جوانسازی پوست صورت با لیزر چهار بعدی فوتونا

لیزر فوتونا

افزایش سن و پیر شدن پوست می تواند سبب از دست رفتن زیبایی صورت شما شود. خوشبختانه امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد که یکی از آنها لیزر فوتونا است. در ادامه شما را با این روش جوانسازی آشنا می کنیم.

بلد چی
بلد چی

لیزر فوتونا چیست؟

به روشی که با استفاده از آن چین و چروک و خطوط پوست درمان شده و همچنین سبب جوانسازی پوست می شود لیزر فوتونا گفته می شود. این روش برای اشخاصی که قصد دارند تمامی صورت خود را جوانسازی کنند بسیار مناسب است. دستگاه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که پزشک با توجه به نوع پوست و میزان چین و چروک بهترین دستگاه را به شما معرفی می کند.

لیزر فوتونا چگونه سبب جوانسازی پوست می شود؟

لیزر فوتونا از طریق سطوح خارجی پوست و یا مخاط دهان صورت می گیرد. در این روش هیچگونه تزریقی وجود نداشته و از طریق تابش طول موج های مختلف درمان و جوانسازی صورت می گیرد. این طول موج ها در چهار سطح مختلف شامل سطح پوست، مخاط دهان، لایه های میانی پوست و در آخر لایه های عمیق پوست تابیده می شوند. گرفتن نتیجه مطلوب ممکن است  2 تا 3 ماه زمان بر باشد. به طور کلی جوانسازی فوتونا در چند مرحله صورت می گیرد. در مراحل اولیه گرما کمتر و در مراحل بعدی میزان گرما بیشتر شده تا به لایه های زیرین پوست برسد. در مرحله آخر نیز پزشک لایه برداری سطحی بر روی پوست انجام می دهد تا سبب شفاف تر شدن پوست شود.


عوارض لیزر فوتونا

روش لیزر فوتونا به طور کلی عوارضی خطرناک ندارد و به همین دلیل نیز اکثر افرادی که قصد جوانسازی پوست خود را دارند این روش را انتخاب می کنند. لیزر فوتونا در بدترین شرایط ممکن است سبب خشکی پوست، تغییر رنگ پوست، التهاب (قرمزی) پوست، زخم و عفونت شود.

لیزر فوتونا برای چه افرادی مناسب است و به چه افرادی توصیه نمی شود؟

لیزر فوتونا برای افرادی که دچار چین و چروک و یا افتادگی پوستی بدلایل مختلفی از جمله افزایش سن و پیری و یا لاغری هستند مناسب است. با اینکه روش لیزر فوتونا عوارض خطرناکی ندارد اما به افرادی که مشکلات پوستی آنها از طریق دارو، کرم و یا تغذیه برطرف می شود توصیه نمی شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر فوتونا

تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه در لیزر فوتونا کاملا به پوست شما بستگی دارد و بصورت عادی 12 جلسه نیاز است.

 ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...