علت ریزش مو سکه ایی - راه های درمان آن

ریزش مو سکه ایی

یکی از شایع ترین نوع ریزش مو بخصوص در آقایان آلوپسی و یا ریزش مو سکه ایی است. در اینجا سعی داشته ایم تا مطالبی مفید در رابطه با ریزش مو سکه ایی را برای شما فراهم آوریم.

بلد چی
بلد چی

ریزش موی سکه ایی

یکی از انواع ریزش موها که معمولا در سر و ریش آقایان اتفاق می افتد ریزش موی سکه ایی یا آلوپسی آره آتا است. این مدل از ریزش مو بصورت سکه ایی بر روی سر و ریش افراد ظاهر می شود و در اکثر موارد پس از مدتی مجدد شاهد رشد موها در این قسمت های سکه ایی خواهیم بود و در برخی موارد نادر بعد از ریزش موها مجدد رشد نخواهند کرد. ریزش موی سکه ایی نوعی بیماری خود ایمنی است که طی آن گلبول های سفید به فولیکول های مو هجوم برده و آنها را به اشتباه از بین می برند. در صورتی که یکی از نزدیکان شما ریزش موی سکه ایی داشته باشد احتمال اینکه شما نیز دچار این بیماری شوید وجود دارد. امکان ابتلا به ریزش موی سکه ایی در زنان و مردان به یک اندازه است و کمتر از یک درصد از افراد دچار این بیماری هستند. ریزش موی سکه ایی معمولا از سنین کودکی آغاز می شود. برخلاف ریزش موی عادی که قابل تشخیص و پیشگیری است ریزش موی سکه ایی معمولا قابل پیش بینی نمی باشد و همانطور که در قبل نیز اشاره شد در اکثر موارد نیاز به درمان هم نداشته و مجدد موها رشد خواهند کرد.

در اکثر موارد اولین علامت ریزش موی سکه ایی نمایان شدن قسمت هایی طاس بصورت دایره یا بیضی بر روی سر است. نواحی طاسی معمولا به اندازه یک سکه بوده البته مواردی نیز وجود دارد که شکل طاسی بصورت ناهموار و یا دایره هایی بزرگتر ظاهر می شود. برخی موارد دیگر نیز وجود دارد که ریزش مو بصورت نوارهای طاسی نمایان می شود که به اصطلاح اوفیاژ نامیده می شود. زمانی که ریز مو خیلی شدید باشد و تقریبا تمام سر را فراگیرد آلوپسی توتالیس رخ می دهد. تاکنون درمان قطعی برای ریزش مو یافت نشده است و معمولا پس از گذشت یک سال خود به خود شاهد درمان قسمت های طاس سر خواهیم بود و در مواردی که مجدد موها رشد نداشته باشند می توان از روش کاشت مو استفاده کرد.

 ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...