علت دانه های سیاه زیر پوست و جوش بعد لیزر

دانه های سیاه زیر پوست بعد از لیزر

دانه های سیاهی که به علت سهل انگاری و بی توجهی اپراتور، رعایت نکردن نکات مهم مراقبت بعد از لیزر که توسط شخص رعایت نمی شود به وجود می آید بسیار ناراحت کنندس که البته راه های ردمان و جلوگیری از بروز این جوش و دانه های سیاه وجود دارد که تمامی آن ها با مراجعه به یک دکتر خوب که در زمینه ی پوست و مو تخصص دارد، در اختیارتان قرار داده می شود. برای بررسی علت ایجاد جوش و دانه های سیاه بعد از لیرز مو زئد، با سایت بلد چی همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

امروزه حذف موهای زائد با دستگاه لیزر جایگیزین اپیلاسیون در جهان شده است. البته انواع دستگاه لیزر مو وجود دارد که به کمک آن می توانید برای همیشه از موهای بدن و صورت خود خلاص شوید اما نگرانی که برای همه ی افراد وجود دارد، تیرگی پوست و به وجود آمدن دانه های سیاه است که به دلایلی که در ادامه به آن ها می پردازیم، می باشد که البته درمان هم با تشخیص بهترین پزشک در کلینیک لیزر غرب تهران، دارد.

دانه سیاه بعد لیزر مو چیست؟

دانه های سیاه بعد از لیزر همان جوش های سر سیاهی هستند که روی پوست رشد میکنند و دلیل این جوش ها نیز این است که چربی و باکتری ها ، روی صورت به دام میافتند و به بیرون میزنند. از اصلی ترین علت ایجاد دانه های سیاه ریزی که در زیر پوست پس از جلسات لیزر به وجود می آید به دلیل تولید بیش از حد چربی بدن، استفاده از لوازم آرایشی چرب، استرس و اضطراب، تغییرات هورمونی، فقدان تغذیه مناسب، استفاده از برخی داروها همچون کورتیکو استروئیدها، لیتیوم و آندروژن ها، مصرف دخانیات و به طور اخص سیگار می باشد که با مشورت متخصص پوست در بهترین کلینیک لیزر تهران، می توانید از تیرگی و به وجود آمدن هرکونه سیاه دانه جلوگیری نمایید.

علت دانه های سیاه زیر پوست بعد از لیزر

بعد از لیزر مو زائد برخی از افراد با تیره شدن پوست بدن و صورت خود مواجه می شوند که البته موقتی است. این اتفاق گاهی به خاطر خطای اپراتور گاهی هم به خاطر نکات هایی که قبل از جلسات لیزر باید رعایت شود، انجام نداده اید، می افتد. از علت های بروز سیاهی و تیرگی در برخی از نواحی شامل مواردی اعم از برنز کردن و آفتاب گرفتن قبل از لیزر ، دوز نامناسب اشعه لیزر و برخی حساسیت های پوستی می باشد.

چرا بعد از لیزر موهای زائد جوش به وجود می آید؟

در طی لیزر موهای زائد گرمای ناشی از اشعه لیزر باعث بازتر شدن منافذ پوست می شود و این پوست به عفونت های پوست حساس تر می شود، حال اگر این باکتری پروپیونیوم آکنه وارد این منافذ شود و با سلول های مرده پوست و چربی گیر بیافتد احتمال وجود آکنه زیاد می شود و در سطح پوست شاهد جوش بعد از لیزر موهای زائد خواهیم بود. در برخی موارد این برامدگی ها به خاطر واکنش های التهاب پوست است. در مواردی دیگر عدم مراقبت های لازم باعث ایجاد جوش بعد از لیزر موهای زائد می شود.

چگونه از جوش بعد از لیزر موهای زائد جلوگیری کنیم؟

 1. تمیز نگه داشتن سطح پوست
 2. عدم استفاده از کرم‌ها و پمادهای سنگین
 3. از محیط گرم و عرق کردن دوری کنید
 4. عدم استفاده از موارد آرایشی بهداشتی نامناسب
 5. التهاب، تحریک پوست و خارش
 6. موارد منع لیزر موهای زائد
 7. اگر در روزهای آتی لیزر موهای زائد خود جای زخم، سوختگی و تاول یا جوش مشاهده کردید ترجیحا آن ها را دست کاری نکنید

 • مراقبت های پس از لیزر برای جلوگیری از بروز دانه های سیاه چیست؟

  • در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
  • ضدآفتاب های مخصوص با پوست تان استفاده کنید.
  • در هنگام تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • تا زمانی که بهبودی کامل از آرایش کردن خودداری کنید.
  • کرم های ترمیم کننده و مرطوب کننده پوست استفاده کنید.
  • از شوینده های مناسب و آب خنک برای شستشو استفاده کنید.
 • چقدر لیزر بر ایجاد سیاه دانه تیره پوست، تاثیر دارد؟

  این که لیزر چقدر عارضه داشته باشد، به ویژگی‌های دستگاه و همچنین رنگ پوست متقاضی بستگی دارد. متفاضیانی که پوست تیره‌تری دارند، بیشتر مستعد دچار شدن به عوارض پوستی هستند؛ چرا که آن‌ها ملانین بیشتری در پوست خود دارند. تیرگی پوست می‌تواند ناشی از برنزه کردن و افزایش سن باشد یا این که به طور ژنتیکی و طبیعی پوست تیره‌ای داشته باشید. 

 • عوارض شایع لیزر مو زائد چیست؟

  از عوارض موقت لیزر مو زائد می توان به سوزش، خارش، قرمزی و التهاب و … اشاره کرد که موقتی است و پس از مدتی با درمان، رفع می شوند.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...