چگونه درد لیزر را کم کنیم؟

چگونه درد لیزر را کم کنیم؟

عمل برداشتن مو با لیزر با حرارت انجام می شود که این حرارت منجر به درد خواهد بود. طبق تحقیقات در ارتباط با اینکه چگونه درد لیزر را کم کنیم به چند راه کار مناسب رسیده اند که ادامه مقاله به آن می پردازیم.

بلد چی
بلد چی

امروزه با گسترش علم و به وجود آمدن دستگاه لیزر موهای زائد، تمایل افراد به از بین بردن دائمی مو بیشتر شده است. به صورتی که برداشتن دائمی مو با لیزر یکی از بهترین و پرطرفدارترین شیوه خلاصی از شر موهای زائد شده است. استفاده از لیزر باعث می شود 80 تا 90 درصد موهای زائد بدن از بین بروند، موهایی که باقی می مانند بسیار نازک، نرم و سست هستند.
دستگاه لیزر مو از اشعه استفاده میکنند. این اشعه با هدف قرار دادن فولیکول مو و تولید گرما منجر به از بین بردن موی بدنتان می شود. وقتی این عمل چندین بار تکرار شود باعث ضعیف شدن پیاز مو می شود.
عمل برداشتن مو با لیزر با حرارت انجام می شود که این حرارت منجر به درد خواهد بود. طبق تحقیقات در ارتباط با اینکه چگونه درد لیزر را کم کنیم به چند راه کار مناسب رسیده اند که ادامه مقاله به آن می پردازیم.

آیا لیزر بدون درد داریم؟

برداشتن مو با روش های مختلف غالبا با درد همراه است. با این وجود تمایل به داشتن پوستی زیبا و صاف و بدون مو انگیزه زنان را بیشتر کرده است. گاهی هم زنان از طرف مردان تحت فشار قرار می گیرند تا از شر موهای زائد خلاص شوند.
کلیه روش های لیزر مو و رفع موهای زائد از تمامی نقاط بدن از جمله پا، لیزر زیر بغل، لیزر بکینی و حتی لیزر صورت از محبوب ترین روش ها است.
داشتن درد و احساس آن یک عامل ذهنی است. داشتن درد و حساسیت در افراد مختلف، متفاوت عمل می کند. در جلسات اولیه به علت زخیم بودن موهای بدن افراد درد بیشتری را تحمل خواهند کرد. با ادامه دادن روند لیزر و از بین بردن موها، از مقدار درد کم می شود. چون  مقدار موهایی که جذب لیزر می شوند و تولید حرارت می کنند کمتر می شود و موها نازک تر و ضعیف تر می شوند.
 نکات زیادی برای از بین بردن درد وجود دارد که در ادامه به چند راهکار برای کم کردن درد لیزر خواهیم پرداخت.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

چند راهکار مهم برای کم کردن درد لیزر

برای کاهش دادن به درد لیزر نکاتی وجود دارد که اگر پیش از لیزر رعایت شوند، غالبا افراد درد کمتری را احساس خواهند کرد. به چند راهکار  مهم برای کم کردن درد لیزر می پردازیم.

لیزر مو با دستگاه کندلا الکس

خنک کردن نواحی تحت درمان و لیزر یکی از عوامل بسیار مهم در لیزر بدون درد است. لیزر مو و رفع موهای زائد بدن با دستگاه کندلاالکس یکی از محبوب ترین روش ها است. چون با این دستگاه علاوه بر دقت و اطمینان که در از بین بردن موهای اضافی بدن دارد، باعث می شود درد کمتری توسط حرارت نور لیزر داشته باشید. با دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت 2019، لیزر بدون درد را تجربه کنید. تزریق هوای سرد قبل از لیزر باعث می شود بی حسی بیشتری را احساس کنید. در نتیجه وقتی بدن به اندازه کافی سرد شد روند حذف مو را آغاز می کنند.

دوری کردن از دستگاه IPL 

 استفاده از کلینیک خوب و دستگاه مورد اطمینان یکی از دغدغه های افراد برای حذف مو می باشد. در مراکزی که از دستگاه IPL  یا (Intense Pulsed Light ) استفاده می کنند نروید.  در اینگونه مراکز از دستگاه ها با نور پالس شدید، خنک کننده استفاده نمی شود که باعث ایجاد درد شدید می شود. در سایت بلدچی ما برای شما لیست بهترین مراکز لیزر در کرج را گردآوری کرده ایم.

معرفی انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

استفاده از بهترین ضد التهاب کننده ها

 ضد التهاب هایی که به آنها اببوپروفین نیز می گویند مانند (Aleve ، Motrin و Advil) که کارایی بالایی دارند استفاده کنید. این داروها را حتما با تجویز پزشک متخصص استفاده کنید. حتما داروهای ضد التهاب همراه غذا مصرف شوند.

استفاده از خنک کننده ها و پمادها و کرم های بی حسی

استفاده از خنک کننده ها باعث می شود درد حاصل از لیزر کم شود. همچنین باعث آرامش بخشیدن به التهاب به وجود آمده شوند. در نتیجه قبل و بعد لیزر حتما بخواهید که از خنک کننده آلوئه ورا روی پوست شما استفاده کنند.
علاوه بر خنک کننده ها شما میتوانید از پمادهای بی حسی 20 تا 30 دقیقه قبل از عمل لیزر استفاده کنید، تا باعث کاسته شدن درد هنگام لیزر شود.
توجه توجه: کرم های بی حسی  و پمادها نباید در همه قسمتهای بدن استفاده شود. قسمت هایی از بدن که نباید از کرم استفاده شود مانند: پاها، قفسه سینه، کمر، وچند قسمت از بدن که قراره در یک روز انجام شود.

