لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن چیست؟

لمینت یا کاور ناخن نوعی روش کاشت ناخن است با این تفاوت که در لمینت ناخن امکان بلندتر کردن ناخن نیست. به طور کلی لمینت ناخن به جهت ترمیم سطح ناخن است. 

بلد چی
بلد چی

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن یک روش زیبایی است که در طی آن ناخن ها با یک لایه شفاف از مواد پوشانده شده که علاوه بر زیبایی سبب محافظت ناخن ها در برابر عوامل خارجی مضر می شود. روش های زیبایی ناخن ها بسیار متنوع و نسبت به گذشته نیز می توان گفت که امن تر شده است. لمینت ناخن نیز یکی از روش های نوین کاشت ناخن است که بسیار پرطرفدار می باشد. در لمینت ناخن از پودر و خمیر مخصوصی استفاده می شود که ناهمواری ها و بی نظمی های روی ناخن را اصلاح کرده و سبب زیبایی ظاهری ناخن نیز می شود. 

چه زمان از لمینت ناخن استفاده کنیم؟

لمینت ناخن زمانی انجام می شود که صدف ناخن بسیار شکننده و نازک شده است و به راحت شکسته می شود و امکان پیاده سازی روش های دیگر کاشت ناخن نیست. معمولا افرادی که به کارهای فلزی یا چوبی مشغول هستند و هر نوع کار دیگری که سبب ضعیف شدن ناخن ها می شود را انجام می دهند می توانند از لمینت استفاده کنند. لمینت برای تمامی بانوان و آقایان قابل انجام است. عوامل زیر ممکن است سبب از بین رفتن صدف ناخن شود:

  1. استفاده از ناخن مصنوعی
  2. تغذیه نامناسب
  3. مصرف کم آب و مایعات
  4. مواد شیمیایی
  5. استفاده مداوم و طولانی مدت از لاک ژل

مزایای و معایب لمینت ناخن

کارایی اصلی لمینت ترمیم سطح ناخن است که شامل تغذیه ناخن با ویتامین و مواد معدنی و یکدست کردن سطح ناخن می شود. لیمنت سبب می شود اثرات عوامل خارجی بر روی ناخن شما از بین برود و سطح ناخن شما یکدست و براق خواهد شد. لیمنت از شکسته شدن احتمالی ناخن ها جلوگیری می کند. از دیگر مزایای لمینت می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • اثر زیبایی سریع
  • بدون درد
  • اثر طولانی
  • از بین بردن بی نظمی های سطح ناخن
  • رساندن ویتامین و مواد مغذی به ناخن ها

لمینت معایب خاصی ندارد و تنها ایراد را می توان به میزان هزینه آن گرفت. 

مراحل انجام لمینت ناخن

در ابتدا برای انجام لمینت ناخن نیاز به سیستم لمینت و ابزار مانیکور خواهید داشت. لمینت طی دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول که با هدف کوتیکول و مونولا انجام می شود سرم ها در جهات مختلفی بر روی کوتیکول که از قبل تمیز شده است اعمال شده و همزمان با این کار ماساژ انجام می شود. ماساژ سب خون رسانی به ناخن ها و در نهایت جذب بهتر سرم می شود. مونولا دارای اثر ضدالتهابی بوده و ناخن و کوتیکول را با رطوبت و ویتامین اشباع می کند. این مرحله سبب از بین رفتن ذرات مرده پوست می شود.

در مرحله دوم لمینت ناخن ها با مایع روغنی که از اسید های میوه تشکیل شده است و بعد از آن با سرم-لاک پوشانده می شوند. این مایع روغنی با توجه به آسیب موجود بر روی سطح هر ناخن انتخاب می شود و ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. پس از اتمام مراحل لمینت می توان از لاک برای تزیین استفاده کرد. 

انواع لمینت 

برای لمینت ناخن سه روش وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

روش اول: لمینت ناخن به کمک دستگاه uv

از بیوژل ها برای لمینت استفاده می شود. برای خشک شدن این بیوژل ها از لامپ های uv استفاده می شود. مزیت استفاده از بیوژل ها بازیابی صدف ناخن، دادن ظاهری زیبا به ناخن ها و اجازه تنفس به آنهاست. بیوژل ها دچار ترک خوردگی نمی شوند و حداقل 2 تا 3 هفته به همان صورت اولیه روی ناخن ها باقی می مانند. 

در این روش صدف ناخن ابتدا یکدست شده و چربی زدایی می شوند. سپس با استفاده از یک لایه نازک از ژل ناخن ها پوشانده شده و زیر نور uv قرار می گیرند تا خشک شوند. مجدد این مراحل برای بار دوم تکرار می شود. 

روش دوم: لمینت ناخن به روش مانیکور ژاپنی

بجای استفاده از ژل شما می تواند از موم برای لمینت استفاده کنید که به روش مانیکور ژاپنی معروف است. 

روش سوم: لمینت با استفاده از پولیش

برخلاف سایر روش ها هدف از پولیش، دادن زیبایی طبیعی به ناخن هاست. شما می توانید این روش را در خانه یا سالن زیبایی انجام دهید. 

نحوه ریموو و پاک کردن لمینت

لیمنت ناخن نیاز به برداشتن یا پاک کردن ندارند مگر اینکه از لاک برای زیبایی استفاده شده باشد و یا نیاز به ترمیم باشد. ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...