آیا لیزر بیکینی و زیر بغل برای بانوان خطرناک است؟

آیا لیزر بیکینی و زیر بغل برای بانوان خطرناک است؟

شایعه ضرر لیزر ناحیه تناسلی و زیر بغل برای دختران را حتما شنیده اید اما باید گفت تا به امروز هیچ دلیل محکمی برای تایید این شایعه، ثبت نشده است. در ادامه به پاسخ تمامی شایعات در رابطه با لیزر موهای زائد، می پردازیم.

بلد چی
بلد چی

 

شایعه نا باروری و عوارض لیزر زیر بغل و ناحیه بیکینی که از قدیم تا به امروز بسیار شنیده ایم را تکذیب می کنیم. هیچ کدام از شایعات در رابطه با لیزر مو صحیح نمی باشد بلکه باعث لطیف شدن پوست صورت و بدن شما می شود و همچنین برای رفع موهای زائد کاربرد دارد.

کاربرد دستگاه لیزر مو چگونه می باشد؟

دستگاه لیزر برای از بین بردن مو های زائد از پرتو نور خاصی استفاده می‌کند. از دوران مدرسه و درس فیزیک به یاد داریم که اجسام روشن باعث انعکاس بخش زیادی از پرتوهای نور می‌شوند و اجسام تیره بیشتر پرتوهای نور را به خود جذب می‌کنند. در مورد لیزر هم همین گونه است، اما با رویکردی متفاوت! زمانی که پرتوهای نور از جانب لیزر به پوست تابیده می‌شوند، مقداری از این پرتوها از جانب پوست جذب و مقداری دیگر  دفع می‌شوند.

معرفی انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

آیا لیزر بیکینی برای دختران باعث ناباروری می شود؟

شایعاتی اعم از سرطان، ناباروری، مشکلات هورمونی، تداخل در چرخه ی قاعدگی صحت ندارند، بلکه با مراجعه به بهترین کلینیک لیزر در تهران، می توانید حتی کمترین عوارض لیزر بیکینی را به صفر برساند و با خیالی آسوده برای لیزر فول بادی با بر ترین دستگاه لیزر مو، اقدام نمایید.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

لیست مراکز لیزر مو در تهران بدون عوارض

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

موهای زیر بغل و نواحی تناسلی که بعد از سن بلوغ در افراد رشد می‌کند در بین جنس زن و مرد متفاوت است و این امر ارتباط مستقیم با جنس هورمون‌های آن‌ها دارد. اساساً این موها به دلیل اینکه رشدی طبیعی دارند زائد محسوب نمی‌شوند. تنها عوارضی که می‌توان برای این لیزر و لیزردرمانی در این نواحی در نظر گرفت، خارش یا بی‌حسی محل عمل و نیز قرمزشدگی یا تورم به مدت بسیار کوتاه در حد چند روز در اطراف ناحیه موردنظر است. لیزر ماهیتی نوری و فتونی دارد و فقط به حدود پنج میلی‌متر از پوست نفوذ می‌کند و هرگز نمی‌تواند مشکلات عمده‌ای برای فرد ایجاد کند. بنابراین تابش آن بر روی نواحی‌ای از جمله غدد تیروئید، سینه‌ها و زیر بغل یا غدد لنفی تأثیری ندارد.

عوارض لیزر بیکینی و زیر بغل و ناحیه تناسلی

برخی از افراد دلیل اینکه پوست حساسی دارند ممکن است پس از مراجعه به کلینیک دچار خارش ، تورم ، قرمزی ، بی حسی  و … شوند که حداکثر تا ۳ روز این عوارض جانبی ماندگار هستند. با مراجعه به مرکز لیزر کرج به علت رعایت نکات بهداشتی، دیگر نگران عوارض جانبی لیزر بر نواحی حساس بدن نباشید.

برخی از موارد عوارض لیزر موهای زائد

 • قرمزی و تحریک

لیزر باعث آسیب رساندن به فولیکول های مو در نواحی مورد نظر میشود که باعث واکنش بدن مانند قرمزی و سوزش میشود.

