علت درد استخوان و ورم بینی بعد از عمل چیست؟

علت درد استخوان و ورم بینی بعد از عمل چیست؟

بعد از عمل بینی ورم و کبودی از جمله عوارض انکار ناپذیر این جراحی زیبایی است. البته شدت این عارضه ممکن است از فردی به فرد دیگر متغیر باشد. با گذشت زمان میزان ورم کاهش می یابد و در برخی افراد بعد از گذشت یک هفته اثری از کبودی و ورم قابل مشاهده نیست. با ما همراه باشید تا علت این ورم و کبودی را دریابیم.

بلد چی
بلد چی

همانطور که می دانید جراحی بینی سبب می شود که بینی فرد بعد از عمل حداقل به مدت 2 هفته تا یکسال دچار تغییراتی شود. ورم، درد و کبودی بینی از جمله این تغییرات است. البته میزان و شدت این تورم و کبودی از فردی به فرد دیگر و همچنین نوع عمل متفاوت خواهد بود. مشخص شدن فرم نهایی بینی تقریبا یکسال زمان بر خواهد بود و در طی این مدت بینی فرد به عبارتی باد خواهد  داشت. ورم بینی معمولا در قسمت نوک بینی و یا قسمت استخوانی بینی ایجاد می شود. چسب زدن بینی می تواند در کاهش ورم تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

بعد از عمل کدام قسمت بینی ورم می کند؟

همانطور که در قبل نیز اشاره شد ورم بینی از فتجمع مایعات و خون در ردی به فرد دیگر متفاوت است. اما بطور کلی ورم بینی در قسمت نوک و پل بینی ایجاد می شود. همچنین ورم هایی که در قسمت های پایین بینی هستند برای بهبود زمان بیشتری نیاز دارند. ورم بینی را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد

  1. تورم ناشی از برش های جراحی و زخم
  2. تورم ناشی از تجمع مایعات و خون در بینی و ناحیه عمل

ورم بینی

علت درد استخوان بینی چیست؟

جراح برای تغییر فرم بینی از تغییر استخوان بینی و همچنین غضروف های بینی کمک می گیرد و تراشیدن استخوان بینی سبب درد می شود. استفاده از مسکن ها به کاهش درد کمک می کند.

چه عواملی سبب ایجاد ورم و کبودی بعد از عمل بینی می شوند؟

عواملی که می تواند سبب بروز تورم و کبودی بعد از جراحی بینی شوند را می توان بصورت زیر دسته بندی کرد

  • مهارت و تخصص جراح بینی
  • نوع جراحی بینی (جراحی باز یا بسته)
  • مراقبت های بعد از عمل

کبودی بعد از عمل بینی

آیا ورم بینی بعد از عمل خطرناک است؟

ورم بینی نشان از آغاز فرآیند بهبود و ترمیم است. در نتیجه ورم بینی خطرناک نیست اما اگر بعد از گذشت چند هفته همچنان ورم بینی باقیمانده است حتما با پزشک خود مشورت کنید.