آیا سفید شدن موهای زائد بعد از لیزر ممکن است؟

علت سفید شدن موهای زائد بعد از لیزر

شاید برایتان سوال باشد آیا موهای زائد بعد از لیزر سفید می شوند؟ در واقع لیزر هیچ گونه عوارضی ندارد و باعث تغییر رنگ مو زائد نمی شود. اما اگر رنگ موهای زائد خودتا قبل از لیزر سفید باشد اثر گذاری اشعه و نوع حذف آن ها نسبت به موهای تیره متفاوت است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

علت سفید شدن مو زائد پس از لیزر

در ساختار پوست انسان رنگدانه هایی به نام ملانین (Melanin) وجود دارد، و افرادی که ار نظر ژنتیکی ساختار پوست آن ها دارای سطح ملانین بیشتری است این افراد معمولا پوستی تیره تر، و موهای آن ها نیز تیره تر می باشد. معمولا با افزایش سن که رشد موها نیز بیشتر می شود، سطح ملانین یا همان رنگدانه های پوست نیز کاهش می یابد، که این مورد تاثیر مستقیمی بر روی سفید شدن موهای بدن انسان دارد. اما می توان به علت های دیگر سفیدی مو اشاره کرد که به شرح زیر می باشد:

 1. کم خونی
 2. عوامل ژنتیکی
 3. بیماری ویتیلیگو
 4. اختلال عملکرد تیروئید

آیا حذف موهای سفید با الکترولیز موثر است؟

علت سفید شدن مو پس از لیزر

در این روش یک پروب بسیار ریز متصل به دستگاه الکترولیز به فولیکول مو داخل پوست یک جریان شیمیایی یا انرژی گرمایی انتقال می دهد و فولیکول را از بین می برد. سپس موها بلند شده توسط موچین برداشته می شود. برای حذف موهای سفید باید چند جلسه الکترولیز تکرار شود و در نهایت نتیجه آن ارزشمند است. بنابراین حذف دائمی موهای سفید با الکترولیز، بهترین روش درمانی محسوب می شود.

لیزر موهای سفید بدن و صورت

حتما شنیده اید که لیزر بر روی موهای سفید همانند موهای سیاه، موثر نمی باشد، اما قابل درمان است. تنها کافیست از یک پزشک متخصص مشورت بگیرید و مراقبت های لازم را به دستور پزشک، انجام دهید. همچنین پزشک با توجه به نوع پوست شما، دستگاه لیزر مناسب با موهای بدن و صورت شما را تعیین می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیزر موهای زائد با سایت بلد چی همراه باشید.

ماندگاری لیزر موهای سفید چقدر است؟

وش های دیگری نیز برای از بین بردن موهای زائد سفید وجود دارد مانند الکترولیز که می تواند به شما برای کاهش دائمی موهای زائد کمک کند. اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که به اندازه لیزر ماندگار نیست، می توان گفت الکترولیز می تواند به طور موثری از بازگشت موهای درمان شده جلوگیری کند. اما نکته ای که وجود دارد متاسفانه، حذف موهای سفید با الکترولیز بسیار زمان بر است، زیرا مستلزم درمان تک تک موهاست. اگر تمایل دارید از شر موهای زائد خود را در نواحی مختلف بدن مانند زیر بغل، پاها، بیکینی و سایر نواحی بدن خلاص شوید، ممکن است ملانین موجود در فولیکول های مو در این نواحی از بدنتان به میزان کافی موجود باشد،  پس از لیزر موهای بلوند خود، ناامید نشوید.

روش های از بین بردن مو زائد سفید

لیزر موهای سفید صورت

 1. استفاده از کرم های موبر
 2. اپیلاسیون
 3. وکس
 4. الکترولیز
 5. Dermaplaning

آیا موهای سفید باعث ایجاد اختلال در اشعه لیزر می شوند؟

اشعه لیزر بیشتر بر روی موهای تیره اثر می گذارد و افرادی که سن آن ها افزایش پیدا کرده و سطح ملانین پوست آن ها به شدت کاهش پیدا کرده است و یا افرادی که دچار کم خونی، مشکلات ژنتیکی، کم کاری تیروئید و مشکلاتی از این دسته که باعث کاهش سطح ملانین پوست آن ها شده است هستند در صورت استفاده از اشعه لیزر ممکن است دچار عوارضی مثل سوختگی پوست شوند. پس بهتر است که این افراد یا از روش های سنتی و کرم پودر های موبر استفاده نمایند و یا با مشورت گرفتن از پزشک خود و با استفاده از رنگ های کربنی رنگ موهای زائد بدن خود را تیره نمایند سپس از دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده نمایند.

دلیل سفید شدن مو صورت چیست؟

5 دلیل از اصلی ترین مواردی است که در سفید شدن مو صورت رابطه ی مستقیمی دارد که شامل افزایش سن، عوامل ژنتیکی، نوع خاصی از کم خونی، لک وپیس، اختلال عملکرد تیروئید می شود که با مشورت از متخصص پوست و مو، قابل درمان است.

لیست مراکز لیزر مو برای خدف دائم مو سفید


 • آیا لیزر بر روی موهای روشن، موثر است؟

  لیزر به‌طورمعمول عملکرد عالی روی موهای تیره دارد و کمتر روی موهای روشن تاثیر می‌گذارد.

 • آیا استفاده از رنگ مو برای لیزر موهای سفید مناسب است؟

  یکسری رنگ های کربنی وجود دارد که به منظور این کار تولید شده اند. با اینکار اشعه لیزر توسط رنگ کربنی جذب شده و حرارت آن فولیکول مو را کوچک تر می کند و مسیر رشد مو ها را می بندد. این راه می تواند به خلاص شدن از شر موهای سفید توسط لیزر کمک کند.

 • چه عواملی باعث سفید شدن مو می شود؟

  • کم خونی
  • عوامل ژنتیکی
  • بیماری ویتیلیگو
  • اختلال عملکرد تیروئید

ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...