 • پوسته شدن

پوسته پوسته شدن در نواحی بیکینی ممکن است ناراحت کننده باشد، اما از عوارض جانبی است که با گذشت زمان از بین میرود.

 • تغییرات در رنگ پوست

افرادی که پوست روشن‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ای تیره‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره‌تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه‌های روشن‌تر باشند.

این هم از دیگر عوارض جانبی این نوع لیزر است.

 • خطر عفونت پوست ناحیه بیکینی

اگر این روش به بهترین شکل، توسط متخصص و با دستگاهمناسب انجام نشود ممکن است باعث بروز عفونت شود که در این شرایط باید به کلینیک مورد نظر گزارش دهید.

 • سوختگی و تاول

سوختگی و تاول از عوارض نادر هستند که اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، احتمال این خطر وجود دارد.

 • جای زخم

جای زخم از عوارض لیزر نمیباشد اما اگر پزشک مرتکب خطا شود و متقاضی هم از نواحی مورد نظر مراقبت نکند، ممکن است شاهد اسکار و زخم باشید.

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

راه های جلوگیری از عوارض لیزر بیکینی

 1. استفاده از لباس های گشاد
 2. بازگشت هرچه سریع تر به خانه
 3. استفاده از پماد زینک اکساید
 4. استفاده از کمپرس یخ
 5. استفاده از ژل آلوئه ورا
 6. عدم استفاده از اب گرم
 7. حداقل یک روز پیش از لیزر، موهای زائد را شیو کنید
 8. سه هفته پیش از لیزر موهای زائد از دستگاه‌های برنزه‌کننده یا حمام آفتاب استفاده نکنید
 9. پس از لیزر حتما به توصیه‌های پزشک توجه کنید
 10. پس از لیزر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در صورت لزوم حتما از کرم‌های ضدآفتاب با spf بالاتر از ۳۰ استفاده کنید

اقدامات لازم بعد از لیزر موهای زائد

آیا شایعه ضرر اشعه لیزر برای دختران درست است؟

خیر. هر چه علم پیشرفت می کند از شایعات ضرر لیزر مو دختر مجرد، بیشتر فاصله می گیریم. فقط توصیه می شود افرادی که مشکل‌های هورمونی دارند، افرادی که سرطان سینه داشته‌اند، افرادی که عفونت فعال دارند، افرادی که زخم و اسکار کلوئیدی دارند برای لیزر موهای زائد اقدام نکنند. با مطالعه ی مقاله چگونه درد لیزر را کم کنیم؟ خود را از هر گونه درد لیرز مو نواحی حساس، راحت کنید.

سن مناسب لیزر برای ناحیه تناسلی برای دختر

دخترانی که قبل از بلوغ از این روش استفاده میکنند، بعد از بلوغ به خاطر تغییرات هورمونی بدن، دوباره شاهد موهای زائد ناحیه تناسلی میشوند. بهترین سن لیزر بیکینی برای دختران، 15 سالگی است که به بلوغ کامل رسیده باشند و نتیجه خدمات آنها بیشتر شود. به عبارت دیگر لیزر مو زائد برای دختران که دوران قاعدگی را تجربه کرده اند، مناسب می باشد.

لیزر بهتر است یا اپیلاسیون؟


 • آیا لیزر زیر بغل باعث سرطان می شود؟

  خیر چرا که تا الان هیچ پژوهشی انجام نشده که ثابت کند لیزر زیر بغل سرطانزاست فقط توصیه شده است افرادی که سابقه سرطان سینه داشته اند لیزر زیر بغل انجام ندهند.

 • آیا لیزر بیکینی برای دختر مجرد مضر است؟

  خیر، زیرا اشعه لیزر موهای زائد محدود میباشد و این اشعه تا لایه دوم پوست که فولیکول های مو در آن قرار دارند نفوذ میکند و فولیکول ها را از بین میبرد. بنابراین هیچ گونه ضرری برای دختر ندارد.

 • عوارض جانبی لیزر مو زیر بغل و بیکینی چیست؟

  این نوع عوارض جانبی شامل قرمزی پوست، تغییر رنگ پوست بدن، حساسیت پوستی می شود که در حد سه الی 7 روز ماندگاری دارد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...