چند ساعت بعد از لیزر دوش بگیریم | راهنمای کامل شست و شو

چند ساعت بعد از لیزر دوش بگیریم؟

پس از لیزر مو زائد، نیاز است نکات و مراقبت های پس از لیزر انجام شود تا از بروز حساسیت های پوستی و رشد مجدد موهای زائد جلوگیری شود. برای بسیاری از متقاضیان سوال است که چند ساعت پس از لیزر مو می توانند دوش بگیرند، در ادامه قصد داریم به این مورد پاسخ دهیم، با ما همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

دوش گرفتن اقدامی است که همه ی افراد پس از لیزر، می خواهند انجام دهند اما نمی دانند که این اقدام تاثیر مثبت بر روی نتیجه ی لیزر مو زائد دارد یا تاثیر منفی. از این رو نیاز است قبل از لیزر به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید تا در زمینه ی نکات و مراقبت های قبل و بعد لیزر مو مشاوره ی رایگان دریافت نمایید. با بلد چی به راحتی از پوست خود مراقبت کنید.

تاثیر دوش گرفتن پس از لیزر مو زائد

برای رعایت نکات بهداشتی، دوش گرفتن پس از لیزر بهترین انتخاب است اما نکته ای بسیار مهم می باشد پرهیز از گرما و بخار آب است. به عبارت دیگر توصیه می شود به هیچ عنوان برای دوش گرفتن از آب گرم استفاده نکنید زیرا تاثیر منفی بر روی نتیجه ی لیزر مو می گذارد اما این مورد تنها برای یکی دو روز اول بعد از هر جلسه لیزر مو، پیشنهاد می شود.

دوش گرفتن بعد از لیزر با آب سرد بهتر است یا آب گرم؟

به تشخیص متخصصان پوست و مو، دوش گرفتن با آب گرم اقدامی اشتباه است اما شست و شو بدن و صورت پس از لیزر مو زائد با آب سرد پیشنهاد می شود. چرا که آب سرد ممکن است به کاهش احساس سوزن سوزن شدن در نواحی تحت درمان کمک کند. دوش آب سرد همچنین می تواند به عنوان یک کمپرس سرد برای پوست حساس شما پس از لیزر موهای زائد عمل کند و هرگونه تورم و حساسیت را کاهش دهد. پس در نتیجه دوش گرفتن با آب سرد بهترین گزینه برای کمک به داشتن پوست سالم بعد از لیزر می باشد.

نکات طلایی در رابطه با دوش گرفتن پس از لیزر مو زائد

دوش اب سرد پس از لیزر مو زائد

 حداقل در 24 ساعت اول پس از لیزر موهای زائد به طور کامل از دوش گرفتن خودداری کنید. این امر مخصوصاً اگر پوست فوق العاده حساسی دارید صادق است و دوش آب سرد بالافاصله بعد از لیزر خصوصا بعد از لیزر موهای زائد مردان به کسب بهترین نتیجه از لیز بسیار کمک می کند و عوارض و خطرات احتمالی بعد از لیزر، جلوگیری می نماید.

بهترین مراکز لیزر مو در ایران

لیست بهترین مراکز لیزر مو در غرب تهران

لیست بهترین مراکز لیزر مو در شرق تهران

لیست بهترین مراکز لیزر مو در شمال تهران

لیست بهترین مراکز لیزر در کرج (آدرس و تلفن)

چه زمانی برای دوش گرفتن بعد از لیزر مو، پیشنهاد می شود؟

در 48 ساعت اول پس از لیزر موهای زائد خصوصا لیزر موهای زائد بیکینی از هر چیزی که می تواند پوست حساس شما را حساس کند، مانند دوش آب گرم، دوری کنید. حتی بعد از 48 ساعت، ممکن است بخواهید دمای آب را به جای گرم، ولرم نگه دارید. این به این دلیل است که می توانید از برخورد مستقیم و تحریک گرمای اضافی به نواحی تحت درمان جلوگیری کنید. اگر می توانید، دوش آب گرم خود را نیز کوتاه نگه دارید تا تحریک پوست را محدود کنید، می توانید از عوارض احتمالی لیزر موهای زائد جلوگیری نمایید. علاوه بر دوش آب گرم، باید در چند روز اول پس از لیزر موهای زائد، از حمام و سونا داغ نیز دوری کنید.

