بهترین روش لیفت صورت - معایب و مزایا + هزینه لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت به روش های مختلفی قابل انجام است. انتخاب بهترین روش لیفت برای بدست آوردن نتیجه ایی خوب و ماندگار حائز اهمیت است. در اینجا سعی داشته ایم هر آنچه که در رابطه با لیفت صورت نیاز است برای شما گردآوری کنیم.

بلد چی
بلد چی

لیفت صورت چیست؟

با افزایش سن پوست بدن به خصوص صورت شل شده و دچار افتادگی می شود. این شل شدگی پوست سبب می شود بر روی گونه ها، دور چشم و اطراف لب شاهد چین و چروک باشیم. البته چین و چروک صورت ممکن است دلایل دیگری همانند شرایط محیطی، نحوه مراقبت از پوست، استرس و غیره. همه افراد با مشاهده این خطوط و چین و چروک به دنبال روش هایی جهت برطرف کردن و یا کاهش آن ها هستند. بهترین راه حلی که می توان برای برطرف کردن این مشکل ارائه کرد لیفت صورت است. لیفت صورت یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت است. در فیس لیفت یا لیفت صورت با کشیدن پوست به سمت بالا سبب جوانسازی می شود.

انواع روش لیفت صورت چیست؟

در گذشته و در ابتدای کار لیفت صورت فقط از طریق جراحی امکان پذیر بود. اما در حال حاضر روش های متنوعی بدون جراحی، با کمترین درد، بدون نیاز به بیهوشی، بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان و همچنین دوران نقاهت کوتاه عمل لیفت صورت را انجام داد. لازم به ذکر است روش های غیر جراحی موقتی بوده و نیاز است تا هر چند یکبار مجدد تکرار شود. در ادامه چند روش لیفت صورت توضیح داده شده است.

لیفت صورت از طریق تزریق ژل

یکی از روش های لیفت صورت از طریق تزریق ژل است. ژل تزریق شده در امتداد گونه ها، زیر چشم و اطراف لب سبب افزایش حجم پوست شده و در نتیجه چین و چروک از بین رفته و سبب جوان شدن پوست شما می شود. ژلی که به پوست تزریق می شود حاوی مواد غنی از رطوبت بوده و صافی پوست را به همراه دارد. ماندگاری ژل تزریق شده می توان از 6 ماه تا 12 ماه متغیر باشد. این ماندگاری بسته به نوع ژل و مقدار تزریق بستگی دارد.

برخی از برندهای معروف ژل که دارای مجوز هستند عبارت اند از

  • Bellafill
  • Juvaderm
  • Restylane
  • Radiesse
  • Sculptra

لیفت صورت از طریق تزریق چربی

در روش لیفت از طریق تزریق چربی، چربی از سایر نقاط بدن گرفته شده و در قسمت های مختلف مورد نظر صورت تزریق می شود. استخراج چربی از قسمت های دیگر بدن از طریق لیپوساکشن انجام می شود. این روش می تواند تا چندین سال ماندگاری داشته باشد. تزریق چربی یا فیلر روشی نیمه تهاجمی است.

لیفت صورت با نخ

می توان گفت لیفت صورت با نخ یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی صورت است. برای رسیدن به نتیجه ایی مطلوب در این روش نیاز است تا به پزشکی ماهر مراجعه کنید. چرا که قرار گرفتن نخ در نواحی اشتباه سبب می شود تا لیفت ظاهری طبیعی نداشته باشد.

لیفت صورت از طریق لیزر

افراد برای دستیابی به پوستی صاف از روش لیزر درمانی استفاده می کنند. این روش سبب تولید مجدد سلول های پوست می شود. لیفت صورت از طریق لیزر برای پوست‌هایی که در معرض آفتاب دچار آسیب شده اند یا جای جوش و لک بر روی پوست آن ها باقی مانده است توصیه می‌شود. لیزر سبب کلاژن‌ سازی در لایه‌های زیرین پوست بدون آسیب رساندن به لایه‌های بالایی می‌شود. لیزر درمانی نیاز به چند جلسه دارد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. لیفت پوست از طریق لیزر تا چندین سال ماندگاری دارد. از عوارض این روش می توان به سوزش، قرمزی و ورم اشاره کرد.

لیفت صورت از طریق بوتاکس

از روش بوتاکس اغلب برای از بین بردن خطوط پیشانی، اطراف چشم و خطوط اخم استفاده می شود. این روش نیز سبب جوانسازی موقت شده و می بایست تمدید شود. معمولا بوتاکس در حدود 3 ماه ماندگاری دارد. بوتاکس از طریق فلج کردن عضله مورد نظر سبب رفع خطوط و چین و چروک می شود.

لیفت صورت از طریق میکرونیدلینگ

از دیگر روش های جوانسازی پوست میکرونیدلینگ است. در این روش پزشک از طریق سوزن های بسیار ریز و کوچک انرژی و گرما را به لایه های زیرین پوست می رساند و این انرژی سبب تولید کلاژن و بافت پوستی جدید خواهد شد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب ممکن است پزشک از شما بخواهد چند حلسه مراجعه داشته باشید.

لیفت صورت به روش کربوکسی تراپی

در روش کربوکسی تراپی از طریق انتشار گاز کربن دی اکسید در پوست سبب کاهش اکسیژن در آن مناطق شده و در نتیجه مغز را وادار می کند تا اکسیژن رسانی را به آن مناطق بیشتر کند. این روال منجر به کلاژن سازی بیشتر و در نتیجه جوانسازی پوست خواهد شد. برای دستیابی به نتیجه مورد نظر ممکن است نیاز باشد تا چندین جلسه مراجعه داشته باشید.

 ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...