مراقبت های پوستی و آرایش بعد از عمل بینی

مراقبت های پوستی و آرایش بعد از عمل بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است و نکات زیادی در خصوص مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی وجود دارد که نیاز است آنها را بدانید. یکی از نکات مهم بعد از عمل بینی، آرایش و مراقبت از پوست است. در ادامه شما را با نکات مهم آرایشی و مراقبت های پوستی بعد از عمل بینی آشنا خواهیم ساخت.

بلد چی
بلد چی

چند روز بعد از عمل بینی امکان اصلاح صورت وجود دارد؟

زمان مشخص برای اصلاح و آرایش صورت بعد از عمل بینی به موارد مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال با توجه به نوع جراحی بینی که ممکن است باز یا بسته باشد دوران نقاهت نیز متفاوت خواهد بود. بطور کلی پیشنهاد می شود برای جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی و نواحی اطراف آن در طول دوران نقاهت از اصلاح صورت، پاکسازی پوست و هر گونه اقدامی که به بینی شما فشار وارد می کند بپرهیزید. استفاده از وکس و کرم های موبر در اطراف بینی نیز بدلیل امکان ایجاد حساسیت و وارد آمدن فشار به بینی ممنوع است.

پاکسازی پوست بعد از عمل بینی

یکی از دغدغه های افراد پس از عمل بینی در خصوص پاکسازی صورت است. توصیه پزشکان این است که بعد از جراحی بینی از شوینده های ملایم و بدون بو استفاده کنید. با توجه به اینکه در پاکسازی پوست از مواد و شوینده های قوی و همراه با بو استفاده می شود، پزشکان پاکسازی پوست بعد از عمل بینی و در طول دوران نقاهت را ممنوع اعلام کرده اند. همچنین در مراحل پاکسازی پوست فشار وارد شده به بینی و ناحیه اطراف آن ممکن است خطرناک باشد. بعد از عمل بینی پوست صورت بسیار حساس شده و پاکسازی پوست قبل از دوران نقاهت سبب دو چندان شدن التهاب و قرمزی پوست می شود.

استفاده از ضد آفتاب بعد از عمل بینی

پوست صورت بعد از عمل بینی در برابر نور خورشید و اشعه ماورای بنفش بسیار حساس تر می شود در نتیجه مراقبت از پوست در برابر نورخورشید ضروری است. اگر بعد از عمل جراحی بینی پوست خود را در برابر نور خورشید بدون هیچ گونه محافظت کننده قرار دهید شاهد قرمزی و التهاب پوست خواهید بود. استفاده از ضد آفتاب با SPF 30 و یا SPF 40 ضروری است. ضد آفتاب ها با SPF بالای 40 و روغنی و چرب توصیه نمی شود چرا که سبب بسته شدن منافذ پوست و در نتیجه التهاب بیشتر می شود.

رنگ کردن مو بعد از عمل بینی

رنگ کردن مو نیز همانند دیگر موارد آرایشی صورت بعد از عمل بینی ممنوع است چرا که می تواند سبب ایجاد حساسیت و التهاب پوست شود. شاید به نظر بیاید که رنگ کردن مو با آرایش بعد عمل بینی ارتباطی نداشته باشد اما از آنجایی که رنگ‌ها جز مواد معطر به حساب می‌آیند  می توانند باعث افزایش ترشحات بینی شوند.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...