اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

بدون شک لیزر یکی از بی خطرترین و راحت ترین راه های از بین بردن موهای زائد است. البته نیاز است تا قبل از انجام لیزر مواردی را در نظر داشته باشید. در اینجا شما را با مواردی که نیاز است قبل از لیزر رعایت کنید آشنا خواهیم ساخت.

بلد چی
بلد چی

نکات مهمی که قبل از لیزر باید بدانید

بدون شک لیزر یکی از بهترین روشها برای خلاص شدن از موهای زائد است. اما قبل از لیزر مو نیز می بایست موارد و نکاتی را در نظر داشته باشید تا از هدر رفتن هزینه و وقت خود جلوگیری کنید. در سایت بلدچی قصد داریم تا شما را با نکات کلیدی و مهم قبل از لیزر آشنا کنیم.

موم اندازی، اپیلاسیون و وکس ممنوع

 اپیلاسیون، بند انداختن و وکس و هر گونه روشی که سبب می شود موی شما از ریشه کنده شود حداقل تا یک ماه قبل از آغاز دوره لیزر ممنوع است. تا یک ماه قبل از شروع لیزر برای از بین بردن موهای زائد فقط از روش شیو کردن کمک بگیرید. در طول دوره لیزر موهای زائد از موم انداختن و کندن موها به هر روش و نحوی اجتناب کنید. در صورت لزوم می توانید موها را کمی کوتاه کنید.

در نظر داشتن رنگدانه های مو

عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد به رنگدانه های مو بستگی دارد. موهای سفید، بلوند و یا قرمز از رنگدانه های کمتری برخوردارند و در نتیجه اثر بخشی لیزر نسبت به موهای تیره کمتر خواهد بود. البته امروزه با توجه به پیشرفت دستگاه های لیزر این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است.

انتخاب کلینیک مناسب و مشاوره با پزشک

انتخاب بهترین کلینیک لیزر

انتخاب کلینیکی مناسب و گرفتن مشاوره از پزشک برای انتخاب بهترین دستگاه که مناسب پوست و موی شما باشد یکی از مهمترین گام ها در لیزر موهای زائد است. در لیزر موهای زائد از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود که هر کدام مناسب پوست و موی خاصی است. رنگ پوست و موی شما در انتخاب دستگاه و همچنین مدت دوره لیزر تاثیر گذار است. به عنوان مثال موهای تیره نسبت به موهای روشن پاسخ بهتری به لیزر می دهند در مقابل پوست های تیره نسبت به پوست های روشن سخت تر نتیجه می گیرند. در سایت بلدچی لیست بهترین مرکز لیزر در کرج را به شما معرفی کرده ایم.

انجام لیزر بر روی تتو ممنوع

لیزر بر روی تتو

در صورتی که تمایل دارید موهای قسمتی از پوست خود را که شامل تتو نیز هست از بین ببرید لیزر روش مناسبی نخواهد بود. استفاده از لیزر در ناحیه تتو ممکن است سبب سوختن و یا از بین رفتن تتو شود. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که لیزر دستگاه مناسبی برای از بین بردن تتو نیست و می بایست از دستگاه های مخصوص برای از بین بردن تتو استفاده کرد.

تکرار لیزر موهای زائد برای گرفتن نتیجه

معمولا برای دریافت نتیجه مورد نظر از لیزر موهای زائد نیاز است تا بین 6 تا 12 جلسه این عمل انجام شود.

لیزر بهترین و طولانی ترین روش از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد

برخی بر این باورند که لیزر روشی 100 درصدی برای از بین بردن موهای زائد است اما تا کنون روشی 100 درصدی برای از بین بردن موها معرفی نشده است. با این وجود لیزر روشی با ماندگاری بالا برای کاهش و از بین موهای زائد است.

لیزر روشی بدون عوارض است

لیزر موهای زائد روشی امن و بدون عوارض است. البته می بایست در انتخاب کلینیک نیز دقت کنید.

انتخاب بهترین دستگاه با توجه به نوع پوست

در حال حاضر دستگاه های متنوعی برای لیزر موهای زائد وجود دارد. در نتیجه نیاز است تا بهترین دستگاه برای گرفتن بهترین نتیجه انتخاب شود. به عنوان مثال اگر پوست شما نازک است دستگاه الکساندرایت ( Alexandrite ) پیشنهاد می شود.

لیزر می تواند در تمامی نقاط بدن استفاده شود

لیزر می تواند برای هر قسمتی از بدن استفاده شود بدون آنکه عوارضی داشته باشد.

