عمل چال گونه(چال خنده) - روش های ایجاد چال لپ دائمی

چال گونه

به حفره کوچکی که حین خندیدن بر روی لپ برخی افراد دیده می شود چال گونه و یا چال خنده می گویند. امروزه افراد زیادی به دنبال ایجاد این چال گونه بر روی صورت خود به دلیل زیبایی بیشتر هستند. برای اطلاع از انواع روش های ایجاد چال گونه همراه ما باشید.

بلد چی
بلد چی

چال گونه چیست؟

به احتمال زیاد افراد زیادی را دیده اید که هنگام خندیدن حفره کوچکی روی لپشان می افتد که به آن چال خنده یا چال گونه می گویند.این چال را برخی یک نقص مادرزادی و برخی دیگر نوعی دگرگونی عضله ای در دوران جنینی میدانند.از این چال به زیبایی یاد می شود و بسیاری از افراد به دلیل عمل ساده، آن را انجام می دهند.

عمل چال خنده چگونه انجام می شود؟

ابتدا قسمت مورد نظر بی حس می شود و سپس جراح نقطه ای که مدنظر شماست را از داخل و حدود 2 تا 3 سانتی متر بالای لب را می تراشد. قسمتی از بافت چربی و عضله ای آن قسمت تخلیه و چاله ایجاد شده را بخیه میزنند.

عمل چال خنده با بی حسی انجام می شود یا بیهوشی ؟

این عمل جز عمل های سبک و سرپایی محسوب می شود.به همین دلیل از بیهوشی استفاده نمی کنند و تنها با بی حسی موضعی عمل انجام می شود.

عوارض عمل چال خنده چیست؟

این عمل جز کم عارضه ترین عمل هاست اما عوارضی از جمله :

  1. تورم و التهاب 
  2. درد و کبودی 
  3. احتمال عفونت 

جهت جلوگیری از تورم و درد و کبودی از کمپرس سرد و برای جلوگیری از عفونت از آنتی بیوتیک به دستور پزشک می توان استفاده کرد.

مراقبت های بعد از عمل چیست؟

از مراقبت های بعد از عمل چال خنده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. از مصرف دخانیات مدتی قبل و بعد از عمل پرهیز کنید.
  2. از مصرف مشروبات الکلی بپرهیزید.
  3. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید پزشک خو را مطلع سازید.
  4. با زبانتان بخیه ها را لمس نکنید.
  5. تغذیه خود را از غذاهای سبک و نرم شروع کنید.

چگونه متوجه شویم صورت ما بعد از عمل چگونه خواهد بود؟و بهترین حالت صورت ما با چال خنده در کدام قسمت صورتمان باید باشد؟

هم اکنون نرم افزارهایی وارد بازار شده که چهره شما را شبیه سازی و جای مناسب چال را به شما معرفی می کند.

با این حال بهترین و مناسب ترین راه، صحبت کردن با پزشک می باشد. اگر پزشک خوبی را انتخاب کرده باشید به نتیجه دلخواه و مطلوب خود خواهید رسید.

محدودیت سنی در عمل چال خنده وجود دارد؟

این عمل در سنین گوناگون انجام می شود محدودیت سنی ندارد و فقط کسانی که صورت چاقی دارند بهتر است این عمل را انجام ندهند چون نتیجه ای نخواهد داشت.

آیا با ورزش صورت چال خنده ایجاد می شود؟

 اگر هر روز 30 دقیقه ورزش صورت را انجام دهید و برای رسیدن به نتیجه مطلوب ماه ها زمان نیاز دارید و در نتیجه اگر جوابی بگیرید بسیار کوتاه مدت خواهد بود. پس بهترین روش برای ایجاد چال گونه، عمل زیبایی می باشد.

هزینه عمل کاشت چال گونه چقدر است؟

هزینه عمل بستگی به کلینیک و جراحی که شما انتخاب می کنید دارد همچنین بستگی به صورت فردی که عمل را انجام خواهد داد دارد. مثلا صورت های تپل به دقت و انرزی بیشتری نیاز است.

برگشت جراحی چال گونه

با توجه به اینکه عمل چال خنده یک روش طولانی مدت است اما این بدین معنی نیست که کاملا برگشت ناپذیر است و ممکن است تا حدی قابل برگشت باشد.