آیا لیزر موهای کرکی را ضخیم می‌کند؟

آیا لیزر موهای نازک و کرکی را ضخیم می کند؟

لیزر مو زائد نازک و کرکی اقدامی است که بسیاری از افراد در مراکز لیزر مو تهران، انجام می دهند. معمولا این موهای نازک بر روی صورت هستند که البته باید توسط پزشک، تعداد جلسات تعیین شود. گاهی ممکن است لیزر مو کرکی نتیجه ی برعکس دهد و تبدیل به موهای ضخیم شود. ما در ادامه به قصد داریم به علت تبدیل موهای نازک و کرکی به موهای ضخیم پس از لیزر بپردازیم، با ما همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

لیزر مو زائد روشی غیر تهاجمی برای حذف همیشگی موهای زائد است که طری چند جلسه البته با تشخیص پزشک، انجام می شود. این نوع اقدام هیچ گونه عوارضی ندارد بلکه باعث زیبایی و آرامش خاطر شما عزیزان می شود. اما برای برخی از متقاضیان سوال است که آیا لیزر موهای کرکی کار درستی است؟ یا با لیزر موهای زائد نازک تبدیل به موهای ضخیم می شود؟ در ادامه سایت بلد چی به تمامی سوالات شما در رابطه با لیزر موهای کرکی، پاسخ خواهد داد.

آیا لیزر موهای کرکی را ضخیم می‌کند؟

حتما باور و عقیده ی ضخیم شدن موهای کرکی پس از لیزر را شنیده اید، باوجود اینکه لیزر برای حذف دائمی موهای زائد بدن و صروت کاربرد دارد اما برای حذف موهای نازک رنگ روشن توصیه نمی شود. چرا که میزان اثر گذاری اشعه لیزر بر روی موهای تیره بیشتر از موهای روشن و نازک است بنابراین در برخی افراد با توجه به نوع پوست و ریشه ی موهایشان، آن موهای نازک تبدیل به موهای زائد ضخیم می شوند.

منظور موهای ضخیم و کرکی چیست؟

ظاهر موی کرکی همان‌طور که از اسمش هم پیداست، مویی است که رنگ زیادی ندارد و ممکن است کاملا بدون رنگ یا بور باشد. موهای تمام قسمت‌های بدن یک اندازه و یک‌ شکل نیست. ممکن است در بعضی نواحی، موها ضخیم و تیره باشد و در بعضی نواحی کرکی و نازک. مثلا ممکن است موی صورت کرکی و نازک باشد و موی ساق ضخیم و تیره. موهایی که ضخیم و تیره هستند رنگدانه بیشتری دارند و موهای کرکی و نازک و سفید و بور رنگدانه زیادی ندارند یا اصلا رنگدانه ندارند. 

انواع دستگاه لیزر مو نازک و کرکی

 • دستگاه لیزر دایود

مزایا:

 1. مزیت برجسته دستگاه لیزر دایود را می‌توان تنظیم دستگاه متناسب با رنگ پوست و ضخامت مو در نظر گرفت. لیزر دایود دارای تنظیمات حرفه‌ای بر اساس رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن است؛ به همین دلیل می‌توان این دستگاه را یکی از بهترین تجهیزات برای لیزر موهای نازک و همین‌طور ضخیم معرفی کرد.
 2. لیزر دایود قابلیت استفاده هم‌زمان از سه طول موج مختلف ۷۵۵، ۸۱۰ و ۱۰۶۴ در یک شات لیزر را دارد. این قابلیت امکان نفوذ اشعه لیزر در عمق‌های متفاوت را فراهم کرده و میزان اثربخشی این دستگاه را افزایش می‌دهد.
 3. سیستم کولینگ (خنک‌کننده) پیشرفته لیزر دایود، امکان اعمال انرژی بالا بدون ایجاد درد و سوختگی روی سطح پوست را فراهم کرده است.
 4. به دلیل داشتن قدرت نفوذ بالا و سیستم خنک‌کننده قوی، تعداد جلسات درمانی و رشد مجدد موها بسیار کم‌تر از سایر دستگاه‌ها خواهد بود؛ همچنین به دلیل داشتن ابعاد بزرگ، تعداد شات‌ها کمتر شده و استفاده از این دستگاه بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

 • لیزر الکساندرایت

مزایا:

 1. این دستگاه با داشتن دو طول موج متفاوت و ضریب نفوذ بالا، برای انواع تایپ پوستی و رنگ مو مناسب است. همین ویژگی باعث شده است که لیزر الکس به‌عنوان بهترین دستگاه برای لیزر موهای نازک و کرکی شناخته شود.
 2. به دلیل داشتن ابعاد بزرگ، لیزر الکساندرایت برای مناطق بزرگ مانند شکم، کمر و پاها بسیار کاربردی است.
 3. اثربخشی این دستگاه بسیار عالی بوده و همین موضوع، طول دوره درمان را نسبت به سایر دستگاه ها کاهش می‌دهد.
 • دستگاه لیزر SHR

