جراحی انحراف و قوز بینی

جراحی انحراف و قوز بینی

داشتن بینی بی عیب و نقص تاثیر به سزایی در زیبایی صورت شما دارد. وجود قوز و انحراف در بینی سبب شده تا اکثر افراد از جراحی بینی کمک بگیرند. امروز عمل قوز بینی در بین افراد رایج پیدا کرده است. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با جراحی انحراف و قوز بینی آشنا کنیم.

بلد چی
بلد چی

قوز بینی چیست؟

به برآمدگی استخوان بینی که سبب ظاهر نامناسب بینی به خصوص از نیم رخ می شود را قوز بینی می گویند. جالب است که بدانید قوز بینی انواع مختلفی دارد.

  • قوز بینی شدید
  • قوز بینی کاذب
  • قوز بینی پنهان

قوز بینی از غضروف و یا استخوان تشکیل شده و معمولا در محل تلاقی استخوان و غضروف در پشت بینی قرار دارد. گاهی اوقات قوز بینی بسیار شدید بوده و ممکن است فرد را در تنفس دچار مشکل کند.

علت به وجود آمدن قوز بینی

قوز بینی می تواند در اثر ضربه و یا ژنتیک ایجاد شود. اکثرا افراد بدلایل ارثی قوز بینی دارند و کمتر مشاهده شده است که بدلیل ضربه و جوش خوردن نامناسب استخوان فرد دچار قوز بینی شود. از دیگر علل ایجاد قوز بینی می توان به فرو رفتگی پیشانی اشاره کرد.

نحوه تشخیص قوز و انحراف بینی

شما برای تشخیص قوز و انحراف بینی نیاز دارید که به یک متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید. در سایت بلدچی ما برای شما لیست بهترین جراح بینی در تهران را فراهم آورده ایم.

روش های درمان قوز بینی

برای برطرف کردن و از بین بردن قوز بینی روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه شما را با این روش ها آشنا خواهیم ساخت.

لیفت با نخ

در روش لیفت با نخ از طریق فرستادن و وارد کردن نخ به نوک و یا پره های بینی می توان تا حدودی زیادی ظاهر قوزی شکل بینی را تغییر داد. البته این روش ماندگار نبوده و نهایتا تا شش ماه باقی می ماند. بعد از شش ماه بدلیل جذب نخ های جراحی توسط پوست، بینی به حالت اولیه خود باز می گردد.

تزریق ژل

در این روش از طریق تزریق ژل و یا فیلر در محل های مشخصی از بینی جراح سعی در برطرف کردن قوز بینی می کند. این روش نیز همانند روش لیفت با نخ ماندگار نیست. در صورتی که از ژل برای رفع قوز استفاده شود نهایتا شش ماه و در صورت تزریق چربی تا 2 سال ماندگاری خواهد داشت. لازم به ذکر است این روش سبب کاهش قوز بینی نمی شود و فقط سبب خارج کردن بینی از حالت فرورفته می شود.

رسپینگ یا سوهان کشیدن

روش سوهان کشیدن روشی بدون بیهوشی است و فقط از طریق ایجاد برشی بر روی پوست بینی و سپس سوهان کشیدن، قوز بینی از بین می رود. در این روش امکان اعمال تغییرات دیگر بر روی بینی وجود ندارد و متخصص بعد از مرحله سوهان کشیدن به کار خود پایان می دهد.

رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی روشی جدید و دائمی برای از بین بردن قوز و انحراف بینی و ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی است. در این روش که با بیهوشی کامل فرد متقاضی همراه است، جراح از طریق ایجاد برش هایی به استخوان بینی کامل دسترسی داشته و می تواند تغییرات مورد نیاز را ایجاد کند. این روش نسبت به روش های دیگر نیاز به مراقبت بیشتر و همچنین دوره نقاهت بیشتری دارد.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...