آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد اما تنها راه دائمی و موثر از بین بردن موها لیزر است. اما همیشه این سوال وجود دارد که آیا روش لیزر مو عوارضی دارد؟ آیا می تواند سبب سرطان شود؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

بلد چی
بلد چی

در ابتدا نیاز است تا شما را با نحوه از بین بردن موها توسط لیزر آشنا کنیم. لیزر یک اشعه نوری بسیار قوی بوده که بعد تابانده شدن آن به پوست به فولیکول های مو می رسد و ریشه مو را از بین می برد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دائمی لازم است تا طبق بازه های مشخصی لیزر تکرار شود. لیزر موهای زائد باید در کلینیک های مجاز و مورد تایید صورت گیرد. در سایت بلدچی ما لیست بهترین مراکز لیزر در کرج را به شما معرفی کرده ایم.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

آیا لیزر موهای زائد می تواند سبب سرطان شود؟

اگر بخواهیم بصورت کلی به این سوال پاسخ دهیم که آیا لیزر می تواند باعث ایجاد سرطان شود باید بگوییم که پاسخ این سوال منفی است. در حال حاضر لیزر یکی از روش های رایج از بین بردن موهای زائد، زگیل، خال و ... است و از آن برای بسیاری از روش های دیگر پزشکی استفاده می شود. انرژی موجود در نور لیزر بصورتی طراحی شده است که فقط به سطح پوست نفوذ کرده و وارد مناطق عمیق پوست نمی شود. همچنین دستگاه های لیزر فقط پیاز مو را هدف قرار می دهند.

جدا از مواردی که اعلام شد انتخاب کلینیکی معتبر و مجهز به دستگاه های پیشرفته و همچنین متخصصی که بتواند لیزر موهای زائد را انجام دهد نقش مهمی در عدم بروز عوارض دارد. البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد که افراط و تفریط در هر کاری می تواند منجبر به عوارض غیر قابل جبران شود. بنابراین پیشنهاد می شود تا بین هر دوره از لیزر خود حتما فاصله زمانی مناسب را رعایت کنید و اجازه دهید فولیکول های پوست فرصت برای ریکاوری داشته باشند.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

اقدامات لازم بعد از لیزر موهای زائد


  • آیا لیزر موهای زائد می توانند سبب سرطان شود؟

    پاسخ این سوال منفی است. البته زیاده روی در هر روشی می تواند صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

  • چه عواملی در لیزر مو می تواند زمینه ساز بیماری شود؟

    انتخاب کلینک های نامعتبر و استفاده از دستگاه هایی که مورد تایید نیستند و همچنین انجام لیزر توسط فردی که متخصص نیست می توانند سبب عوارض شود.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...