معرفی انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

معرفی انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

در اینجا سعی داریم تا شما را با انواع دستگاه های لیزر موهای زائد و اینکه کدام دستگاه می تواند تاثیر بهتری در رفع موهای زائد داشته باشد آشنا کنیم.

بلد چی
بلد چی

موهای زائد یا ناخواسته به موهایی گفته می شود که ممکن است در نواحی مختلفی از بدن رشد کرده که غیر معمول بوده و رنگ تیره آن این سبب نمایان شدن بیشتر می شود. لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد و ناخواسته است. شما می توانید لیست بهترین مراکز لیزر در کرج را در سایت بلدچی مشاهده کنید.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

امروزه دستگاه های مختلف و متنوعی در کلینیک ها وجود دارد که همه ما بعد از مراجعه به مراکز لیزر و شنیدن نام آنها حتما سردر گم شده ایم. متخصصان بر این باورند که هر چه رنگ پوست روشن تر و موها تیره تر باشد احتمال اثر بخشی لیزر بیش تر خواهد بود. در اینجا شما را با انواع دستگاه های لیزر و نحوه کارکرد آنها و همچنین اینکه کدام دستگاه برای کدام پوست و مو مناسب است آشنا خواهیم ساخت.

لیزر بهتر است یا اپیلاسیون؟

لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر موهای زائد Alexandrite (الکساندرایت) برای افرادی با پوست روشن و سفید و موهای تیره بسیار تاثیرگذار است. این دستگاه برای افرادی با پوست تیره پیشنهاد نمی شود. دستگاه الکساندرایت با لیزر پالس بلند قابلیت نفوذ به لایه میانی پوست را دارد. گرمای تولید شده در این روش در تارهای مو انباشه و سبب ناتوان شدن فولیکول های مو شده و در نتیجه امکان کاهش و یا از بین بردن موها را فراهم می کند. از جمله خطراتی که این دستگاه دارد می توان به تغییر رنگ پوست همانند روشن یا تیره شدن آن اشاره کرد.

لیزر Nd- YAG

لیزر Nd- YAG یا پالس بلند روشی موثر و بی خطر برای افراد با پوست تیره است. در این نوع دستگاه ها طول‌ موجی نزدیک به مادون‌ قرمز با عمق بالا به پوست نفوذ کرده و سپس جذب رنگ دانه های پوست می شوند. تحقیقات نشان می دهد که این نوع لیزر بر بافت های اطراف پوست تاثیری ندارد. از معایب دستگاه لیزر ان دی یاگ می توان به عدم تاثیر آن بر موهای سفید و روشن اشاره کرد. همچنین دستگاه لیزر ان دی یاگ درد بیشتری نسبت به دستگاه های دیگر دارد و خطر سوختگی، زخم، تغییر رنگ پوست و ورم نیز وجود دارد.

چگونه درد لیزر را کم کنیم؟

دستگاه لیزر ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM

دو دستگاه لیزر ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM جز پیشرفته ترین و بهترین دستگاه های لیزر در جهان است. از مزیت های این دستگاه این است که تمامی تکنولوژی های دستگاه های لیزر الکساندرایت، ان دی یاگ و دایود را دارد. این دستگاه می تواند با تغییر فرکانس مناسب هر نوع مویی (نازک، روشن، تیره، ضخیم) را از بین ببرد همچینن برای هر نوع رنگ پوستی مناسب است.

دستگاه لیزر دایود الکس آلما سوپرانو

دستگاه لیزر آلما اولین دستگاهی بود که برای از بین بردن موهای زائد با بازار آمد. جدیدترین مدل این دستگاه که سوپرانو می باشد در حذف موهای زائد روشی نوین است. این دستگاه نیز برای انواع رنگ پوست مناسب است. دستگاه آلما ترکیبی از مزیت جذب بالای طول‌ موج لیزر الکساندرایت به همراه ویژگی‌های مثبت لیزر دایود است. این دستگاه قابلیت حذف موهای نازک و روشن را نیز دارد.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

دستگاه لیزر ایلایت (E-light)

دستگاه لیزر ایلایت (E-light) ترکیبی از دستگاه های لیزر IPL و RF است. در این دستگاه انرژی رادیوفرکوئنسی تا لایه های میانی و عمیق پوست نفوذ کرده و بافت را گرم می‎کند. دستگاه لیزر ایلایت نسبت به لیزر آی پی ال انرژی کمتری استفاده می کند در نتیجه بیمار درد کمتری را حس کرده و می توان به نتایج بهتری دست پیدا کرد. دستگاه ایلایت دارای یک سیستم خنک کننده است که سبب کاهش درد می شود. انرژی رادیو فرکوئنسی برای جذب شدن نیازی به ملانین مو ندارد و در دستگاه ایلایت می تواند تاثیر خوبی بر روی موهای نازک و روشن داشته باشد.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر IPL

دستگاه لیزر IPL روش محبوبی و کاربردی جهت از بین بردن موهای زائد، جوان‌سازی پوست و روشن نمودن لک‌های صورت وهم چنین از بین بردن آثار جوش‌های صورت (آکنه) است. دستگاه IPL  دستگاه لیزر نبوده اما کارایی و عملکردی مشابه دستگاه های لیزر دارد. لیزر آی پی ال ارزان‌تر است و سریع‌تر عمل می‌کند. دستگاه حذف موی IPL کاملاً بدون درد است. استفاده از این دستگاه برای افرادی با پوست روشن و موهای تیره توصیه می شود.

دستگاه لیزر سوپرنوا

یکی از جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد که امروزه در تمامی کلینیک های دنیا از آن استفاده می کنند دستگاه لیزر سوپرنوا است. این دستگاه با ترکیبی از چندین تکنولوژی و طول موج می تواند بدون هیچ درد و سوزشی بر روی انواع رنگ پوست عملکرد مناسبی داشته باشد.

اقدامات لازم بعد از لیزر موهای زائد


  • بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

    در حال حاضر دستگاه های متنوعی در کلینیک ها وجود دارد که با توجه به رنگ پوست و مو متخصص دستگاه مناسب را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

  • دستگاه لیزر الکساندرایت برای چه افرادی مناسب است؟

    دستگاه لیزر موهای زائد Alexandrite (الکساندرایت) برای افرادی با پوست روشن و سفید و موهای تیره بسیار تاثیرگذار است.