دکتر محمدحسین ماندگار


پروفسور محمد حسین ماندگار در اوایل ۱۹۹۱ میلادی به ایران بازگشت و بخش جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی تهران را پایه گذاری کرد، در سالهای بعد این مرکز به یکی از موثرترین و مشهورترین مراکز آموزشی و پژوهشیِ تخصصی قلبِ تهران شد. پروفسور محمد حسین ماندگار از ابتدای فعالیت بخش جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی در نقش رئیس بخش به بیماران خدمت کرده است.

از مهمترین نقش های پروفسور محمد حسین ماندگار، آموزش دانشجویان و دستیاران فوق تخصصی قلب در دانشگاه تهران است، ایشان ضمن آموزش بیش از ۳۵ جراح فوق تخصصِ قلب توانسته بیماران صعب العلاج بسیاری را به زندگی بازگرداند.

پروفسور محمد حسین ماندگار از سال ۲۰۰۰ میلادی در فرهنگستان علوم پزشکی و از سال ۱۹۹۰ میلادی در سازمان پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در سمت مشاوره خدمت کرده است. ایشان از سال ۲۰۰۲ میلادی عضو ثابت و رسمی جراحان قفسه سینه امریکا و از سال ۲۰۰۱ میلادی عضو رسمی و ثابت جامعه جراحان قلب و قفسه سینه اروپا و از سال ۲۰۰۰ میلادی عضو دائمی انجمن جراحان قلب و قفسه سینه حوزه مدیترانه شد. در حال حاضر ایشان از اعضای موسس و هیات مدیره جامعه جراحان قلب ایران و از اعضای جامعه جراحان و انجمن آترواسکلروز ایران هستند.


تماس با ما


ارسال نظر

Loading...