آموزش چسب زدن بینی و نحوه تعویض آن بعد از عمل

آموزش چسب زدن بینی و نحوه تعویض آن بعد از عمل

یکی از مهمترین مسائل در مراقبت های بعد از عمل بینی، نحوه چسب زدن بینی است. نحوه گذاشتن و برداشتن چسب به صورتی که آسیبی به بینی نرسد بسیار مهم است. در اینجا شما را با نحوه صحیح چسب زدن بینی آشنا خواهیم کرد.

بلد چی
بلد چی

نحوه صحیح چسب زدن بینی

بعد از عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) نیاز است تا چسب بینی خود را هر روز و یا یک روز در میان تعویض کنید. برای اینکار نیاز است تا نحوه صحیح چسب زدن را یاد بگیرید و نیاز به مراجعه به پزشک نداشته باشیدو در سایت بلدچی ما تمامی موارد مربوط به نحوه چسب زدن بینی را برای شما فراهم کرده ایم. برای اینکه بتوانید صحیح و درست به بینی خود چسب بزنید مراحل زیر را انجام دهید

چسب زدن بینی

مرحله اول چربی زدایی پوشت بینی

در مرحله اول لازم است تا چربی موجود بر روی پوست بینی را به خوبی تمیز کنید. شما می توانید از طریق شستشو با تایید پزشک و یا از طریق پنبه و الکل چربی ها را پاک کنید. سپس بینی خود را با دقت خشک کرده بصورتی که فشاری به بینی وارد نشود. همچنین می توانید با گذاشتن آرام حوله بر روی پوست و برداشتن آن به دفعات پوست را خشک کنید.

زدن چسب های کوچک عمودی

بعد از پاکسازی پوست بینی از چربی شما باید چهار تکه چسب 3 الی 5 سانتی متری را از سمت راست به چپ بر روی بچسبانید.این چسب ها باید از بالای تا نوک بینی چسبانده شوند.

زدن چسب U شکل

بعد از اینکه چسب های افقی را چسباندید نوبت به چسباندن u شکل می رسد. برای اینکار چسب را بصورت 10 الی 12 سانتی متری برش بزنید. این برش از چسب می بایست بصورت u از پایین به بالای بینی چسبانده شود بصورتی که مانع تنفس شما نشود. بعد چسباندن چسب ها چندین بار با انگست خود چسب ها را بکشید تا کاملا فیکس شود. چسب u شکل باید بصورتی چسبانده شود که بینی را به سمت بالا لیفت کند و مانع فشار و سنگینی شود.

نحوه چسب زدن بینی

نحوه برداشتن چسب از روی بینی

برداشتن چسب از روی بینی همانند چسباندن آن بسیار مهم است. لازم است بدانید که چسب بینی به جهت اتصال صحیح مناطق برش زده شده در جراحی و برگشت پوست به حالت اولیه زده می شود در نتیجه اگر مراحل برداشتن و گذاشتن چسب به درستی انجام نشود می تواند عوارضی را برای شما به همراه داشته باشدو برای برداشتن صحیح چسب بینی نکات زیر را در نظر داشته باشید

  • قبل از هر گونه اقدامی برای برداشتن چسب ابتدا چسب ها را خیس و مرطوب کنید. بهترین محل برای برداشتن چسب بینی معمولا حمام است.
  • بعد از ینکه کاملا مطمئن شدید که چسب ها مرطوب شده اند به آرامی و با احتیاط چسب ها را جدا کنید.

بهترین چسب برای بینی

معمولا پزشکان توصیه می کنند از چسب های کاغذی پزشکی با عرض 1.5 سانتی متر استفاده کنید. همچنین چسب های میکرومنفذ نیز توصیه می شود. چسب های میکرومنفذ هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کند و از این جهت مناسب است.

بهترین چسب بینی

بهترین و مناسب ترین زمان برای چسب زدن بعد از عمل بینی

زمان مناسب برای چسب زدن بینی یکی از فاکتورهای مهم در گرفتن نتیجه مطلوب عمل بینی است. بعد از گذشت دو هفته از جراحی بینی نیاز است تا از چسب بینی استفاده کنید. بازه استفاده از چسب نیز بین دو تا 4 هفته است. البته ادامه چسب زدن تا دو ماه نیز می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد.  بعد از گذشت دو هفته شما می توانید با توصیه پزشک خود فقط در هنگام خواب و استراحت از چسب استفاده کنید.

مزایای استفاده از چسب بینی

  1. کنترل و کاهش تورم ناشی از عمل
  2. فرم دهی بینی
  3. جلوگیری از افتادگی بینی
  4. جلوگیری از تغییر فرم بینی


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...