بهترین زمان برای لایه برداری پس از درمان لیزر مو

از انجام لایه برداری بلافاصله بعد از درمان خودداری کنید. در عوض، حداقل یک هفته کامل صبر کنید تا دوباره لایه برداری پوست خود را شروع کنید. همچنین بهتر است پس از شروع مجدد، از لایه ‌بردارهای ملایم استفاده کنید. ممکن است فکر کنید که برای ایمن بودن بیشتر باید لایه برداری را به طور کامل کنار بگذارید، اما این نیز گزینه خوبی نیست. با رشد موهای جدید بین هفته ی اول تا حداقل ماه اول پس از لیزر موهای زائد، موها شروع به ریزش می کنند. از نظر فنی، آن ها موهای جدید نیستند، بلکه موهای مرده ای هستند که سعی می کنند از فولیکول ها خارج شوند. برای تسریع در ریزش موهای مرده، لایه برداری در این دوران ضروری است.

آیا بعد از لیزر مو زائد می توانیم آرایش صورت کنیم؟

اگر لیزر موهای زائد صورت خود را انجام داده اید، هر گونه آرایش یا سایر محصولات مراقبت از پوست می تواند باعث تحریک پوست شود. آرایش با مواد شیمیایی خشن یا عطر یکی از مواردی است که باید در چند روز اولیه بعد از لیزر موهای زائد انجام نشود.

مراقبت های لازم قبل از لیزر مو زائد

 1. همان طور که پیش از نیز اشاره شد مهم ترین مورد عدم قرارگیری در معرض اشعه UV حداقل به مدت یک هفته قبل از لیزر است.
 2. نداشتن هر گونه آفتاب سوختگی روی پوست قبل از لیزر و همچنین پرهیز از برنزه کردن پوست.
 3. استفاده از کرم بی حس کننده قبل از انجام لیزر موهای زائد.
 4. ۲۴ ساعت قبل از لیزر نواحی که قرار است لیزر شود را تمیز شود.
 5. عدم استفاده از لایه برداری های شیمیایی پوستی حداقل یک هفته قبل از لیزر.
 6. به هیچ عنوان به مدت یک هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد از ترکیباتی مانند هیدروکینون ها، رتینول ها، آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی ها استفاده نکنید.
 7. در صورتی که هر گونه زخم و لکه یا خال غیر عادی در ناحیه ای که قصد انجام لیزر دارید را قبل از انجام لیزر آن را به پزشک اطلاع دهید تا در صورت لزوم برداشته و رفع شود. همچنین در برخی از مواقع ممکن است که قابل رفع نباشد که در این حالت لیزر انجام نمی شود.
 8. معمولاً به مراجعه کنندگان لیزر موهای زائد توصیه می شود که به مدت حداقل سه هفته قبل از انجام لیزر برای رهایی از موهای زائد خود، از به کار گیری هر گونه روش دیگری برای رفع موهای زائد مانند روش های شیمیایی، اپیلاسیون یا ژیلت پرهیز نمایند.
 9. معمولاً به افرادی که ویروس های زخم های سرد مانند تبخال را در بدن خود دارند توصیه می شود قبل از شروع لیزر داروهای ضد ویروسی مانند والترکس را مصرف کنند.
 10. قبل از انجام لیزر افراد حداقل به مدت دو ساعت نباید هیچ گونه فعالیت شدید بدنی را داشته باشند که موجب افزایش دمای بدن و فشار خون آن ها شود.
 11. در صورتی که افراد در ناحیه ای که قصد انجام لیزر را دارند بوتاکس یا هر گونه پر کننده پوستی را به کار برده باشند باید حداقل دو هفته صبر کنند و بعد از آن لیزر را برای رفع موهای زائد خود به کار ببرند.


 • نحوه ی شست و شو صورت پس از لیزر مو چگونه است؟

  برای تمیز کردن محل باید از یک شوینده ملایم، یا یک شوینده مخصوص پوست حساس استفاده کنید. می توانید به صورت عادی دوش بگیرید یا حمام کنید ، فقط اطمینان حاصل کنید که دمای آب را خنک نگه دارید.

 • چه زمانی برای دوش گرفتن بعد از لیزر مو زائد مناسب است؟

  به توصیه پزشکان، بهترین زمان برای دوش گرفتن یکی دو روز پس از لیزر مو زائد با آب سرد برای حفاظت از پوست بدن و صورت می باشد.

 • درمان التهاب و سوزش پس از لیزر مو چیست؟

  بلافاصله پس از انجام لیزر می توانید از بسته های یخ یا سرما استفاده کنید، بنابراین آنها را قبل از جلسه لیزر در فریزر قرار دهید. یخ یا بسته سرد را قبل از استفاده در حوله بپیچید. استفاده مستقیم از بسته روی پوست ممکن است باعث تحریک بیشتر شود. ناحیه تحت درمان را حداقل 3 بار در روز تا 10 دقیقه یخ بگذارید تا ناراحتی از بین برود. قبل از استفاده مجدد از یخ یا بسته سرد حداقل یک ساعت صبر کنید. اگر کیسه یخ را برای مدت طولانی بگذارید، جریان خون در آن منطقه را محدود می کند و زمان بهبودی شما را کند می کند.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...