لیزر بهتر است یا اپیلاسیون؟

لیزر بهتر است یا اپیلاسیون؟

لیزر و اپیلاسیون دو روش رایج برای از بین بردن موهای زائد در میان بانوان است. اما این سوال وجود دارد که کدام روش بهتر عمل می کند. در ادامه همراه ما باشید تا به مقایسه این دو روش بپردازیم و  پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

بلد چی
بلد چی

اپیلاسون و لیزر روش هایی هستند که برای رفع موهای زائد استفاده می شوند. اما تفاوت لیزر و اپیلاسیون مربوط به از بین رفتن ریشه می باشد. برداشتن موهای زائد به روش لیزر بهتر است. لیزر در جوان سازی پوست، ایجاد پوستی صاف و زیبا، از بردن چروک، باقی مانده جوش و لکه ها بسیار موثر است.
اساس کار لیزر از بین بردن فولیکول مو است. یعنی با ایجاد حرارت در قسمت میانی مو و اثر گذاشتن روی پیاز مو، باعث از بین رفتن ریشه مو می شود. اپیلاسیون از مواد چسبنده ای که روی پوست قرار می دهند برای ار بین بردن موهای زائد استفاده می کند.

چگونه درد لیزر را کم کنیم؟

تفاوت لیزر موهای زائد و اپیلاسیون

اپیلاسیون کردن از گذشته در بین بانوان محبوبیت داشته است. همچنین این روش هنوز هم بین زنان بسیار استفاده می شود. با آمدن لیزر برای از بین بردن موهای زائد و ایجاد ظاهری زیبا در پوست، زنان و مردان تمایل بیشتری به لیزر نشان دادند. تفاوت دو روش لیزر و اپیلاسیون در از بین بردن موهای زائد را بصورت زیر می توان خلاصه کرد

 1. لیزر با ایجاد پوست زیبا و با طراوت در افراد باعث اعتماد به نفس بیشتر شده است. دیگر نیازی به نگرانی و استرس برای داشتن موهای دست، صورت و پا نیست.
 2. لیزر در طولانی مدت به صرفه تر است، چون یک بار صرف هزینه برداشتن موهای خود می کنید. لیزر روشی دائمی برای برداشتن مو می باشد. دیگر نیازی نیست به طور مرتب اپیلاسیون انجام دهید.
 3. درمان به روش لیزر برای کاهش و رفع موهای زائد، مورد تایید FAD است.
 4. در روش لیزر نیازی به بستری نیست و سریع به نتیجه مطلوب و دلخواه خود می رسید.
 5. لیزر نسبت به اپیلاسیون و دیگر روش ها درد کمتری را احساس خواهید کرد.
 6. در رفع موهای زائد از طریق لیزر، ضرری ندارد.
 7. در روش اپیلاسیون کندن مو از طریق موم انداختن صورت می گیرد که بسیار دردناک است.
 8. در روش اپیلاسیون بعد از گذشت دو هفته مجدد رشد موها آغاز می شود. اما در لیزر از طریق حرارات دادن، گرما به سمت فولیکول ها رفته و کاملا موها را از بین می برد و بعد از مدتی موها نازک خواهند شد.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

مزایا و معایب لیزر و اپیلاسیون برای رفع موهای زائد

اپیلاسیون با استفاده از مواد چسبنده ای که موم نام دارد برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده است. اپیلاسیون کردن باعث التهابات پوستی و سوختگی در ناحیه درمان می شود. اپیلاسیون چون موها را از ریشه از بین نمی برد موجب ایجاد جوش های زیر پوستی و لکه های سیاه مخصوصا در مناطق مرطوب می شود. در این روش ممکن است باعث بیماری های پوستی و عفونت در ناحیه تناسلی شود.
 در روش لیزرعملکرد سریع در از بین بردن موهای زائد نسبت به روش های دیگر دارد. در این روش درد کمتری را نسبت به ژیلت و اپیلاسیون احساس خواهید کرد. لیزر برای تمامی قسمت های بدن مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر بر عکس اپیلاسیون باعث جوان سازی و زیبایی پوست می شود.

روش های مختلف از بین بردن موهای زائد

 • کرم موبر:  استفاده از کرم موبر روشی سنتی است. در این روش که برای از بین موقت موهای زائد استفاده می شود. این روش موجب ایجاد التهاب های پوستی مانند: لکه، جوش، خشکی و حساسیت می شود.

 • اپیلیدی: اپیلیدی دستگاهی است که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. این روش نیز با کندن موهای صورت و بدن موجب خشکی و حساسیت می شود. در این روش نمی توان از مرطوب کننده ها استفاده کرد چرا که موجب التهاب بیشتر در پوست می شود.

 • وکس: استفاده از وکس یا شمع یکی از دردناک ترین روش ها برای رفع موهای زائد است. این روش نیز باعث حساسیت پوستی، جوش های چرکی، خارش، عفونت و موهای زیر پوستی می شود.

 • اپیلاسیون: اپیلاسیون یک روش موقتی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. این روش روی ساقه های مو تاثیر می گذارد و اثری روی ریشه موها و فولیکول مو ندارد. در این روش نیز درد زیادی احساس می شود. اپیلاسیون باعث سوختگی و التهابات پوستی نیز می شود.
 • لیزر: لیزر یک روش درمانی موثر برای از بین بردن دائمی ریشه مو است. این روش باعث شادابی و جوان سازی و روشن شدن پوست نیز می شود. همچنین روی ریشه مو و فولیکول مو تاثیر گذار است.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

اقدامات لازم بعد از لیزر موهای زائد

 

 ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...