بوکال فت چیست - عوارض و هزینه جراحی چربی بوکال

بوکال فت

از جمله عمل های زیبایی که متقاضیان زیادی نیز دارد عمل زیبایی بوکال فت است. در این عمل زیبایی که مربوط به صورت است چربی های ناحیه لپ صورت خارج می شود. برای اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

بلد چی
بلد چی

عمل جراحی بوکال فت چیست؟

جراحی بوکال فت یا جراحی چربی بوکال از جمله عمل های زیبایی بوده که در چند سال گذشته متقاضیان زیادی داشته و رتبه بالایی در بین جراحی های زیبایی کسب کرده است. چربی بوکال به توده ایی از چربی در صورت گفته می شود که در ناحیه توخالی صورت بین عضله بوکسیاناتور و دیگر عضلات صورت قرار گرفته است. اندازه و مقدار این توده چربی از فردی به فرد دیگر متفاوت و متغیر است. چربی بوکال از کنار پیشانی تا پایین استخوان گونه کشیده شده و در گوشه لب ها به پایان می رسد. این نوع چربی ها از چربی های مقاوم بوده که از طریق ورزش و رژیم غذایی به صورت کامل قابل حذف شدن نیست. هدف از جراحی بوکال فت برداشتن مقدار متناسبی از توده چربی دهانی، برجسته شدن گونه ها و همچنین زاویه سازی فک است. در واقه این جراحی سبب گود شدن لپ ها و در نتیجه نمایان تر شدن گونه ها می شود. عمل بوکال فت یک جراحی ساده و به عبارتی سرپایی است و در یک روز صورت می گیرد. در این جراحی متخصص از داخل دهان برش هایی ایجاد کرده و بعد از خارج کردن چربی مورد نظر قسمت های برش خورده را بخیه می زند. قرینه بودن هر دو طرف صورت در این جراحی بسیار مهم است در نتیجه در انتخاب جراح خود دقت نمایید.

عمل بوکال فت چه تاثیری بر روی صورت دارد؟

برای اشخاص با صورت های گرد و یا افراد چاق که فرم صورت آن ها سبب کاهش زیبایی شده است عمل بوکال فت می تواند راه حل متناسبی برای از بین بردن چربی های اضافه در ناحیه لپ باشد. صورتی زیبا شامل گونه هایی برجسته و لپ های فرو رفته است به عبارتی شبیه یک مثلث وارونه یا قلب است. اما در افراد با وزن بالا قسمت انتهایی صورت برابر با قسمت بالایی و یا هم اندازه است.

دوره نقاهت عمل بوکال فت چقدر است؟

در رابطه با دوره نقاهت جراحی بوکال فت می توان موارد زیر را در نظر داشت

 • این عمل نیازی به بستری شدن ندارد
 • بعد از عمل بیمار می تواند بلافاصله به خانه برود
 • بعد از عمل، فرد احساس درد دارد که از طریق مصرف مسکن قابل رفع است
 • در روزهای اول عمل در قسمت بخیه ها ممکن است خونریزی مشاهده شود
 • جای بخیه در داخل دهان بعد از گذشت چند روز برطرف شده و باقی نمی ماند

مراقبت های بعد از عمل بوکال فت

 1. در روزهای ابتدایی عمل از مواد غذایی آبکی و نرم استفاده نمایید و سعی کنید فک و دهان خود را کمتر حرکت دهید
 2. بعد از آشامیدن و خوردن حتما دهان خود را با سرم مخصوص شستشو دهید
 3. از داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک به موقع استفاده نمایید
 4. تا جای ممکن سر خود را بالا نگه دارید تا فشار کمتری به صورت وارد شود
 5. از مصرف سیگار بپرهیزید
 6. بخیه و زخم ها را با زبان خود جابجا نکنید
 7. تا زمان بهبودی کامل ورزش نکنید
 8. در صورت امکان تا یک هفته بعد از عمل از گن مخصوص صورت استفاده کنید

هزینه جراحی بوکال فت چقدر است؟

هزینه جراحی بوکال فت به عوامل مختلفی نظیر میزان تجربه پزشک و همچنین مکان انجام عمل بستگی دارد. جهت استعلام هزینه های دقیق می بایست با کلینیک مورد نظر در تماس باشید.