عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی از جمله جراحی های زیبایی محبوب در بین افراد است که احتمال موفقیت آن بسیار بالاست و برگشت ناپذیر است. ناگفته نماند که انتخاب جراحی ماهر در بدست آوردن نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت است.

بلد چی
بلد چی

بینی استخوانی

بینی افراد را می توان به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی کرد. تفاوت اصلی بین این دو در ضخامت پوست بینی، استخوان و غضروف بینی است. بینی استخوانی پوست نازک و شامل استخوان و غضروف های بیشتری است. در رابطه با این سوال که آیا عمل بینی استخوانی و گوشتی متفاوت است و یا کدام بینی برای جراحی مناسب تر است باید بگوییم که خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت قابل توجه تجهیزات پزشکی و روش های نوین جراحی برای جراحی بینی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. ناگفته نماند که طبق نظرسنجی صورت گرفته از جراحان بینی، عمل بینی استخوانی معمولا آسان تر بوده و گرفتن نتیجه مطلوب نیز در دسترس تر است.

روش های مختلف جراحی زیبایی بینی استخوانی

بصورت کلی عمل زیبایی بینی به دوصورت باز و بسته انجام می شود. در ادامه هر کدام از این روش ها را برای شما شرح می دهیم.

جراحی بینی به روش باز

زمانی که نیاز است تا تغییراتی بسیار زیاد و اساسی بر روی بینی فرد متقاضی انجام گیرد از روش جراحی باز استفاده می شود. جراح در این عمل برش هایی بر روی پره های بینی و همچنین تیغه بینی ایجاد می کند و در نتیجه تسلط کامل بر روی بینی خواهد داشت. از مزیت های این روش می توان به دقت بالای جراح در عمل و حالت دهی به بینی اشاره کرد.

جراحی بینی به روش بسته

در روش بسته جراحی بینی، جراح هیچ گونه برشی بر روی بینی شما نمی زند و تمامی برش ها از داخل بینی صورت می گیرد. بعد از این که برش ها از داخل بینی صورت گرفت مرحله جداسازی استخوان و غضروف آغاز می شود. از مزیت های این روش می توان به روند کوتاه بهبود و ورم و کبودی کمتر نسبت به روش جراحی باز اشاره داشت.

چگونه بهترین مدل بینی را برای جراحی انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین مدل جراحی بینی علاوه بر سلیقه فرد به آناتومی صورت نیز بستگی دارد. با این وجود به قطعیت نمی توان گفت که کدام مدل برای کدام صورت مناسب تر است. البته امروزه نرم افزارهایی برای تغییر فرم بینی از طریق تصاویر وجود دارد که می تواند کمک شایانی به انتخاب مدل بینی شما کند.

قبل از عمل بینی چه اقداماتی نیاز است تا صورت گیرد؟

 • انتظار و هدف خود از عمل بینی را مشخص کنید
 • در صورت داشتن هر گونه بیماری قبل از عمل با پزشک خود این بیماری ها را در میان بگذارید
 • آزمایشات مورد نیاز قبل از عمل را دقیق و بصورت کامل انجام دهید
 • مصرف مسکن ها و استامینوفن ها و هر گونه تسکین دهنده از دو هفته قبل از عمل را متوقف کنید چرا که منجر به خونریزی بیش تر خواهد شد
 • مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی دو هفته قبل از عمل را متوقف کنید

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

اینکه شما در کدام شهر هستید و کدام پزشک را برای جراحی انتخاب می کنید هزینه عمل شما را مشخص می کند. اما آزمایشاتی که قبل و بعد از عمل انجام می شود و همچنین داروهای بعد از عمل تقریبا تعرفه مشخصی دارند. بطور کلی هزینه جراحی بینی را می توان بصورت زیر تقسیم بندی کرد

 1. هزینه مشاوره قبل از عمل
 2. هزینه آزمایشات قبل و بعد از عمل
 3. هزینه جراح
 4. هزینه داروها

آیا عمل زیبایی بینی استخوانی عوارض دارد؟

هر گونه عمل و جراحی شامل عوارض و مشکلاتی است که بعد از عمل پدید می آید. بسته به بدن هر فرد این عوارض ممکن است خفیف تر و با دوره کوتاه تر و یا شدیدتر باشد. از عوارض بارز عمل بینی استخوانی می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • عفونت، ورم و خونریزی بینی
 • گرفتگی بینی
 • احتمال عدم تقارن
 • کبودی، درد و التهاب در نواحی چشم ها و بینی
 • نیاز به جراحی دوم و ترمیم


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...