لیفت و درمان غبغب - انواع روش های خانگی و بدون جراحی رفع غبغب

رفع غبغب

وجود غبغب می تواند در کاهش زیبایی صورت شمت تاثیر به سزایی داشته باشد. راه های مختلفی برای رفع غبغب وجود دارد که برخی از آنها از طریق جراحی و برخی بدون جراحی هستند. برای آشنایی بیشتر با روش های رفع غبغب همراه ما باشید.

بلد چی
بلد چی

غبغب و علت ایجاد آن چیست؟

به چربی های تجمیع شده در ناحیه میان گردن و چانه غبغب می گویند. تصور اکثر افراد این است که غبغب در افرادی که اضافه وزن دارند مشاهده می شود اما در افراد لاغر نیز ممکن است غبغب دیده شود. غبغب می تواند در اثر موارد زیر ایجاد شود

  • اضافه وزن
  • افزایش سن
  • شل شدن پوست
  • افزایش و کاهش وزن مکرر
  • نگه داشتن بیش از حد سر رو به پایین
  • کوچک بودن چانه فرد
  • عقب بودن چانه

راه های از بین بردن غبغب

روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب وجود دارد و هر کدام از این روش ها مدت زمان خاصی را برای بدست آوردن نتیجه لازم دارد. در ادامه به چند روش اشاره خواهیم کرد.

عقب جلو کردن فک پایین

یکی از راه های موثر رفع غبغب تکان دادن فک پایین است. بدین صورت که سر خود را صاف و کمی رو به بالا گرفته و فک خود را به سمت بیرون فشار دهید. بعد از گذشت 10 ثانیه فک را به جای اولیه خود برگردانده و مجدد همان حرکت را تکرار کنید. انجام این ورزش روزی 15 بار می تواند تاثیر خوبی برای از بین بردن چربی و غبغب داشته باشد.

ورزش صورت ماهی

یکی دیگر از روش های از بین بردن غبغب تمرین صورت ماهی است. بدین صورت که می بایست لپ های خود را داخل دهان جمع کرده و لب هایتان را همانند دهان ماهی کنید و سپس تلاش کنید تا لبخند بزنید. شما می توانید این تمرین را روزی 10 بار و هر بار 5 ثانیه انجام دهید.

تمرین غنچه کردن لب و بالا بردن سر

یکی دیگر از روش های خانگی رفع غبغب بالا گرفتن سر و غنچه کردن لب هاست. شما می توانید این تمرین را روزی 10 بار هر بار 10 ثانیه انجام دهید. 

ورزش با توپ

شما می توانید با غلتاندن توپ زیر چانه خود منجر به از بین برن غبغب شوید. برای انجام این کار باید یک توپ کوچک را زیر چانه خود قرار داده و با چانه به توپ فشار آورید. این تمرین را می توانید روزی 25 بار انجام دهید.

رژیم غذایی سالم و حاوی سبزیجات

بدون شک داشتن رژیم غذایی سالم علاوه بر داشتن بدنی سالم به ظاهری زیبا نیز می رسید. برای رفع غبغب نیاز است تا در وعده های غذایی خود سبزیجات و میوه ها را بگنجانبد.

تمرین کشش زبان و رفع غبغب

برای انجام این تمرین سر خود را رو به جلو گرفته و تا جایی که می توانید زبان خود را بیرون آورید. زبان را به سمت بالا و بینی سوق دهید. می توان این تمرین را چندین بار در روز و هر بار 12 ثانیه انجام داد.

استفاده از دستگاه های رفع غبغب

دستگاه های مختلفی برای رفع غبغب در بازار وجود دارد. این دستگاه ها به شما کمک می کنند تا چربی های زیر چانه را کاهش دهید. با قرار دادن این دستگاه ها در زیر چانه و فعال کردن آن می توان برای جلوگیری از ایجاد غبغب و همچنین از بین بردن آن استفاده کرد.

جویدن آدامس

یکی از آسانترین و ساده ترین روش ها برای از بین بردن غبغب جویدن آدامس است. این کار سبب افزایش جریان گردش خون و کاهش چربی ها می شود.

لیزر یا لیپولیز

لیزر یا لیپولیز روشی موثر برای از بین غبغب است. در این روش حرارت ایجاد شده سبب ذوب شدن و از بین رفتن چربی ها می شود. در این روش ممکن است شخص کمی احساس درد داشته باشد که پزشک از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد. بعد از انجام لیپولیز ممکن است شاهد کبودی، ورم و درد در ناحیه لیزر شده باشیم.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی پزشک از طریق تزریق اسید دوکسی کولیک به ناحیه مورد نظر چربی های اضافه را جذب کرده و در نتیجه سبب رفع غبغب می شود. برای بدست آوردن نتیجه مطلوب ممکن است که نیاز باشد تا 20 جلسه نیز فرد به پزشک مراجعه و تزریق داشته باشد. معمولا دریافت نتیجه با این روش ممکن است تا 6 ماه زمانبر باشد.

هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی با گذراندن پرتوهای مافوق با شدت بالا از پوست، لایه های چربی از بین می رود. این روش علاوه بر رفع غبغب سبب جوانسازی پوست نیز می شود.