مراقبت های مهم قبل از تزریق فیلر

نکات مهم قبل از تزریق فیلر

برای به دست آوردن تجربه ای مطلوب از تزریق فیلر برای جوانسازی، باید توصیه ها و مراقبت هایی که از سوی متخصص پوست تعیین شده، رعایت کنید. قبل از تزریق فیلر و تزریق ژل، یک سری نکات مهم است که حتما باید به مدت 7 الی 10 روز قبل از تزریق، انجام شود که در ادامه به شرح آن ها، خواهیم پرداخت.

بلد چی
بلد چی

مراقبت قبل از فیلر

پس از انتخاب بهترین کلینیک زیبایی برای انجام روش های زیبایی و جوانسازی، مراجعه به پزشک و متخصص پوست است که با توجه به نوع پوست و میزان حساسیت، آلرژی شما میزان و نوع برند فیلری که باید تزریق شود، تعیین می شود. لازم است فرد متقاضی، برای تجربه ی یک تزریق فیلر بدون عوارض تمامی نکات مهم قبل از تزریق فیلر را رعایت کنند تا آن نتیجه ی مطلوب را به دست آورند. در ادامه از همراهی با بلد چی، از اقدامات مهم قبل از تزریق انواع فیلر برای به دست آوردن پوستی زیبا و جوان، آشنا شوید.

کاربرد فیلر چیست؟

اصلی ترین کاربرد و تاثیر فیلر، جوانسازی قسمت های دارای چین و چروک صورت و دست ها می باشد. از ژل ها می توان برای از بین بردن چروک های ریز اطراف چشم که حالت پنجه کلاغی دارند استفاده نمود. همچنین درمان گودی زیر چشم ها با تزریق ژل امکان پذیر خواهد بود. ژل ها کاربرد های دیگری نیز دارند که می توان به افزایش و شکل دهی به لب ها و همچنین افزایش حجم گونه ها اشاره کرد. از این روش به منظور زاویه سازی صورت و رفع چروک های روی پیشانی نیز می توان استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر از کاربرد فیلر، کلیک کنید.

توصیه های مهم قبل از تزریق فیلر

توصیه های مهم قبل از تزریق فیلر

 1. حداقل به مدت 10 روز قبل از اقدام به تزریق ژل نباید از دارو های ضد التهابی نظیر ژلوفن، آسپرین، ایبوپروفن و ... و همچنین دارو های افزایش دهند خونریزی استفاده نمایید.
 2. استفاده از نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر به مدت حداقل ۲۴ ساعت قبل ممنوع می باشد.
 3. خوردن غذای سبک قبل از تزریق ژل و همچنین نداشتن میکاپ، ضروری می باشد.
 4. توصیه می شود که به مدت ۲ الی ۳ هفته قبل از اقدام به تزریق ژل، از انجام درمان های مربوط به دندان جلوگیری نمایید.
 5. اگر از دارو های خاصی استفاده می کنید و یا به طور متعدد به ویروس هرپس سیمپلکس (تبخال) مبتلا می شوید، لازم است که حتما قبل از تزریق ژل با پزشک متخصص مشورت کنید.

اقدامات پس از تزریق فیلر چیست؟

نکات مهم قبل از تزریق فیلر

پس از رعایت تمامی نکات و مراقبت های قبل از تزریق فیلر، نیاز است که به توصیه های متخصص پوست برای افزایش ماندگاری ژل و جلوگیری از هر گونه عفونت، یک سری از موارد ذکر شده توسط پزشک را رعایت کنید. پس از تزریق به هیچ عنوان نباید به ناحیه تزریق شده ضربه یا فشار وارد شود. توصیه می شود که برای کاهش کبودی و ورم از کمپرس سرد و به آرامی استفاده کنید.تا حداقل ۴۸ ساعت بعد از انجام تزریق از خوردن نوشیدنی داغ اجتناب کنید. تا ۲۴ ساعت، خوردن غذا های سفت که نیاز به جویدن زیاد داشته باشند، ممنوع می باشد. همچنین لازم است که به مدت ۴۸ ساعت از انجام ورزش های سنگین خودداری شود.

تزریق فیلر برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

 • خانم های باردار و خانم هایی که در دوران شیردهی قرار دارند، نمی توانند تزریق فیلر را انجام دهند.
 • همچنین توصیه می شود افرادی که به عفونت های پوستی و یا سایر بیماری های پوستی و یا حتی بیماری های خود ایمنی مبتلا هستند، تزریق ژل ها را انجام ندهند.
 • لازم است بدانید که تزریق ژل برای افرادی که به لیدوکائین و یا دیگر مواد تشکیل دهنده ژل ها حساسیت دارند، خطرناک می باشد.

مراقبت پس از تزریق فیلر، چه تاثیری دارد؟

مراقبت های لازم پس از تزریق فیلر

ورم در قسمت تزریق و بروز لکه های قرمز و یا حتی کبودی های اندک، از عوارض طبیعی تزریق ژل در نقاط مختلف صورت هستند که با رعایت نکات قبل و بعد از تزریق می توان تا حد چشمگیری آن ها را کاهش داد. اگر در ناحیه تزریق درد را حس کردید، باید آن را به پزشک تان اطلاع دهید و در صورت صلاحدید از استامینوفن استفاده کنید. بهتر است که از مصرف نمک تا ۴۸ ساعت پس از تزریق فیلر یا ژل خودداری نمایید. زیرا که ورم ناحیه تزریق را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: تزریق فیلر در کرج


 • مصرف چه داروهایی قبل از تزریق فیلر توصیه نمی شود؟

  از 7 الی 10 روز قبل از تزریق فیلر، نباید از دارو های ضد التهابی نظیر ژلوفن، آسپرین، ایبوپروفن و ... و همچنین دارو های افزایش دهند خونریزی استفاده نمایید.

 • قبل از تزریق فیلر چه اقداماتی ضروری است؟

   خوردن غذای سبک قبل از تزریق ژل و همچنین نداشتن میکاپ، ضروری می باشد.

 • رعایت توصیه پزشک قبل از تزریق فیلر چه تاثیری دارد؟

  ورم در قسمت تزریق و بروز لکه های قرمز و یا حتی کبودی های اندک، از عوارض طبیعی تزریق ژل در نقاط مختلف صورت هستند که با رعایت نکات قبل و بعد از تزریق می توان تا حد چشمگیری آن ها را کاهش داد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...