علت تیرگی و سفیدی پوست بعد از لیزر موهای زائد

تیرگی و سفیدی پوست بعد از لیزر

تغییر رنگ پوست پس از لیزر موهای زائد از مواردی است که در بسیاری از افرادی که برای رفع موهای زائد بدن و صورت خود از طریق لیزر اقدام کرده انند، مشاهده می شود. ما در این مقاله قصد داریم به علت و رفع تیرگی و سفیدی پوست پس از لیزر مو، بپردازیم با سایت بلد چی همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

حذف موهای زائد بدن و صورت اقدامی است که از زمان قدیم تا کنون در بین آقایان و خانم ها وجود دارد. این اقدام در زمان قدیم از طریق اپیلاسیون انجام می شد اما به مرور زمان با پیشرفت علم، در بسیاری از بهترین مراکز لیزر مو در تهران با بکارگیری بهترین مارک دستگاه لیزر، برای رفع موهای زائد اقدام می کنند. لیزر مو به شما در کاهش رشد موهای زائد و در آخر حذف آن ها در مدت زمان طولانی کمک خواهد کرد همچنین پوست شما را به پوستی نرم و لطیف تبدیل می کند. اما در برخی موارد، بسیاری از افراد پس از لیزر دچار تغییر رنگ پوست می شوند که در ادامه به دلایل آن ها خواهیم پرداخت.

همانطور که کمی قبل تر گفته شد، امروزه لیزر مو بسیار رایج تر است و به دلیل حذف دائمی موهای زائد و احساس درد کمتر در حین کار، در بین افراد بسیار محبوب است. اما اپیلاسیون یک روش درمانی برای حذف دائمی مو بدن و صورت محسوب نمی شود و نیاز است پس از مدتی با رشد موها برای اپیلاسیون اقدام شود.

آیا لیزر مو باعث تیرگی پوست می شود؟

لیزر موهای زائد هیچ گونه آسیبی به پوست و بدن وارد نمی کند بلکه باعث جلوگیری از رشد موهای شما می شود. لازم است لیزر توسط اوپراتور با تجربه انجام شود که با میزان صحیح تنظیم اشعه و نحوه ی استفاده از دستگاه لیزر مو، آشنا باشد در غیر این صورت اگر فرد غیر کاربلد برای لیزر از دستگاه استفاده کند، فرد متقاضی با سوختگی و تیرگی پوست مواجه می شود. بنابراین برای کاهش حداکثری عوارض لیزر موهای زائد نیاز است که کلینیک مناسبی را برای لیزر انتخاب کنید. در سایت بلدچی ما لیست بهترین مراکز و کلینک های لیزر مو در تهران و همچنین لیست بهترین مراکز لیزر در کرج را برای شما گردآوری کرده ایم.

معرفی مراکز معتبر لیزر درمانی موهای زائد

 

علت تیرگی و سوختگی بیکینی بعد از لیزر

با توجه به حساس بودن نواحی بیکینی در هنگام لیزر، اگر به نکات طلایی که شامل مراقبت های پس از لیزر می شود، توجه نمایید با تغییر رنگ بیکینی مواجه نمی شوید.

 1. بعد از لیزر موهای زائد سعی کنید محل‌های تحت درمان زیر لباس قرار بگیرند.
 2. یادتان باشد که در سولاریوم از اشعه‌ی فرابنفش برای برنزه کردن استفاده می‌شود. پس سولاریوم هم نباید بکنید.
 3. این توصیه هم برای پیش از جلسات درمانی مهم است و هم برای بعد از لیزر.
 4. بیشترین اثر مخرب نور فرابنفش در ۴۸ ساعت بعد از لیزر مشاهده می‌شود. پس در این بازه بیشتر مراقب باشید.
 5. تا ۴ هفته بعد از لیزر نمی‌توانید آفتاب بگیرید یا سولاریوم کنید.

راه های درمان تیرگی پوست پس از لیزر مو

برای درمان تغییر رنگ پوست بدن و تیرگی بیکینی از ژل روشن کننده پوست فریش فروت، لوسیون روشن کننده بدن هالیوود، شامپو روشن کننده بدن بایو فرانسه، کرم روشن کننده و ضد لک پرفکت وایت، ژل روشن کننده پوست سافت سنس استفاده نمایید اما پیشنهاد ما قبل از استفاده از موارد ذکر شده، مشورت با متخصص پوست است که بهترین راه حل های درمان را در اختیارتان قرار می دهد.

عوامل موثر در تغییر رنگ پوست

 1. برنز کردن وآفتاب گرفتن قبل از انجام لیزر : این امر پوست را مستعد سوختگی و تیرگی می کند.
 2. دوز نامناسب لیزر (با توجه به اهمیت نقش پوست در لیزر موهای زائد ، نیاز است تا پوست و شرایط آن بررسی شود تا پزشک بتواند بهترین و مناسب ترین دوز را تعیین نماید.)
 3. برخی بیماری های پوستی ( حساسیت های پوستی و … )

این عوامل می توانند سبب ایجاد لک های تیره ی پوستی شوند. این لکه ها اغلب به رنگ قهوه ای یا سفید روی پوست فرد باقی می مانند اما با مراجعه به بهترین متخصص پوست مو، می توانید بهترین لیزر مو را تجربه کنید چرا که یک پزشک خوب با توجه به نوع پوست شمت نوع دستگاه لیزر، تعداد جلسات، راه های مراقبتی پس از لیزر را برای شما عزیزان، مشخص می کند.

مدت زمان ماندگاری تیرگی پوست بعد از لیزر

به طور کلی عوارض لیزر مو شامل مواردی اعم از قرمزی پوست، خارش، سوزش، درد مختصر، تغییر رنگ پوست بعد لیزر و در بعضی از افراد التهاب و تورم ناحیه اطراف فولیکول های مو می شود که البته ماندگاریشان موقتی است که حتی با رعایت نکات ذکر شده مدت زمان ماندگاری تیرگی پوست هم کاهش می یابد.


 • آیا لیزر موهای زائد باعث تغییر رنگ پوست می شود؟

  تغییر رنگ پوست به عبارت دیگر تیرگی پوست بدن و بیکینی، از عوارض کوتاه مدت پس از لیزر موهای زائد می باشد که تنها توسط اوپراتور لیزر کار نابلد انجام می شود.

 • راه های جلوگیری از تیرگی پوست چیست؟

  به منطور جلوگیری از تیرگی پوست از برنزه و سولاریوم، آفتاب گرفتن و برنزه کردن قبل از لیزر دوری کنید. 

 • آیا راهی برای روشن کردن پوست پس از لیزر مو وجود دارد؟

  اگر به دنبال رفع تیرگی و روشن کردن پوست پس از لیزر موهای زائد هستید ما پیشنهاد استفاده از سه دستگاه لیزر روشن کننده ی پوست اعم از لیزر سفید کننده ابلاتیو، لیزر کربن دی اکسید، لیزر Erbium: YAG (Er: YAG) را می دهیم.