اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

بدون شک لیزر یکی از بی خطرترین و راحت ترین راه های از بین بردن موهای زائد است. البته نیاز است تا قبل از انجام لیزر مواردی را در نظر داشته باشید. در اینجا شما را با مواردی که نیاز است قبل از لیزر رعایت کنید آشنا خواهیم ساخت.

بلد چی
بلد چی

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

نکات مهمی که قبل از لیزر باید بدانید

قبل و بعد از هر عمل زیبایی از جمله لیزر موهای زائد نیاز است تا نکات و شرایطی را در نظر داشته باشید و رعایت کنید. در اینجا شما را با این نکات و شرایط آشنا می کنیم.

موم اندازی در طول دوره لیزر

در طول دوره لیزر موهای زائد از موم انداختن و کندن موها به هر روش و نحوی اجتناب کنید. در صورت لزوم می توانید موها را کمی کوتاه کنید.

در نظر داشتن رنگدانه های مو

عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد به رنگدانه های مو بستگی دارد. موهای سفید، بلوند و یا قرمز از رنگدانه های کمتری برخوردارند و در نتیجه اثر بخشی لیزر نسبت به موهای تیره کمتر خواهد بود. البته امروزه با توجه به پیشرفت دستگاه های لیزر این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است.

انجام لیزر بر روی تتو ممنوع

در صورتی که تمایل دارید موهای قسمتی از پوست خود را که شامل تتو نیز هست از بین ببرید لیزر روش مناسبی نخواهد بود. استفاده از لیزر در ناحیه تتو ممکن است سبب سوختن و یا از بین رفتن تتو شود. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که لیزر دستگاه مناسبی برای از بین بردن تتو نیست و می بایست از دستگاه های مخصوص برای از بین بردن تتو استفاده کرد.

تکرار لیزر موهای زائد برای گرفتن نتیجه

معمولا برای دریافت نتیجه مورد نظر از لیزر موهای زائد نیاز است تا بین 6 تا 12 جلسه این عمل انجام شود.

لیزر بهترین و طولانی ترین روش از بین بردن موهای زائد

برخی بر این باورند که لیزر روشی 100 درصدی برای از بین بردن موهای زائد است اما تا کنون روشی 100 درصدی برای از بین بردن موها معرفی نشده است. با این وجود لیزر روشی با ماندگاری بالا برای کاهش و از بین موهای زائد است.

لیزر روشی بدون عوارض است

لیزر موهای زائد روشی امن و بدون عوارض است. البته می بایست در انتخاب کلینیک نیز دقت کنید.

انتخاب بهترین دستگاه با توجه به نوع پوست

در حال حاضر دستگاه های متنوعی برای لیزر موهای زائد وجود دارد. در نتیجه نیاز است تا بهترین دستگاه برای گرفتن بهترین نتیجه انتخاب شود. به عنوان مثال اگر پوست شما نازک است دستگاه الکساندرایت ( Alexandrite ) پیشنهاد می شود.

لیزر می تواند در تمامی نقاط بدن استفاده شود

لیزر می تواند برای هر قسمتی از بدن استفاده شود بدون آنکه عوارضی داشته باشد.

قبل از لیزر برنزه کردن ممنوع

نیاز است که حداقل ۶ هفته قبل از شروع دوره لیزر از برنزه کردن پوست خودداری کنید چرا که اگر پوست شما تیره شود دستگاه نمی تواند مو و پوست را از هم تشخیص دهد و ممکن است دچار سوختگی شوید.

توقع معجزه در جلسه اول لیزر را نداشته باشید

همانطور که در قبل نیز ذکر شد از بین بردن موهای زائد توسط لیزر یک روش درمانی طولانی مدت است و نباید توقع معجزه در جلسه اول را داشته باشید.

هر دوره لیزر بین نیم تا یک ساعت زمانبر است

بسته به ناحیه ایی که نیاز به لیزر دارد زمان مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد اما بصورت کلی نیاز به حدود یک ساعت برای لیزر کل بدن است.

استفاده از عینک مخصوص در حین لیزر فراموش نشود

یکی از شرایط مهمی که باید در زمان لیزر رعایت شود استفاده از عینک مخصوص لیزر است. عینک زدن در حین انجام عمل لیزر یکی از استانداردهای جهانی است.

جلسات لیزر را بصورت منظم و طبق زمانبندی اعلام شده انجام دهید

برای گرفتن نتیجه نیاز است که جلسات لیزر به طور منظم و طبق بازه های مشخص شده انجام شود. فاصله بین هر جلسه می تواند بین ۸ تا ۱۰ هفته متغیر باشد.

درد هنگام عمل لیزر موهای زائد

آستانه تحمل هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است در نتیجه نمی توان گفت که لیزر موهای زائد بدون درد است و یا با درد همراه است. شما می توانید از کرم های بی حسی نیز استفاده کنید.

استفاده از لوازم آرایشی قبل از لیزر ممنوع

قبل از انجام لیزر نیاز است تا پوست شما عاری از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی باشد. مواد آرایشی مانع جذب اشعه لیزر توسط پوست و فولیکول های مو می شود.


  • آیا موم اندازی و وکس را می توان قبل و یا بعد لیزر انجام داد؟

    در طول دوره لیزر موهای زائد موم اندازی و وکس ممنوع است.

  • آیا رنگدانه های مو در نتیجه گیری از لیزر موهای زائد تاثیرگذار است؟

    عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد به رنگدانه های مو بستگی دارد. البته امروزه با توجه به پیشرفت دستگاه های لیزر این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است.