کاشت مو به روش SUT - آشنایی کامل با عوارض، هزینه و مزایا

کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش های مختلفی صورت می گیرد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. متقاضیان همواره به دنبال روشی هستند که بهترین نتیجه را در مقابل کمترین عوارض داشته باشد. در اینجا شما را با روش کاشت مو به روش sut آشنا خواهیم ساخت.

بلد چی
بلد چی

کاشت مو به روش sut 

کاشت مو به روش sut یکی از جدیدترین و بهترین روش های کاشت مو در سراسر دنیاست. در این روش برخلاف روش FIT و روش FUT  تراکم مو افزایش بیشتری خواهد داشت و همچنین این روش در پوشاندن طاسی سر سریع تر عمل می کند. در کاشت مو به روش SUT به عنوان جدیدترین روش کاشت مو به دلیل استفاده از دستگاه های پیشرفته شاهد هیچ گونه جای زخم و اسکاری نخواهیم بود. این روش به دلیل دوره نقاهت کوتاه و اسکارهای غیر قابل رویت و کمترین تهاجم و همچنین داشتن کمترین عوارض برای بیمار اقتصادی تر است و با استقبال زیادی نسبت به روش های دیگر مواجه شده است. دوران نقاهت کاشت مو معمولا بالای چند روز است اما روش sut نیاز به استراحت طولانی مدت نداشته و نهایتا یک روز می بایست استراحت نمایید. یکی از مزایای روش کاشت مو sut این است که نیاز به مراجعه چندین باره شخص به کلینیک وجود ندارد و طی جلسات خیلی کم پیوند بالایی از موها صورت می گیرد. استفاده از دستگاه های پیشرفته در این روش سبب کاهش چشمگیر زمان کاشت مو شده است. از مهمترین ویزگی های این روش کاشت، پایین بودن احتمال آسیب به گرافت های مو می باشد. از مزایای دیگر این روش می توان به امکان استخراج گرافت مو از سایر نواحی بدن مثل سینه، بازو و ریش و همچنین عدم نیاز به برداشتن پوست قسمتی از سر برای استفاده به عنوان بانک مو اشاره کرد. در کنار مزایای خوب روش sut این روش عوارض و معایبی نیز دارد از جمله 

  1. درد، عفونت و احساس خارش در سر
  2. ایجاد آسیب جدی به ناحیه بانک مو و عدم رشد مجدد مو در این ناحیه
  3. ایجاد حفره در ناحیه ایی که پیوند مو صورت می گیرد  و بجا ماندن اثر حفره
  4. بالای 50% از گرافت هایی که توسط دستگاه برداشت می شود از بین رفته و یا کیفیت مناسبی ندارند

تکنیک SUT در افراد بالای 25 سال انجام می شود. به طور کلی بهترین و مناسب ترین سن برای کاشت مو در زنان و مردان سنین بالای 30 سال می باشد. توصیه می شود اگر دخانیات مصرف می کنید حداقل 1 هفته قبل از کاشت از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید .7 تا 10 روز قبل ازکاشت بیمار می بایست چندین آزمایش ضروری را انجام دهد. در طول 1 تا 3 روز پیاز موی کاشته شده ریشه دار می شود پس از 5 روز می توانید نواحی عمل شده را به آرامی شستشو دهید. قیمت کاشت به روش SUT به تعداد گرافت, تعداد جلسات , زمان جلسات , هزینه دستمزد جراح متغیر است.