کاهش درد با صحبت کردن و بازی با توپ های پلاستیکی

تجربه ثابت کرده افرادی که از توپ های پلاستیکی استفاده کردند درد کمتری را تجربه کردند. زیرا این توپ ها باعث کاهش استرس می شود. استفاده از این توپ ها باعث می شود تمرکز شما از درد دور شود و بموجب آرامش شما هنگام از بین بردن موهای زائد با دستگاه لیزر شود.
علاوه بر این صحبت کردن در طول درمان از استرس کم می کند و باعث کاهش درد می شود پس سعی کنید در طول درمان با متخصص یا تکنسین خود صحبت کنید.

شیو کردن قبل از لیزر و جلوگیری از اپیلاسیون

حداقل یک روز یا دو روز قبل از لیزر موهای بدن خود را شیو کنید و مطمئن شوید هنگام لیزر موهای بدن قابل مشاهده نباشند. هرچه طول موی بدن بیشتر باشد حرارت لازم بیشتر می شوئد و شما درد بیشتری را احساس می کنید.
از وکس کردن و اپیلاسیون تا دو ماه قبل از لیزر خودداری کنید. چون در وکس و اپیلاسیون ریشه مو از بین می رود. دلیل این موضوع این است که هنگام لیزر حتما باید فولیکول وجود داشته باشد.

خوردن آب فراوان و خودداری از نوشیدن کافئین

حداقل 4 تا 5 ساعت قبل از جلسه لیزر خود به مقدار 4 لیوان آب بنوشید. خوردن آب قبل از لیزر از درد جلوگیری می کند. سعی کنید پیش از لیزر با دستگاه کندلاالکس آب کافی بنوشید.
از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری نمایید. کافئین موجود در چای یا قهوه درد را افزایش می دهد. مصرف و نوشیدن آب را جایگزین قهوه و چای قبل از لیزر کنید.

چگونه درد بعد لیزر را کم کنیم؟

 1. استفاده از پمادهای ضد التهاب: در افراد با پوست تیره ممکن است درد بیشتری احساس شود. در این صورت افراد می توانند از پمادهای ضد التهاب مانند زینک اکساید یا بتامتازون استفاده کنند.
 2. استفاده از کمپرسور یخ: در حین انجام لیزر ممکن است پوست دچار سوزش شود که استفاده از کمپرسور یخ سوزش آن را کم می کند.
 3. استفاده از کرم ضد آفتاب: بعد از لیزر پوست حساس و نازک می شود استفاده از کرم ضد آفتاب گزینه خوبی برای جلوگیری به آسیب رساندن پوست هنگام آفتاب زدگی می شود.
 4. استفاده کرم های مرطوب کننده : بعد از چند روز از لیزر ممکن است پوست خشک شود، استفاده از کرم مرطوب کننده گزینه ای مناسب است. کرم مرطوب کننده علاوه بر اینکه رطوبت پوست را تامین می کند مانع از پوسته پوسته شدن پوست بعد از لیزر می شود.
 5. از تماس با آب گرم جلوگیری کنید: بعد از لیزر از دوش آب ولرم یا خنک استفاده کنید. استفاده از آب گرم باعث افزایش سوزش می شود.

اقدامات لازم بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به چه افرادی توصیه نمی شود؟

 • افرادی که موهای نازک و کرکی دارند.
 • افرادی که تازه حمام آفتاب رفتند یا برنزه کردند
 • افرادی که در ناحیه لیزر تبخال یا زخم عفونی دارند.
 • افراد مبتلا به بیماری پوست

میزان درد لیزر موهای زائد در قسمت ها مختلف بدن چگونه است؟

 • میزان درد صورت: به دلیل متفاوت بودن ضخامت پوست صورت درد متفاوتی را احساس می کنید. پشت لب ها به علت نازک بودن پوست درد بیشتری احساس می شود. در چانه و زیر چانه چون پوست ضخیمی دارد ، درد کمتری احساس می شود.
 • میزان درد دست ها:
 • میزان درد لیزر دست‌ها: به دلیل نازک بودن پوست در ناحیه زیر بغل درد بیشتری احساس می شود. ساق دست و بازوها درد کمتری را نسبت به زیر بغل دارند.
 •  درد لیزر بیکینی چگونه است: درد ناشی از لیزر خلی کمتر از اپیلاسیون است و به راحتی می توانید لیزر را جاگزین خوبی برای اپیلاسیون بدانید.
 • میزان درد لیزر موهای زائد پاها:ران ها درد کمتری دارد. ساق پا از درد بیشتری برخوردار است به همین دلیل می توان از پمادها و کرم های بی حسی برای ساق پا برای کاهش درد استفاده کرد.
 • میزان درد لیزر موهای زائد شکم: با تمرکز بر روی تنفس خود می توانید درد این ناحیه را تحمل کنید. پوست شکم ضخیم است و درد کمتری احساس می شود.
 • میزان درد لیزر موهای زائد کمر: معمولا در ناحیه کمر چون گوشت ندارد و استخوانی است درد بیشتری را احساس میکنید. برای کاسته شدن از درد لیزر می توانید از پمادهای بی حسی استفاده کنید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