تزریق فیلر چیست؟ چه کاربردی دارد؟

فیلر چیست؟ انواع و کاربردهای فیلر

اگر به پوست خود اهمیت می دهید باید با افزایش سن و عوامل موثر دیگر مانند ژن، نوع خورد و خوراک و.... با چین و چروک و افتادگی صورت مواجه می شوید که حتما برایتان بسیار آزار دهنده است. ما قصد داریم در ادامه شما را به بهترین روش زیباسازی و جوانسازی پوست و صورت ( تزریق فیلر) که از کمترین عوارض برخوردار میباشد، آشنا کنیم.

بلد چی
بلد چی

کاربرد فیلر چیست؟

روش های مختلفی برای جوانسازی صورت وجود دارد که یکی از پرکاربرد ترین روش های زیباسازی، تزریق فیلر است که خود، انواع مختلفی البته با ماندگاری بالا دارد. شما می توانید بهترین برند فیلر را که دارای کمترین عوارض و حساسیت هستند برای تزریق در بهترین کلینیک زیبایی تهران و کرج، درخواست دهید. فیلر در واقع نوعی کلاژن است که در آزمایشگاه ساخته می‌شود و تزریق آن، باعث حجم‌دهی و جوانسازی پوست می‌شود. با افزایش سن، میزان کلاژن در بدن انسان کاهش می‌یابد و پوست نازک‌تر و دارای چین و چروک می‌شود. با تزریق فیلر، صورتی زیبا و جوان، طبیعی را تجربه کنید.

فیلر چیست؟

فیلرها به پرکننده های پوستی گفته می‌شوند که به روش تزریق به صورت موضعی به زیر پوست انتقال یافته و موجب رفع عیوب و زیبا سازی مناطقی مانند لب، چانه، گونه، زیر چشم و ... می‌شوند. فیلرها یا چربی هستند که از بدن خود شخص برداشته می‌شوند و به قسمتی که نیاز به افزایش حجم دارد تزریق می‌گردند و یا به صورت آماده قابل تهیه بوده و به سادگی توسط پزشک تزریق می‌گردند. با این وجود در باور عامه فیلر همان ژل است و اغلب چربی را فیلر تصور نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین کلینیک تزریق فیلر در کرج

https://balad-chi.ir/service/filler-injection-in-karaj

انواع فیلر

ویژگی تزریق فیلر

 • فیلر اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک در دسته فیلرهای حجم دهنده قرار می‌گیرد. این نوع، ایمن‌ترین نوع فیلر است، زیرا هیالورونیک اسید، به طور طبیعی در بافت بدن انسان وجود دارد؛ همین علت باعث شده است که استفاده از آن، برای همه افراد امکان پذیر باشد. اگر به کلاژن گاوی حساسیت دارید، پیشنهاد می‌کنیم این نوع از فیلر را بدون هیچ نگرانی تزریق کنید. مدت زمان ماندگاری اسید هیالورونیک بین ۶ تا ۹ ماه است و به مرور، توسط بدن جذب می‌شود. ممکن است پس از تزریق این نوع فیلر کمی قرمزی در ناحیه تزریق شده مشاهده شود اما طبیعی و موقتی است.

 • فیلر کلسیم هیدروکسید

این نوع از فیلر نیز خاصیت حجم دهندگی دارد و بیشتر برای زاویه سازی فک وصورت، افزایش حجم گونه‌ها و از بین بردن چین و چروک‌های عمقی پوست استفاده می‌شود. کلسیم هیدروکسید به طور طبیعی در استخوان‌ها وجود دارد و در بین فیلرها به عنوان سنگین ترین فیلر شناخته شده است. نتایج استفاده از این نوع فیلر، بسیار طبیعی است و عوارض خاصی از آن مشاهده نشده است.  مدت زمان ماندگاری فیلر کلسیم هیدروکسید حداکثر یک سال برای زاویه سازی فک وصورت و مدت زمان ماندگاری فیلر کلسیم هیدروکسید سه سال برای رفع چین وچروک، است.

 • فیلر اسید پلی لاکتیک

فیلر اسید پلی لاکتیک از فیلر در دسته فیلرهای محرک قرار می‌گیرد و تزریق آن، کلاژن‌سازی را در بدن فعال می‌کند. به طور کلی، نتیجه تزریق فیلرهای محرک، در همان لحظه تزریق مشخص نمی‌شود، اما پس از دو هفته، نتایج به وضوح قابل مشاهده خواهند بود. تزریق این نوع فیلر باید در ۳ جلسه و طی مدت زمان یک ماه انجام شود. مدت زمان ماندگاری فیلر اسید پلی لاکتیک حدود 5 سال می باشد.

