عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

قبل از هر عمل جراحی نیاز است تا فرد متقاضی اطلاعاتی در خصوص شرایط و نحوه عمل کسب کند. در اینجا ما قصد داریم تا شما را با مواردی که نیاز است قبل و بعد از عمل بینی گوشتی بدانید آشنا کنیم. با ما در سایت بلدچی همراه باشید تا هر آنچه در رابطه با عمل بینی گوشتی نیاز دارید را کسب کنید.

بلد چی
بلد چی

بینی گوشتی به چه بینی گفته می شود؟

تصور اکثر افراد بر این است که اگر بینی قوز داشته باشد جز بینی های استخوانی است در حالی که ممکن است بینی فرد دارای قوز باشد و در کنار آن پوست کناره ها و نوک بینی مناسب نباشد و بینی گوشتی باشد. به طور کلی هر چه مشکلات پوستی بینی فرد بیشتر باشد بینی گوشتی گفته می شود.

چگونه بینی گوشتی را از استخوانی تشخیص دهیم؟

یکی از راه های تشخیص بینی گوشتی این است که نوک بینی خود را با دو انگشت فشار دهیم و در صورت خارج شدن چربی از سوراخ های ریزی که بر روی پوست بینی قرار دارد بینی گوشتی است. در صورتی که بینی استخوانی باشد شاهد این ترشحات نخواهیم بود. بصورت کلی تفاوت بین بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست است. معمولا بینی های گوشتی دارای نوکی پهن و افتاده هستند. همچنین غضروف و بافت بینی های گوشتی معمولا ضعیف است. در بینی استخوانی بدلیل داشتن ضخامت پوست کمتر امکان تشخیص جزئیات استخوان وجود دارد.

بینی استخوانی برای عمل بهتر است و یا بینی گوشتی؟

برخی از جراحان بینی بر این باورند که بینی هایی که دارای پوست نازکی هستند نتایج بهتری در عمل خواهند داشت. اما امروز با پیشرفت علم پزشکی و همچنین تجهیزات در زمینه جراحی تفاوتی در عمل بینی گوشتی و استخوانی وجود ندارد. بطور کلی نحوه عمل در بینی گوشتی و استخوانی خیلی متفاوت نبوده و تنها تمایز آن در نحوه ایجاد تغییرات توسط جراح است.

آیا عمل بینی بازگشت پذیر است؟

هر عمل و جراحی احتمال بازگشت را دارد اما امروزه با توجه به پیشرفتی که در علم پزشکی و تجهیزات داشته ایم احتمال بازگشت بینی پس از عمل به حالت قبل و یا شبیه به آن تقریبا نزدیک صفر است و به ندرت شاهد بازگشت آن خواهیم بود. لازم به ذکر است که انتخاب پزشکی ماهر و متخصص نیز یکی از موارد مهم در دریافت نتیجه خوب است.

عوارض عمل بینی

بعد از عمل بینی شما ممکن است یک یا چند مورد عوارض زیر را داشته باشید

 1. اختلال در تنفس
 2. عطسه
 3. آبریزش بینی
 4. کبودی و ورم بینی و اطراف چشم
 5. خونریزی
 6. خونمردگی در چشم

مراقبت های بعد از عمل بینی

بعد از انتخاب بهترین جراح بینی و عمل آخرین مرحله کاملا به فرد بستگی داشته و مراقبت های بعد از عمل در گرفتن نتیجه عالی بسیار مهم است. در سایت بلدچی چند مورد از مهمترین مراقبت ها را برای شما گرداوری کرده ایم.

 • استراحت کافی
 • هنگام نشستن و خوابیدن سر خود را به حالت بالا نگه داشتن
 • جلوگیری از عطسه های شدید و عطسه نکردن با بینی
 • از عینک استفاده نکنید
 • تا مدت مشخصی ورزش نکرده و حرکات شدید نداشته باشید
 • ازمرطوب کردن و خیس کردن بینی خودداری کنید
 • دمای محیط را متعادل نگه دارید و از رسیدن گرمای زیاد به بینی اجتناب کنید
 • تا حد ممکن از غذاهای نرم استفاده کنید


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...