انواع روش های عمل بینی

انواع روش های عمل بینی

نوع عمل بینی با توجه به ساختار بینی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در سایت بلدچی قصد داریم تا شما را با چهار نوع عمل بینی متفاوت آشنا کنیم. با ما در ادامه همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

جراحی بینی بصورت کلی به دو روش عمل بینی باز و عمل بینی بسته انجام می شود. اما جدا از نوع روش جراحی که ممکن است بصورت باز یا بسته باشد، بسته به نوع بینی فرد نوع عمل نیز متفاوت خواهد بود. در ادامه شما را با چهار نوع عمل بینی آشنا خواهیم ساخت.

عمل بینی استخوانی

بینی افراد را می توان به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی کرد. تفاوت اصلی بین این دو در ضخامت پوست بینی، استخوان و غضروف بینی است. بینی استخوانی پوست نازک و شامل استخوان و غضروف های بیشتری است. در رابطه با این سوال که آیا عمل بینی استخوانی و گوشتی متفاوت است و یا کدام بینی برای جراحی مناسب تر است باید بگوییم که خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت قابل توجه تجهیزات پزشکی و روش های نوین جراحی برای جراحی بینی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. ناگفته نماند که طبق نظرسنجی صورت گرفته از جراحان بینی، عمل بینی استخوانی معمولا آسان تر بوده و گرفتن نتیجه مطلوب نیز در دسترس تر است.

عمل بینی گوشتی

تصور اکثر افراد بر این است که اگر بینی قوز داشته باشد جز بینی های استخوانی است در حالی که ممکن است بینی فرد دارای قوز باشد و در کنار آن پوست کناره ها و نوک بینی مناسب نباشد و بینی گوشتی باشد. به طور کلی هر چه مشکلات پوستی بینی فرد بیشتر باشد بینی گوشتی گفته می شود.

عمل بینی مدل عروسکی

در جراحی بینی عروسکی یا بینی فانتزی، بینی به میزان قابل توجهی کوچک شده و قوس و انحنای زیادی نیز بر روی بینی ایجاد شده و نوک بینی به سمت بالا کشیده می شود. عمل بینی فانتزی ، سبب باریک شدن  بیش از حد نرمال بینی از نمای روبرو شده و در بالای پره های بینی کریز ایجاد می شود که سبب افتادن خط در بالای پره های بینی می شود.

عمل بینی طبیعی

حد نرمالی برای طبیعی بودن بینی مشخص شده است. زمانی که مدل بینی شما از این حد نرمال تجاوز کند به عنوان مثال قوس دار شدن بیش از حد و یا نازک شدن تیغه بینی بیش از حد نرمال سبب می شود که بینی از حالت طبیعی خود خارج شود. در جراحی بینی نیز زمانی که تغییرات ایجاد شد بر روی بینی فرد از حد نرمال خارج شود عمل بینی دیگر طبیعی نخواهد بود. در جراحی بینی که فقط عیوب اساسی بینی اصلاح شده و مدل بینی از حد نرمال خارج نشود عمل بینی طبیعی گفته می شود.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...