مزایا:

 1. دستگاه لیزر SHR، با مجهز بودن به تکنولوژی ای‌لایت (استفاده هم‌زمان از نور IPL و جریان رادیویی بای‌پلار) جریانی گردابی در اطراف فولیکول مو به وجود آورده و برای لیزر موهای نازک و کرکی و موهای روشن با پوست تیره یکی از بهترین گزینه‌ها است.
 2. دستگاه لیزر SHR، از سیستم خنک‌کننده بسیار پرقدرت با فن‌های قوی، پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین امکان درمانی بدون درد، سوختگی پوست و ایجاد عارضه را برای زیباجویان فراهم می‌کند.
 3. به دلیل داشتن تنظیمات خودکار و نرم‌افزار پیشرفته، کاربری این دستگاه بسیار آسان است. به همین دلیل اپراتورها و پزشکان در مراکز زیبایی، به‌راحتی می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.
 4. این دستگاه با داشتن قابلیت Dual Filter، فیلترهای متفاوتی را برای انواع رنگ پوست و ضخامت مو، در اختیار اپراتورها قرار می‌دهد؛ اثربخشی این دستگاه بسیار بالا و طول دوره درمان بسیار پایین خواهد بود.
 • لیزر الکس اکسنتو

مزایا:

 1. به دلیل قدرت نفوذ بالا و داشتن طول موج‌های مختلف، دستگاه الکس اکسنتو برای لیزر موهای نازک و کرکی و موهای ضخیم و تیره بسیار مناسب است.
 2. سیستم خنک‌کننده قوی لیزر الکس اکسنتو، درمانی بدون درد و سوختگی پوست را به همراه دارد.
 3. به دلیل داشتن هندپیس‌های بدون تماس (non-contact)، اپراتورها به‌راحتی می‌توانند از لیزر الکس اکسنتو برای نواحی مختلف بدن استفاده کنند.

عوامل موثر بر نتایج لیزر موهای زائد

 1. نواحی درمان
 2. ضخامت مو
 3. نوع پوست
 4. رنگ
 5. نوع لیزر مورد استفاده

عوارض لیزر موهای ضخیم

لیزر موهای نازک و کرکی، عوارض جدی به همراه ندارد ولی نتیجه‌ای هم برای افرادی با موهای بور و خیلی نازک به همراه نخواهد داشت؛ به دلیل این که موهای این افراد، ملانین کافی برای مورد هدف واقع شدن توسط اشعه لیزر را ندارد. افرادی که موهای قهوه‌ای روشن دارند، ممکن است کاهش موهای زائد را تجربه کنند، ولی از بین رفتن کامل موها به‌هیچ‌وجه اتفاق نمی‌افتد.

تاثیر گذاری لیزر بر موهای کرکی چگونه است؟

اشعه لیزر به ریشه و رنگدانه موها می‌رسد و گرمای لیزر باعث از بین رفتن رنگدانه‌ها می‌شود. وقتی مو ضخیم و تیره باشد، لیزر موهای زائد بهترین عملکرد را دارد و روی رنگدانه‌ها تاثیر می‌گذارد اما وقتی موها کرکی و نازک باشد رنگدانه‌ای نیست که اشعه لیزر روی آن تاثیر بگذارد.

ضخیم شدن مو بعد از لیزر

چرا مو نازک بعد از لیزر تبدیل به موهای ضخیم می شود؟

 اگر اشعه لیزر به موهایی که فاقد رنگدانه هستند برخورد کند، باعث تحریک گرمایی آن‌ می‌شود و جوابدهی برعکس اتفاق می‌افتد. یعنی موهای کرکی و نازک به موهای ضخیم و تیره تبدیل ‌می‌شود.

مراکز لیزر مو زائد نازک و کرکی


 • چند جلسه برای لیزر مو زائد نازک نیاز است؟

  به طور میانگین برای لیزر موهای نازک بدن به ۸ تا ۱۲ جلسه نیاز است.

 • لیزر مو زائد کرکی چقدر موثر است؟

  اشعه لیزر بر روی مو کرکی و روشن تاثیر کمتری نسبت به مو تیره دارد بنابراین نمی توان گفت با لیزر برای همیشه حذف می شوند.

 • چگونه لیزر مو کرکی نتیجه ی ضخیم شدن مو را دارد؟

  در برخی موارد ناحیه ای ک لیزر شده است، نوع پوست و مو فرد، رنگ مو و موارد دیگر نتیجه ی ضخیم شدن موهای نازک و کرکی را به دنبال خود دارد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...