 • فیلر چربی

در این روش، چربی مورد نیاز، از بدن فرد متقاضی تامین می‌شود. این چربی از ناحیه زیرشکم یا دیگر قسمت‌ها خارج شده و پس از آماده‌سازی، به قسمت‌هایی مانند گونه، شقیقه، لب و… تزریق می‌شود. نتایج در این روش دائمی است. ماندگاری تزریق فیلر چربی دائمی می باشد.

آیا تزریق فیلر دائمی است؟

فیلر، قابل تجزیه به وسیله بدن نبوده و به طور دائم در بافت باقی می‌ماند. یکی از انواع این ژل‌ها خانواده پلی‌اکریل‌آمید است. یکی از انواع این ژل‌ها خانواده پلی‌اکریل‌آمید است. تزریق چربی هم به عنوان یک فیلر طبیعی، اگر به خوبی تزریق گردد و پزشک مهارت لازم را در انجام این عمل داشته باشد؛ می‌تواند تا سالها باقی مانده و بدون عوارض همراه فرد باشد.

معرفی انواع مارک فیلر توسط سایت balad-chi

معرفی بهترین مارک فیلر

 1. فیلر تئوسیال (Teosyal Redensity۲ )
 2. فیلر ژوویدرم ولوما (Juvéderm™ VOLUMA )
 3. فیلر ایتالیایی (Hydrolift IBSA)
 4. فیلر profhilo IBSA
 5. فیلر فرانسوی الانسه (ELLANSE)
 6. فیلر فرانسوی (Perfectha Complement)

فیلر چه ویژگی هایی دارد؟

 • فیلرها با خاصیت پرکنندگی که دارند؛ می‌توانند به خوبی چین و چروک ها و خطوط چهره را پر کرده و پوشش دهند. خطوط اخم، خنده و خطوط افقی پیشانی با تزریق فیلر به خوبی کاور شده و از بین می‌روند.
 • همچنین از این مواد برای هم سطح نمودن اسکارهای آتروفیک یا فرو رفته نیز در کنار روشهایی مانند سابسیژن می‌توان بهره برد.
 • از مهم ترین ویژگی فیلر، به قرینه سازی اعضای صورت مربوط می‌شود. در بسیاری از افراد گونه ها، شقیقه یا لبها به دلایل گوناگون قرینه نیستند. تزریق فیلر می‌تواند با قرینه سازی اجزای صورت، یکی از اصول زیبایی که همان حفظ تعادل و قرینگی است را برقرار سازد.
 • بیشترین کاربرد تزریق فیلر برای افرادی است که می‌خواهند در یک قسمت از صورت یا بدن خود حجم بیشتر و فرم بهتری را تجربه کنند. این کاهش حجم یا از ابتدا و به صورت ژنتیکی وجود داشته است یا به مرور زمان در اثر افزایش سن، کاهش وزن، سبک زندگی و ... ایجاد گردیده. در هر صورت تزریق فیلر برای این موارد می‌تواند با بهترین نتایج همراه باشد.

مدت زمان ماندگاری فیلر چقدر است؟

فیلرهایی با طول عمر حداکثر ۶ ماه: برندهایی نظیر بلترو، ژوویدرم و رستیلن حداکثر ۶ ماه ماندگاری دارند.

فیلر هایی با  ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری: این نوع فیلرها عموما در ناحیه لب مورد استفاده قرار می‎گیرند. برندهای رستیلن سیلک و ژویدرم ولبلا در این گروه قرار خواهند گرفت.

پرکننده‌های صورت با یک تا دو سال ماندگاری: ژویدرم ولوما، اسکالپترا و رادیسه از جمله برندهایی هستند که ماندگاری بالایی دارند. معمولا فیلرهایی که بر پایه کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته میشوند، در این دسته قرار می‌گیرند.

کاربرد فیلر چیست؟

 • تزریق فیلر به صورت

فیلر صورت همان تزریق فیلر در نواحی مختلف صورت است، که به منظور رفع چین وچروک، رفع عدم قرینگی، زاویه سازی فک وصورت، جوانسازی و حجم‌دهی استفاده می‌شود.

 • تزریق فیلر به بینی

در طی سال‌های گذشته، عمل زیبایی بینی در کشور ما بسیار گسترش یافت، اما برخی از افراد، بعد از عمل بینی، با مشکلاتی مانند عدم قرینگی و نارضایتی از شکل بینی مواجه می‌شوند. برخی افراد نیز به طور مادرزادی، دارای نواقصی در ظاهر بینی خود هستند خوشبختانه با تزریق فیلر به بینی، این مشکلات به سادگی قابل حل است.

 • تزریق فیلر به مو

جالب است بدانید فیلر، برای افزایش حجم مو نیز استفاده می‌شود. دراین روش، فیلر با سرنگ‌های بسیار نازکی به پوست سر تزریق می‌شود. افرادی که موهایشان در اثر شرایط زندگی، آلودگی، رنگ، استفاده از سشوار و اتوی مو آسیب دیده‌است و دچار ریزش مو شده اند، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از فیلر مو هستند. افزایش تعداد و طول تار مو، کاهش ریزش مو و… از نتایج تزریق فیلر مو است.

