فیلر صورت چیست | عوارض + مزایای تزریق فیلر

فیلر صورت چیست و چگونه انجام می شود؟

به تدریج با بالا رفتن سن و نازک شدن پوست، برای تقویت و حجم دهی بهترین راه تزریق فیلر صورت است. فیلر در واقع نوعی کلاژن است که در آزمایشگاه ساخته می‌شود و تزریق آن، باعث حجم‌دهی و جوانسازی پوست می‌شود. در ادامه با همراه با بلد چی می خواهیم به معرفی یک تکنیک برای جوانسازی صورت خانم ها و آقایان ( تزریق فیلر صورت)، بپردازیم.

بلد چی
بلد چی

مزایای تزریق فیلر صورت

با گذر زمان و بالا رفتن سن، پوست چربی های طبیعی خود را از دست می دهد و سپس عضله های صورت به سطح پوست نزدیک تر می شوند و در نتیجه با پوست نازک می شود که در اثر آن، خطوط لبخند، پیشانی و.... نمایان می شود. از این رو برای جوانسازی راه های مختلفی تا کنون پیشنهاد شده است که یکی از آن ها، تزریق فیلر است که در بسیاری از سالن های زیبایی و کلینیک زیبایی توسط متخصصین ماهر، صورت می گیرد.

بلد چی از سری معتبر ترین منبع برای کسب اطلاعات در زمینه ی انواع تزریق فیلر می باشد.

https://balad-chi.ir

فیلر صورت چیست؟

فیلر صورت به به بهبود خطوط صورت و حجیم کردن و پر بودن چهره کمک می کند. به مرور زمان چربی پوست ما کاهش می یابد و در نتیجه خطوط لبخند و پنجه کلاغی برجسته تر می شوند. نوع پوست ما نیز در این کاهش حجم نقش دارد. فاکتورهای دیگری که روی پوست تأثیر می گذارند ، قرار گرفتن در معرض آفتاب ، وراثت و شیوه زندگی است.

ادامه مطلب: تزریق فیلر در کرج

تاثیر فیلر صورت شامل چه مواردی می شود؟

فیلر صورت چیست

 1. می تواند لب های نازک را پر کند
 2. کانتور صورت را برجسته تر می کند
 3. چین و چروک و ظاهر خطوط را بر روی صورت کاهش می دهد
 4. می تواند ظاهر آکنه و جای زخم را بهبود بخشد
 5. ناهنجاری های صورت را بازسازی می کند
 6. کیسه های زیر چشم را کاهش یا از بین می برد

توصیه ی مهم بعد از تزریق فیلر صورت

زمان استراحت بسته به بیمار و نوع فیلر تزریق شده متفاوت است. برای بیشتر افراد، فعالیت روزانه ممکن است ادامه یابد ، اما به طور کلی توصیه می شود در طی 48-24 ساعت اول از انجام فعالیت بدنی شدید جلوگیری کنید تا تورم و کبودی به حداقل برسد. قبل از برنامه ریزی جلسات، حتماً در مورد برنامه بهبود و استراحت خود با پزشک زیبایی صحبت کنید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه ی چگونگی تزریق فیلر و اهمیت آن، کلیک کنید.

تزریق فیلر صورت چه عوارضی دارد؟

عوارض فیلر صورت

 • ظاهر حجیم در قسمتی که فیلر تزریق شده
 • تورم یا کبودی خفیف تا شدید
 • بی حسی موقت یا قرمزی
 • توده های قابل رویت یا مناطق سخت در محل های تزریق مشاهده می شود

مراقبت های مهم قبل از تزریق فیلر

برای کسب تجربه ی تزریق فیلر صورت نیاز است به یک متخصص پوست مراجعه نمایید و طبق دستورات او، به تمامی مراقبت ها و نکات هایی که پیش از تزریق فیلر گفته شده است، رعایت کنید که برخی از آن موارد، به شرح زیر می باشد.

توصیه های مهم قبل از تزریق فیلر صورت

 1. حداقل به مدت 10 روز قبل از اقدام به تزریق ژل نباید از دارو های ضد التهابی نظیر ژلوفن، آسپرین، ایبوپروفن و ... و همچنین دارو های افزایش دهند خونریزی استفاده نمایید.
 2. استفاده از نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر به مدت حداقل ۲۴ ساعت قبل ممنوع می باشد.
 3. خوردن غذای سبک قبل از تزریق ژل و همچنین نداشتن میکاپ، ضروری می باشد
 4. توصیه می شود که به مدت ۲ الی ۳ هفته قبل از اقدام به تزریق ژل، از انجام درمان های مربوط به دندان جلوگیری نمایید.
 5. اگر از دارو های خاصی استفاده می کنید و یا به طور متعدد به ویروس هرپس سیمپلکس (تبخال) مبتلا می شوید، لازم است که حتما قبل از تزریق ژل با پزشک متخصص مشورت کنید.

نحوه ی تزریق فیلر صورت چگونه است؟

انواع فیلر صورت

تزریق فیلر صورت باید توسط متخصص با استفاده از تکنیک های مخصوص انجام شود که امری کاملا تخصصی است که البته به همراه خود نتایجی مطلوب با کمترین عوارض را دارد. در ادامه به مراحل تزریق فیلر می پردازیم، با ما همراه باشید.

 • ارزیابی چهره

پزشک زیبایی ، ظاهر و رنگ پوست صورت شما را ارزیابی کرده و نواحی صورت شما را تقویت می کند. نقاط استراتژیک روی صورت شما می تواند به عنوان محل تزریق مناسب برای فیلر مشخص شود. عکس هایی از قسمت هایی که باید تحت درمان قرار گیرند ، گرفته می شود.

 • تمیز کردن و بی حسی

محل های تزریق با یک ماده ضد باکتری تمیز می شوند. برای جلوگیری از درد در محل تزریق با هدف بی حسی پوست می توان از پماد بی حس کننده یا یک سوزن بی حس کننده موضعی استفاده کرد. تزریق ها معمولا به راحتی قابل تحمل هستند.

 • تزریق فیلر

تزریق معمولاً در هرقسمت فقط چند دقیقه زمان می برد. تزریق ، ماساژ و ارزیابی انجام می شود و در صورت لزوم فیلر اضافی تزریق می شود. بسته به تعداد قسمت هایی که باید پر شود ، کل مراحل ممکن است به مدت 15 دقیقه کوتاه تا یک ساعت طولانی طول بکشد.

 • تمیز کردن و اتمام

وقتی نتایج رضایت بخش باشد، علائم مداد روی صورت شما پاک می شود. کمپرس یخ ممکن است برای کاهش تورم و رفع ناراحتی توصیه شود. اگرچه این قسمت برای یک یا دو روز کمی حساس است ، اما اغلب به اندازه ای دردناک نیست که به دارویی نیاز داشته باشد.


 • آیا تزریق فیلر صورت درد دارد؟

  تزریق فیلر همراه با بی حسی انجام می‌شود اما به هر حال ممکن است اندکی درد را ایجاد کند.

 • ماندگازی فیلر صورت چقدر است؟

  دوام فیلر به نوع فیلر انتخابی بستگی دارد و می‌تواند دائمی یا موقتی باشد.

 • تزریق فیلر صورت چند جلسه است؟

  تعداد جلسات تزریق فیلر صورت به تشخیص پزشک، نوع پوست شما، میزانی که میخواهید فیلر تزریق شود، تعداد جسله ترمیم فیلر و.... بستگی دارد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...