پی آر پی و تقویت مو - هزینه و مراحل PRP مو

پی آر پی مو

یکی از روش های درمان ریزش و همچنین تقویت مو روش PRP است. این روش طی مراحلی انجام می شود. در ادامه شما را با نحوه انجام پی آر پی مو و همچنین تفاوت آن با روش های دیگر آشنا می کنیم.

بلد چی
بلد چی

پی آر پی مو

پی آر پی مو یک روش درمانی است که در آن پلاسمای غنی از پلاکت را جهت رشد موها و قطع ریزش مو به پوست سر تزریق می کنند. اطلاعات نشان می دهد که پی آر پی مو ریزش موها را کاهش میدهد و باعپ تحریک رشد طبیعی وافزایش قطر و تراکم موها می شود. مزوتراپی هم مانند PRP یک روش برای درمان ریزش مو می باشد با این تفاوت که در مزوتراپی ترکیبی از مواد گوناگون از جمله داروهای مختلف، آنزیم ها، هورمون ها، عصاره های گیاهی به درون پوست سر تزریق می شوند.

مزوتراپی با پی آر پی تفاوت هایی دارد از جمله

  • هزینه
  • تزریق در لایه های مختلف پوست سر
  • مواد تزریق شده
  • تعداد جلسات مورد نیاز برای مراجعه
  • زمان هر جلسه
  • نتایج متفاوت

پی آر پی برای کسانی که تازه موهای خود را از دست داده اند مناسب است. بهترین حالت پی آر پی مو قسمت هایی از سر است که فولیکول ضعیف دارند. این روش برای کسانی که مدت هاست موهای خود را از دست داده اند یا کسانی که کاملا کچل هستند نتایج مطلوبی ندارد. این افراد نهایتا می توانند از روش کاشت مو نتیجه بگیرند. سلامت عمومی بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که به بیماری هایی مانند لوپوس، بیماری های تیروئیدی، مشکلات پوستی، دیابت، اختلالات کبدی مبتلا هستند به وسیله پی آر پی درمان نخواهند شد.

پی آر پی سه مرحله دارد در مرحله اول یک نمونه خون گرفته می شود این نمونه پس از 10 دقیقه به سه لایه تقسیم می شودکه توسط سرنگ به قسمت هایی که دچار ریزش شده است تزریق می شود. جهت رسیدن به نتیجه مطلوب مراقبت هایی پس از درمان هم لازم است همانند

  1. تا 2 روز در معرض نورخورشید نباشید
  2. از مصرف ویتامین E، سیر و داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید
  3. سر و صورت خود را شستشو دهید
  4. از مصرف سیگار و الکل بپرهیزید

از مزایای پی آر پی می توان به رشد موهایی که دچار ریزش شده بودند و بهبودی سریع پوست سر بعد از کاشت و همچنین تقویت ریشه مو و کم شدن سرعت ریزش اشاره کرد.

در کنار مزایای این روش عوارض و معایبی نیز وجود دارد. از جمله عوارض پی آرپی می توان به تجمع کلسیم در محل های تزریق، عفونت، بافت اسکار و همچنین آسیب رسیدن به رگ های خونی اشاره کرد. 4 تا 6 هفته زمان می برد تا شما به نتیجه مطلوب برسید که در بعضی افراد ممکن است این مدت تا 3 ماه هم طول بکشد. تعداد جلسات بیش تر باعث رسیدن به نتیجه مطلوب تر می شود. ماندگاری پی آر پی به عواملی مانند تعداد جلسات تزریق و شرایط سلامت عمومی بدن بستگی دارد که حداقل 12 ماه ماندگاری دارد. این روش حداقل نیاز به مراجعه 3 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته از هم دارد. همچنین جهت حفظ نتیجه می بایست هر4 تا 6 ماه یکبار تزریق انجام شود.

هزینه پی آر پی بسته به کلینیک و دستگاه های مورد استفاده و اضافه کردن مواد مغذی متفاوت است.