رفع طاسی با پروتز مو - مزایا و معایب روش پروتز مو + هزینه

پروتز مو

پروتز مو چیست و چگونه انجام می شود؟ پروتز مو به چه کسانی پیشنهاد می شود؟ مزایای روش پروتز مو نسبت به روش های دیگر چیست؟ برای گرفتن پاسخ سوالات مطرح شده در رابطه با پروتز مو همراه ما باشید.

بلد چی
بلد چی

پروتز مو و تفاوت آن با کاشت مو

پروتز مو یکی از راه هایی که می توان از طریق آن ریزش موها را به عبارتی درمان موقت کرد. در این روش برخلاف روش های کاشت موی طبیعی که از موهای قسمت های دیگر بدن برای پیوند استفاده می شد از تارهای مصنوعی مو استفاده می شود. به این صورت که تارهای مصنوعی مو بر روی پروتزهای نانویی که جنس ظریف و مشبکی دارند قرار داده می شوند و سپسس این پروتز توسط چسب مخصوصی بر روی پوست سر و یا قسمت هایی که دچار طاسی شده است چسبانده می شود. روش پروتز مو درمان قطعی برای طاسی و ریزش مو نیست اما راه حلی موقت برای رسیدن به زیبایی و رفع طاسی مو است. پروتز مو تقریبا شبیه کلاه گیس است با این تفاوت که جلوه ایی بسیار طبیعی تر دارد.

روش نصب پروتز به این صورت است که ابتدا قسمت هایی که لازم است تا پروتز روی آن ها چسبانده شود بصورت دقیق اندازه گیری می شود. اندازه گیری دقیق نقش بسیار مهمی برای طبیعی بودن پروتز دارد. مرحله مهم دیگر در پروتز مو نحوه انتخاب تارهای مصنوعی است که رنگ، جنس، ضخامت و حالت آنها متفاوت است و می بایست به درستی تشخیص داده شود.

از مزایای پروتز مو می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • هزینه کمتر ان نسبت به روش های دیگر
  • مشاهده نتیجه بلافاصله بعد از انجام پروتز
  • در مان طولانی مدت طاسی و کم پشتی مو
  • برگشت پذیر بودن (در صورت راضی نبودن از نتیجه امکان برداشتن پروتز وجود دارد)
  • عدم ایجاد محدودیت در فعالیت های روزمره از جمله استحمام و شنا

از معایب پروتز مو نیز می توان موارد زیر را نام برد

  1. نیاز به مراقبت و ترمیم
  2. جمع شدن چربی زیر پروتز و ایجاد بوی نامطبوع
  3. موقتی بودن

هزینه پروتز مو بسته به میزان پروتز صورت گرفته بالای یک میلیون تومان است. البته مواد استفاده شده و یا میزان بلندی تارهای مصنوعی استفاده شده سبب ایجاد تغییر در هزینه پروتز مو خواهند شد. بصورت کلی در صورتی که دچار ریزش و یا طاسی مو هستید پیشنهاد ما به شما روش درمان قطعی کاشت مو است چرا که هزینه انجام پروتز و ترمیم آن در طول زمان بیشتر از کاشت مو خواهد بود و پروتز مو روشی موقت است اما با کاشت مو نیاز به ترمیم و پرداخت هزینه مجدد نخواهید داشت و شاهد رشد طبیعی موهای خود خواهید بود.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...