصیه می شود یا خیر انجام نشده است چرا که پزشکان قصد ندارد تا مادران باردار را با تست این مورد به خطر اندازند. بطور کلی با توجه به اینکه هیچ گونه اطلاعی در این زمینه در دست نیست کلینیک ها از انجام لیزر برای افراد باردار خودداری می کنند از از رسیدن آسیب های احتمالی به جنین جلوگیری کنند.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

 


  • آیا لیزر موها سبب نازایی می شود؟

    خیر لیزر موهای زائد هیچ گونه ارتباطی با نازایی نداشته و در دراز مدت نیست تاثیری نخواهد داشت.

  • آیا لیزر موهای زائد برای افراد باردار توصیه می شود؟

    خیر با توجه به اینکه تا کنون هیچ گونه آزمایشی در این خصوص انجام نشده است توصیه می شود زنان باردار از لیزر برای از بین بردن موها استفاده نکنند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...