آفتاب گرفتن و برنزه کردن ممنوع

برنزه کردن قبل از لیزر

در صورتی که قصد دارید موهای زائد خود را از طریق روش لیزر از بین ببرید نیاز است تا حداقل 6 هفته از آخرین آفتاب گرفتن شما گذشته باشد. ممنوع بودن برنزه کردن قبل از لیزر به این دلیل است که برنزه کردن سبب تیره شدن پوست شما شده و در نتیجه لیزر نمی تواند پوست و موی شما را به خوبی از هم تشخیص دهد و حتی ممکن است سبب سوختگی پوست شما شود. از این رو توصیه می شود دوره لیزر خود را در پاییز یا زمستان آغاز کنید.

توقع معجزه در جلسه اول لیزر را نداشته باشید

همانطور که در قبل نیز ذکر شد از بین بردن موهای زائد توسط لیزر یک روش درمانی طولانی مدت است و نباید توقع معجزه در جلسه اول را داشته باشید.

هر دوره لیزر بین نیم تا یک ساعت زمانبر است

بسته به ناحیه ایی که نیاز به لیزر دارد زمان مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد اما بصورت کلی نیاز به حدود یک ساعت برای لیزر کل بدن است.

استفاده از عینک مخصوص در حین لیزر فراموش نشود

عینک مخصوص لیزر

یکی از شرایط مهمی که باید در زمان لیزر رعایت شود استفاده از عینک مخصوص لیزر است. عینک زدن در حین انجام عمل لیزر یکی از استانداردهای جهانی است.

جلسات لیزر را بصورت منظم و طبق زمانبندی اعلام شده انجام دهید

برای گرفتن نتیجه نیاز است که جلسات لیزر به طور منظم و طبق بازه های مشخص شده انجام شود. فاصله بین هر جلسه می تواند بین ۸ تا ۱۰ هفته متغیر باشد.

درد هنگام عمل لیزر موهای زائد

آستانه تحمل هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است در نتیجه نمی توان گفت که لیزر موهای زائد بدون درد است و یا با درد همراه است. شما می توانید از کرم های بی حسی نیز استفاده کنید.

استفاده از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی قبل از لیزر ممنوع

قبل از لیزر، پوست شما باید تمیز و عاری از هر گونه مواد آرایشی باشد. اسپری های ضدتعریق، کرم های مرطوب کننده و سایر لوازم آرایشی زمانی که در مقابل اشعه لیزر قرار می گیرند می سوزند و سبب آسیب رساندن به پوست شما می شوند. همچنین مواد آرایشی مانع جذب اشعه لیزر توسط پوست و فولیکول های مو می شود.

لایه برداری پوست قبل از لیزر

لایه برداری پوست قبل از لیزر

شما می توانید 3 روز قبل از لیزر نواحی که قرار است لیزر شوند را لایه برداری کنید. البته لایه برداری نباید خیلی عمیق باشد. شما می توانید از طریق لایه برداری سطحی نتیجه بهتری از لیزر بگیرید. زمانی که شما لایه برداری انجام می دهید سلول های مرده پوست از بین رفته و در نتیجه لیزر می تواند موها را بهتر تشخیص و مورد هدف قرار دهد.

شیو کردن موها قبل از لیزر

شیو کردن قبل از لیزر

توصیه می شود 24 ساعت قبل از آغاز لیزر از طریق شیو کردن موهای مناطق مورد نظر را اصلاح کنید. باقی ماندن ساقه مو در زمان لیزر سبب کاهش اثربخشی و همچنین سوختگی می شود. همچنین سبب افزایش درد خواهد شد.

موهای نازک و کرکی را لیزر نکنید

موهایی که قرار است از طریق لیزر از بین بروند حتما باید تیره و ضخیم باشند. موهای نازک و کرکی در صورتی که در مقابل اشعه لیزر قرار بگیرند ضخیم و تیره خواهند شد.


  • آیا موم اندازی و وکس را می توان قبل و یا بعد لیزر انجام داد؟

    در طول دوره لیزر موهای زائد موم اندازی و وکس ممنوع است.

  • آیا رنگدانه های مو در نتیجه گیری از لیزر موهای زائد تاثیرگذار است؟

    عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد به رنگدانه های مو بستگی دارد. البته امروزه با توجه به پیشرفت دستگاه های لیزر این مشکل تا حدود زیادی برطرف شده است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...