خونریزی بعد از عمل بینی

خونریزی بینی بعد از عمل

بعد از عمل بینی ممکن است شاهد عوارض متعددی باشیم که نگران کننده است. یکی از این عوارض خونریزی بینی است. خونریزی بینی ممکن است بدلایل متعددی ایجاد شود. در ادامه شما را با علل بروز خونریزی بعد از عمل بینی آشنا می کنیم.

بلد چی
بلد چی

بعد از جراحی بینی شاهد عوارض متعددی خواهیم بود. از شایع ترین این عوارض که برای اکثر افراد نگران کننده نیز هست خونریزی بینی است. معمولا خونریزی بینی بعد از عمل در یک ابتدایی رخ می دهد و امری طبیعی است.

علت خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟

معمولا خونریزی بعد از جراحی بینی به ندرت اتفاق می افتد. اما ممکن است گاهی به دلیل عدم تخلیه خونابه ها و همچنین بسته بودن فضای بین غشای مخاطی سپتوم و سوراخ بینی، فرد دچار خونریزی شود. این نوع خونریزی نگران کننده نیست اما اگر میزان خونریزی زیاد باشد و یا خونریزی بدلیل ضربه یا فشار به بینی باشد حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

چه زمان خونریزی بینی نگران کننده است؟

همانطور که در قبل نیز اشاره شد در صورتی که به بینی شما ضربه ایی وارد شده باشد و بینی دچار  خونریزی شود می بایست به پزشک مراجعه کنید. همچنین خونریزی بینی 5 تا 7 روز بعد از جراحی بینی نیز نگران کنند خواهد بود و می بایست حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید.

جلوگیری از خونریزی بینی بعد از عمل

داشتن تغذیه مناسب قبل و بعد از عمل بینی می تواند کمک شایانی به عدم بروز عوارض مخصوصا خونریزی بعد از عمل بینی داشته باشد. همچنین نگه داشتن سر در وضعیت مناسب بعد از عمل نیز می تواند در جلوگیری از خونریزی موثر باشد. بعد از عمل بینی به جهت جلوگیری از خونریزی از تامپون استفاده می شود.