عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) - درمان افتادگی پلک - هزینه و مزایا

جراحی زیبایی پلک

افتادگی پلک از جمله مواردی است که می تواند در مسن نشان دادن چهره شما تاثیرگذار باشد. امروزه روش های متنوعی برای درمان افتادگی پلک وجود دارد از جمله جراحی زیبایی پلک. در اینجا شما را با نحوه جراحی و مزایا و معایب این روش آشنا می کنیم.

بلد چی
بلد چی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی و عمل پلک یا بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی پلک چشم است که افتادگی پلک ها را درمان می کند و سبب بهبود ظاهر پلک ها می شود. بلفاروپلاستی می تواند بر روی پلک بالا و یا پلک پایین و یا هر دو پلک صورت گیرد. چراحی پلک هم به جهت زیبایی و هم به جهت درمان مشکلات عملکرد پلک انجام می شود. به صورت کلی به عمل برداشت پوست و چربی های اضافی پلک که معمولا به علت افزایش سن ایجاد می شوند جراحی پلک می گویند که در نتیجه آن شاهد رفع چین و چروک و افتادگی پلک خواهیم بود. امروزه بلفاروپلاستی یکی از بهترین روش های جوانسازی اطراف چشم است. این عمل زیبایی می تواند پوست اطراف چشم را سفت و به عبارتی لیفت کند. در برخی موارد فقط پوست اضافه پلک برداشته می شود و در مواردی نیز ممکن است نیاز به برداشت چربی پلک نیز باشد. لازم به ذکر است بلفاروپلاستی پلک بالا با جراحی رفع افتادگی پلک (جراحی پتوز) متفاوت است. در جراحی افتادگی پلک،تاندون‌ها و عضلات پلک بالا را که وظیفه ی بالا نگه داشتن پلک را دارند سفت می‌شوند تا مشکل افتادگی برطرف شود اما بلفاروپلاستی زمانی سبب رفع افتادگی پلک خواهد شد که پوست اضافی که منجر به سنگین و افتاده شدن  پلک شده است برداشته شود.

چرا دچار افتادگی پلک می شویم؟

متاسفانه پلک های بالا و پایینی چشم در اثر افزایش سن و همچنین جمع شدن چربی دچار افتادگی و تورم می شوند. با افزایش سن و در گذشت زمان پوست شل شده و عضلات ضعیف می شوند و در نتیجه شاهد افتادگی و چروک اطراف چشم خواهیم بود. البته موارد دیگری همچون استفاده از کرم های پرچرب اطراف چشم و تماس بیش از حد دست و یا دستمال با نواحی پلک و چشم نیز می تواند سبب چروک پلک شود.

برای جراحی پلک به کدام جراح یا متخصص مراجعه کنیم؟

متخصصان مختلفی مجاز به انجام جراحی زیبایی پلک هستند و می توانند عمل افتادگی پلک را برای شما انجام دهند. متخصص چشم، جراح پلاستیک و متخصص گوش و حلق و بینی مجاز به انجام این جراحی هستند. در سایت بلدچی ما سعی کرده ایم متخصصانی که مورد تایید مراجعین بوده اند را برای شما گردآوردی کنیم.

چه زمانی عمل افتادگی پلک درمانی صورت می گیرد؟

در برخی مواقع افتادگی پلک ها به حدی است که دید فرد را مختل کرده و فرد مجبور می شود برای دید بهتر از عضلات پیشانی خود استفاده کند. در این شرایط عمل بلفاروپلاستی درمانی انجام می شود.

عمل زیبایی پلک تا چه مدت ماندگار است؟

بعد از عمل زیبایی پلک اگر شرایط مربوط به بعد از عمل را رعایت کنید شاهد نتیجه عالی خواهید بود و این نتیجه تا بیش از 15 سال ماندگار خواهد بود. البته شرایط جسمانی فرد نیز در کسب نتیجه بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال افراد سیگاری و یا افرادی که دچار بیماری هایی نظیر مشکل انعقاد خون، مسکل سیستم ایمنی، بیماری ایدز و یا غیره هستند کاندیدای مناسبی برای این جراحی نخواهند بود.

هزینه جراحی پلک

همانند سایر عمل های زیبایی و درمانی دیگر هزینه جراحی پلک نیز بسته به نوع پزشک و محل جراحی شما متفاوت است. به طور کلی هزینه های جراحی پلک شامل موارد زیر است

  • هزینه آزمایش های قبل از عمل
  • هزینه داروها
  • هزینه مراقبت های بعد از عمل
  • هزینه های پزشک و بیمارستان

معمولا هزینه این جراحی بین 5 تا 7 میلیون تومان خواهد بود.

دوره نقاهت جراحی پلک چقدر است؟

بعد از جراحی پلک چشم نیازی به بستری شدن وجود ندارد و می‌توانید بلافاصله به خانه بازگردید. بعد از جراحی معمولا نیازی به پانسمان چشم نیست و محل زخم با استفاده از بخیه‌های بسیار ظریف یا چسب بافتی بسته می شود. تمامی ناراحتی‌ها و عوارض عمل پلک در عرض چند روز بهبود می‌یابند. اما برای رسیدن به بهبودی کامل چند هفته‌ ایی زمان نیاز است و در طول این مدت نباید از لوازم آرایشی چشم استفاده شود.

عوارض جراحی پلک

عوارض و خطرات عمل پلک را می توان بصورت زیر دسته بندی کرد

  1.  عدم توانایی در کام ل بستن چشم‌ها در روزهای ابتدایی عمل      
  2. دوبینی
  3. عفونت پلک
  4. بی حس شدن پلک ها
  5. کوتاه شدن پلک
  6. جای زخم


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...