عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

یکی از محبوب ترین روش های از بین بردن موهای زائد، لیزر است. اما آیا این روش ایمن است و می توان از آن به عنوان یک روش 100 درصدی استفاده کرد؟ آیا لیزر موها عوارض دارد؟ در ادامه ما به سوالات شما در خصوص عوارض لیزر موهای زائد پاسخ می دهیم.

بلد چی
بلد چی

عوارض لیزر موهای زائد کدام است؟

هر روش زیبایی و درمانی ممکن است عوارض و مزایای خاص خود را داشته باشد. لیزر نیز یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد و زیبایی پوست است. برای انجام لیزر و کاهش عوارض لازم است تا این کار را در کلینیک ها و مراکز معتبر انجام دهید. در سایت بلدچی ما برای شما لیست بهترین مراکز لیزر در کرج را گرادآوری کرده ایم. در اینجا سعی داریم تا شما را با عوارض لیزر موهای زائد آشنا کنیم.

قرمزی و تحریک پوست و سوزش

قرمزی پوست بعد از لیزر

یکی از شایع ترین عوارض لیزر مو قرمز شدن و سوزش پوست است که بلافاصله بعد از انجام لیزر ظاهر می شود. اما این عارضه جدی نبوده و پس از گذشت ساعتی از لیزر رفع می شود. البته استفاده از کرم های مخصوص همانند زینک اکساید می تواند در بهبود سریع آن کمک کننده باشد. همچنین شما می توانید از کمپرس یخ نیز استفاده کنید. در مواردی نادر اگر قرمزی و سوزش پوست بهبود نیافت می بایست به پزشک مراجعه کنید.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

ایجاد جوش های ریز بر روی پوست

در حین عمل لیزر موها با سوزانده شدن ریشه مو مانع رشد آن می شود با انجام این عمل موهای مرده داخل منافذ پوست باقی می مانند و در نتیجه سبب ایجاد ظاهری متورم همانند جوش بر روی پوست می شوند. این جوش ها نیز با مرور زمان از بین خواهند رفت.

جوش ریز بعد از لیزر

تغییر رنگ پوست

از دیگر از عوارض لیزر موها تغییر رنگ پوست است که ممکن است برخی از افراد بعد از لیزر به آن دچار شوند. علت بروز این عارضه تحریک ملانین پوست در حین لیزر است. این تغییر رنگ و لکه ها همانند سایر عوارض به مرور زمان کاهش پیدا کرده و رفع می شوند. برای کاهش بروز این عارضه نیاز است تا در دوره لیزر خود از تابش مستقیم نور خورشید دور بمانید.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

سوختگی و تاول

می توان گفت یکی از بدترین عوارض لیزر موهای زائد ایجاد تاول و سوختگی پوست است. معمولا این اتفاق زمانی رخ می دهد که اشتباهی در حین انجام لیزر صرت گیرد و اپراتور انجام دهنده متخصص نباشد. سوختگی و تاول بیشتر در افراد با رنگ پوست تیره شایع است چرا که ملانین موجود در پوست تیره با شدت بیشتری انرژی لیزر را جذب می کنند.

چگونه درد لیزر را کم کنیم؟

ایجاد زخم روی پوست

یکی از عوارض نادر لیزر موهای زائد ایجاد زخم است و علت آن نیز حساس بودن پوست برخی از افراد است. این عارضه ارتباطی با قدیمی یا جدید بودن دستگاه لیزر ندارد.

آسیب وارد شدن به چشم

در حین اجرای فرآیند لیزر مو حتما از عینک مخصوص استفاده کنید. بستن چشم ها به تنهایی نمی تواند جلوی آسیب نور دستگاه لیزر به چشم را بگیرد.

عینک محافظ لیزر

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟


  • آیا روش هایی برای جلوگیری از دچار شدن به عوارض لیزر مو وجود دارد؟

    بله شما می توانید با رعایت شرایط و قوانین لیزر و عمل کردن به توصیه های متخصص از دچار شدن به عوارض لیزر پیشگیری نمایید.

  • عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

    سوختگی، سوزش، قرمزی پوست، تاول، آسیب رسیدن به چشم ها از جمله عوارض لیزر مو است.

  • آیا لیزر با کیت های خانگی مطمئن است؟

    با توجه به اینکه انواع و برندهای مختلفی از دستگاه لیزرهای خانگی در بازار وجود دارد و امکان بررسی و تست همه آنها نیست بهتر است برای لیزر موهای زائد از کلینیک های معتبر استفاده کنید.