تزریق فیلر برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

با وجود این که مزایای تزریق فیلر بسیار زیاد است و باعث جوانسازی پوست می شود اما اشخاصی هستند که کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی به‌حساب نمی‌آیند. اختلالات خونریزی دهنده،بیماری‌های عصبی عضلانی و اشخاصی با سابقه به حساسیت شدید به مواد شیمیایی، تنها با نظر مستقیم پزشک مرتبط با بیماری باید تزریق فیلر را انجام دهند. علاوه بر این، اشخاص باردار یا افرادی که در حال شیردهی هستند نباید به‌هیچ‌وجه از روش‌های مختلف درمانی فیلر استفاده کنند. به‌طورکلی افراد سالم و فاقد بیماری‌های پوستی و حساسیتی که از دخانیات استفاده نمی‌کنند، بهترین کاندیدا‌های استفاده از فیلر در نقاط مختلف صورت و بدن هستند.

تزریق فیلر چه عوارضی دارد؟

 1. اگر در ناحیه تزریق، کمی ورم و قرمزی ایجاد شود کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. در صورتی که ورم، کبودی و قرمزی پس از گذشت چند روز بهتر نشدند به پزشک خود مراجعه نمایید.
 2. از هرگونه فشار و ماساژ محل تزریق تا ۲۴ ساعت خودداری نمایید.
 3. به مدت ۲۴ ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 4. اگر داروهایی مانند آسپرین مصرف می‌کنید، قبل از تزریق، به پزشک اطلاع دهید و درباره زمان شروع دوباره‌ی مصرف نیز سوال کنید.

نحوه ی تزریق فیلر چگونه است؟

نواحی تزریق فیلر

معمولاً ۲۰ دقیقه قبل از شروع درمان، از کرم یا اسپری بی‌حس‌کننده در محل تزریق فیلر استفاده می‌شود. به‌طورکلی با نظر مستقیم پزشک و کارشناس مربوطه، یکی از سه تکنیک سوراخ کردن، هاشور زدن و روش خطی برای درمان فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تکنیک سوراخ‌کردن، سوراخ‌هایی متعدد در محل مورد نظر در روی پوست و با استفاده از حجم دهی مستقیم ایجاد می‌شود. این تکنیک معمولاً برای پر کردن چین و چروک‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نواحی پر وسعت مثل گونه‌ها، لب و حتی سینه، از تکنیک هاشور زنی استفاده می‌شود. تکنیکی که درواقع حجم فیلر را به‌صورت مساوی در سطوح وسیع‌تر تقسیم می‌کند و از ایجاد برامدگی‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند.روش خطی نیز، تزریق عمیق‌تر به محل چین و چروک است. 

مراقبت پس از تزریق فیلر

 • پیش از تزریق فیلر باید تمامی عوارض قابل‌انتظار را از پزشک بپرسید و با آمادگی کامل، این پروسه درمانی را آغاز کنید. بهتر است پس از تزریق و تا چند روز، مصرف آب خود را افزایش دهید.
 • تورم و کبودی تا چند روز پس از تزریق قابل پیش‌بینی است، اما اگر تورم از نوع پیش‌رونده بود و یا پس از چند روز کاهش نیافت، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. حرارت شدید یا فشار نیز ممکن است نتایج تزریق فیلر را تحت تأثیر قرار دهد.
 • در صورت پدیدار شدن آثاری همچون ورم، با استفاده از کمپرس یخ می‌توانید نقطه موردنظر را التیام ببخشید. استرس زیاد نیز می‌تواند مدت‌زمان نقاهت را افزایش دهد پس سعی کنید تا توجه خود را از محل تزریق فیلر منحرف کنید. درهرصورت به این موضوع دقت کنید که اثر بیشتر فیلرها، موقت و قابل‌ترمیم است.

 • قیمت فیلر برای جوانسازی صورت چقدر است؟

  عوامل موثر در تعیین قیمت تزریق فیلر شامل تاییدیه از سوی سازمان غذا و دارو، نتایج مثبت پس از تزریق، کمترین عوارض جانبی گزارش شده می شود.

 • کاربرد تزریق فیلر چیست؟

  از کاربرد تزریق فیلر می توان به فیلر صورت برای رفع خطوط پیشانی، فیلر خط لبخند برای رفع خطوط گوشه و اطراف دهان، درمان زخم‌هاى اسکار و پوستى مانند آکنه، برای رفع عیوب بینی و.... اشاره کرد.

 • انواع فیلرها بر اساس نواحی تزریق کدام اند؟

  1. فیلر صورت (چانه، خط خنده، فک، گونه)
  2. فیلر زیرچشم
  3. فیلر بینی
  4. فیلر لب
  5. فیلر خط اخم و پیشانی

ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...