زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل - انواع روش های زاویه سازی فک

زاویه سازی فک

بهترین روش زاویه سازی فک کدام است؟ انواع روش های زاویه سازی فک کدام است؟ آیا زاویه سازی صورت عوارض دارد؟ هزینه عمل زیبایی زاویه سازی صورت چقدر است؟ با ما همراه باشید تا شما را با نحوه جراحی زیبایی زاویه سازی صورت آشنا کنیم.

بلد چی
بلد چی

زاویه سازی فک و صورت

روش ها و راه های مختلفی برای زیبایی صورت وجود دارد که زاویه سازی فک و صورت نیز یکی از این روش هاست. داشتن چانه ایی به شکل V می تواند زیبایی خاصی به صورت شما ببخشد از این رو افراد از طریق زاویه سازی فک سعی در تلاش برای رسیدن به سیمایی بهتر هستند. این روش زیبا سازی صورت از مزایایی برخوردار است از جمله:

 • متقارن و زاویه دار شدن چانه
 • برجسته تر به نظر رسیدن گونه ها
 • ظریف تر دیده شدن بینی
 • زاویه دار شدن فک

انواع روش های زاویه سازی فک و صورت چیست؟ 

زاویه سازی صورت و فک از طرق مختلفی انجام می شود. در اینجا به توضیح روش های مختلف زاویه سازی فک می پردازیم.

زاویه سازی فک و صورت به کمک چربی

در روش زاویه سازی فک و صورت با چربی همانند روش جوانسازی از چربی بدن فرد استفاده می شود. در این روش پزشک ابتدا از مناطقی از بدن که چربی مناسب و ماندگار دارند چربی مورد نظر را استخراج می کند. البته پزشک متخصص با توجه به وضعیت شخص مراجعه کننده تشخیص می دهند که از کدام ناحیه چربی دریافت شود. جراحی زاویه سازی فک در اتاق عمل انجام شده و از طریق بی حسی موضعی صورت می گیرد. بعد از خارج کردن چربی از محل مورد نظر پزشک چربی را برای انتقال به فک آماده سازی می کند. پس از آماده سازی، چربی های از طریق میل های کوچکی به نام کانول به صورت تزریق می شود. در این روز شاهد کبودی و تورم تا چند روز خواهید بود و بعد از آن برطرف می شود.

زاویه سازی فک و صورت از طریق ژل

در روش زاویه سازی فک با ژل، ژل یا فیلر به چانه تزریق شده و پزشک سعی می کند فک را به حالت v تغییر دهد. این روش نیز از طریق بی حسی موضعی انجام شده و بدون درد است. ژل های تزریقی در این روش در بردارنده اسیدهیالورونیک و کلسیم هستند. در نتیجه ماندگاری آنها بین یک تا دو سال خواهد بود و بعد از آن نیاز به تزریق مجدد است. بعد از تزریق نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. تا 2 روز صورت خود را نشویید
 2. از دست زدن و دست کشیدن بر روی صورت بپرهیزید
 3. قسمت تزریق شده را تکان ندهید
 4. از قرار گرفتن در گرمای بالا تا دو هفته خودداری کنید.

زاویه سازی فک و صورت از طریق نخ

یکی دیگر از روش های زاویه سازی صورت و فک استفاده از نخ های قابل جذب است. پزشک از طریق این نخ ها که در لایه های زیرین پوست قرار می گیرد زاویه سازی را انجام می دهد. معمولا نخ سیلوئت بهترین مدل نخی است که در این روش استفاده می شود. قرار گرفتن این نخ ها در زیر پوست سبب کلاژن سازی شده و همچنین جوانسازی پوست را نیز به همراه دارند. ماندگاری این روش معمولا تا دو سال بوده و نخ های استفاده شده نیز بعد از گذشت 6 تا 8 ماه جذب خواهند شد.

زاویه سازی فک و صورت با بوتاکس

در روش زاویه سازی فک از طریق تزریق بوتاکس پزشک با فلج کردن عضلات مورد نظر سبب کوچک شدن آنها می شود. با کوچک شدن عضلات زاویه سازی فک و صورت انجام می شود. این روش نیز همانند روش های قبل با بی حسی موضعی صورت می گیرد. در این روش شاهد هیچ گونه درد، خونریزی، خارش و یا قرمزی نخواهیم بود اما ماندگاری آن نسبت به روش های دیگر کمتر است و تا نهایتا 4 ماه باقی می ماند. بعد از گذشت 3 تا 5 روز از طریق می توانید نتیجه کار را مشاهده کنید.

زاویه سازی فک و صورت از طریق جراحی

اگر به دنبال روشی دائمی برای زاویه سازی صورت خود هستید از روش زاویه سازی صورت با جراحی استفاده کنید. این روش برخلاف روش های دیگر زاویه سازی نیاز به بیهوشی کامل است. پزشک در این جراحی قسمتی از استخوان و یا مقداری از ماهیچه فک شخص را جدا می کند. عوارضی که این روش می تواند در پی داشته باشد شامل موارد زیر است

 • عدم تقارن
 • عفونت
 • التهاب
 • درد

 ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...