بهترین زمانی که قبل از لیزر می توانید شیو کنید

چند روز قبل از لیزر باید شیو کرد؟

لازم است برای اماده شدن هر جلسه لیزر مو زائد در مراکز لیزر مو تهران و کرج، اقداماتی را انجام دهید و نکاتی را به منظور رعایت موارد بهداشتی و کمک به حذف دائمی مو زائد بدن و صورت، رعایت کنید. از این موارد شیو کردن قبل از لیزر مو است که با توجه به تشخیص پزشک، زمان آن مشخص می شود.

بلد چی
بلد چی

بسیاری از افرادی که قصد لیزر مو زائد دارند، تصور می کنند هر جلسه درد بسیاری را باید تحمل کنند و یک اقدام ناخوشایندی است و بسیاری هم به دلیل این شایعات از شیو کردن به وسیله اپیلاسیون، موبر، وکس و.... استفاده می کنند در صورتی که پوست خود بسیار آسیب می زنند در صورتی که در بسیاری از کلینیک های لیزر کرج از کرم های سر کننده و پماد زینک اکساید استفاده می کنند. البته میزان درد و سوزش در حین لیزر بستگی به دستگاهی است که در آن کلینیک استفاده می شود بنابراین اگر قصد دارید که بهترین دستگاه لیزر مو را متناسب با پوست خود، انتخاب نمایید با بلد چی همراه باشید.

بهترین زمان شیو قبل از لیزر مو زائد

بهترین روش شیو کردن قبل لیزر

زمان ایده آل برای شیو کردن روز قبل از درمان است. اگر سوزش وجود داشته باشد و زمان کافی برای رشد مجدد وجود نداشته باشد، پوست در این زمان،  حساسیت خود را از دست داده و کمترین میزان سوزش احساس می شود.
• ابتدا باید سلول های مرده پوستی را با استفاده از تیغ، از بین ببرید.
• فراموش نکنید که با یک ژل اصلاح کننده و مرطوب کننده محل اصلاح را چرب و مرطوب کنید تا تیغ صاف اصلاح کند. اگر کرم اصلاح ندارید، نرم کننده مو گزینه بهتری نسبت به صابون برای صاف کردن است.
• از یک تیغ اصلاح تمیز و نو استفاده کنید تا در صورت ایجاد زخم روی پوست خود و یا بریدن خود خطر مبتلا شدن به بیماری و حساسیت را به کمترین میزان ممکن کاهش دهید.
• متخصصان پوست و مو توصیه می کنند در حین اصلاح کردن از آب ولرم یا آب خنک استفاده کنید. اگر درست قبل از تراشیدن خود را با آب داغ خیس کنید، پوست خیلی نرم و مستعد ایجاد زخم خواهد بود.

آیا استفاده از وکس قبل از جلسات لیزر مجاز است؟

خیر، وکس، یک روش دیگر اما نیمه دائمی برای از بین بردن مو های زائد بدن است زیرا پس از درمان با وکس مو ها بعد از ۴ تا ۶ هفته دوباره در منطقه وکس شده شروع به رشد می کنند. اما زمانیکه از شما خواسته می شود پیش از شروع جلسات لیزر، اصلاح کنید؛ منظور مشاورین استفاده از وکس نیست. بلکه فقط باید ناحیه مورد نظر را شیو کنید. وکس انداختن موجب می شود موها از ریشه خارج شوند و لیزر کندلا الکس اثری روی فولیکول مو نداشته باشد. پس استفاده از وکس پیش از جلسات لیزر، ممنوع است.

آیا قبل از لیزر، شیو کردن الزامی است؟

شیو کردن مو اصولاً موها را تا سطح پوست کوتاه می کند. بنابراین اگر از تیغ تیز استفاده کنید، فقط موها تا سطح پوست کوتاه شده و به پوست آسیبی نمی رسد. این روش برای از بین بردن مو پیش از جلسه لیزر بسیار عالی است زیرا بی درد است و نتیجه آن فوری است.. در اصل، شیو کردن گزینه ای است که برای کوتاه مدت عالی است، اما اگر به دنبال گزینه های ماندگارتر هستید، بهتر است روش هایی مانند لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکس را انتخاب کنید. به هرحال شیو کردن 24 ساعت قبل از جلسه لیزر برای رسیدن به نتیجه مطلوب و اثر گذاری لیزر مو لازم و ضروری است.

دستور العمل شیو قبل از لیزر مو در کلینیک

 • موهای خود را فقط شیو کنید- اپیلاسیون نکنید، موم نیاندازید و از پودر یا کرم‌های موبر استفاده نکنید.
 • شما فقط باید بخشی از موها که بالاتر از سطح پوست هستند را اصلاح کنید نه این که مو را کاملا خارج کنید. در صورتی که موم بیاندازید یا از کرم‌های موبر استفاده کنید ، دیگر ملانینی باقی نمی‌ ماند که لیزر بتواند آن را هدف قرار دهد.
 • شب قبل از جلسه لیزر شیو کنید. اصلاح کردن موها بلافاصله قبل از لیزر ممکن است باعث تحریک پوست شود.
 • قبل از شیو کردن، پوست خود را لایه برداری کنید. این کار به رفع سلول‌های مرده سطح پوست کمک کرده و باعث می ‌شود راحت تر شیو کنید.
 • از لوسیون‌های مرطوب کننده بعد از اصلاح استفاده نکنید. در شرایط معمولی ، استفاده از لوسیون ‌های مرطوب‌کننده بعد از اصلاح کار خوبی است ، اما ممکن است مقداری از این لوسیون تا زمانی که مجددا حمام نکنید ، باقی مانده و در طول انجام لیزر هنوز روی پوست تان باشد.
 • در صورتی که احتمال می ‌دهید پوست تان تحریک شود و یا لکه‌ هایی روی آن ایجاد شود از ماشین اصلاح برقی استفاده کنید. بعضی از مناطق بدن مانند ناحیه بیکینی بسیار حساس هستند. استفاده از ماشین اصلاح برقی در شب یا صبح قبل از جلسه لیزر، احتمال آسیب‌ دیدگی پوست را کاهش می ‌دهد.

 • بعد از هر جلسه لیزر چند روزی صبر کنید و بعد موهای زائد خود را اصلاح کنید. پوست بلافاصله بعد از لیزر ممکن است کمی حساس شده باشد ، بنابراین بهتر است برای اصلاح کردن کمی صبر کنید تا پوستتان تحریک نشود.
 • بعد از لیزر، 4 تا 5 روز صبر کنید و بعد لایه برداری کنید. به این ترتیب احتمال تحریک پوست در ناحیه تحت لایه‌ برداری کمتر خواهد شد.
 • حواستان به ریزش موها باشد. چند روز پس از لیزر ، موهای آسیب دیده شروع به ریزش می‌ کنند. برخی از افراد این مساله را با رشد مو اشتباه می‌گیرند و به سرعت‌ به سراغ تیغ می ‌روند.
 • قبل از شیو کردن ، با یک لیف یا اسکراب به آرامی روی موها بکشید. اگر مو‌یی مرده باشد بلافاصله از پوست خارج شود.
 • روند جدید شیو موهای خود را تحت نظر اشته باشید. نیاز به اصلاح کمتر ، نشانه موثر بودن درمان است.