مراقبت های پس از تزریق فیلر خط خنده

فیلر خط خنده و مراقبت های پس از آن

فیلر خط خنده که روشی موثر در تغییر چهره و جوانسازی است نیاز به یک سری مراقبت های تعیین شده از سوی پزشک دارد که اطلاع از روش های مراقبتی پس از تزریق فیلر خطوط خنده و رعایت هر یک از آن ها از بروز احتمالی عوارض، عفونت، ورم و کبودی و.... جلوگیری می کند. با بلد چی از توصیه های مراقبتی بعد از فیر خط خنده، مطلع شوید.

بلد چی
بلد چی

تزریق فیلر خط خنده

تزریق فیلر خط خنده همانند تزریق ژل لب یک عمل زیبایی و جوانسازی حساس است که حتما باید در مطب و کلینیک زیبایی معتبر انجام شود. حتما قبل از تزریق به بررسی بهترین مارک فیلر خط خنده و لب بپردازید تا صورتی صاف، بدون چین و چروک، پوستی سالم داشته باشید. یکی از مهم ترین مراحل برای داشتن پوستی سالم پس از تزریق فیلر، رعایت نکات مهم پس از تزریق فیلر خط خنده است، پس از این نوع عمل زیبایی لازم است که در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ژل صورت خود را نشویید و حمام نکنید، پس از ۲۴ ساعت با آب ولرم و به آرامی بدون ماساژ یا فشار به ناحیه تزریق ژل خط خنده صورت خود را بشویید.

تزریق فیلر خط خنده

خطوط خنده که معمولا بنا به دلایل افزایش سن و نوع پوست در صورت بسیاری از خانم ها و آقایان رخ می دهد که کمی ناخوشایند است البته با پیشرفت علم راه درمانی هم دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. بهترین روش جوانسازی، تزریق ژل خط خنده است که تمامی خط های گود شده ی کنار بینی و لب را طی یک الی چند جلسه رفع می کند. این نوع روش، یک عمل غیر تهاجمی است که با تزریق نوعی مایع به پوست توسط متخصص صورت می گیرد البته برای جلوگیری از عوارض جانبی تزریق فیلر خط خنده به تمامی توصیه های پزشک مربوطه، عمل نمایید.

مراقبت های پس از تزریق فیلر خط خنده

مراقبت های بعد از تزریق فیلر خط خنده

 1. در روز اول پس از تزریق فیلر خط خنده می توانید از کمپرس یخ، برای کاهش تورم در ناحیه ی مورد نظر استفاده کنید و هر دوساعت یک بار این عمل را به مدت 2 الی 10 دقیقه تکرار نمایید.
 2. از روز اول به بعد، روزانه یک الی دو بار این عمل را انجام دهید. تنها به یاد داشته باشید که از وارد کردن فشار زیاد به این ناحیه خودداری کنید، مگر اینکه پزشک در دستورات خود به انجام این مورد اشاره کرده باشد.
 3. تیلنول و یا داروهای هم گروه آن را می توان برای کاهش درد و ناراحتی پس از تزریق استفاده نمود. همچنین قرص آرنیکا و یا کرم های آرنیکا را نیز می تواند به منظور کاهش تورم و کبودی نیز استفاده کرد. اما لازم است که قبل از مصرف این داروها حتما پزشک خود را در جریان این امر قرار دهید.
 4. سعی کنید در یکی دو شب اول پس از تزریق فیلر خط خنده، برای خوابیدن از دو بالش استفاده کنید.
 5. حتما به پشت بخوابید تا ژل تزریق شده به صورت شما، حرکت نکرده و جابجا نشود.
 6. لازم است چند روز قبل و چند روز بعد از تزریق فیلر از مصرف داروهایی مانند آسپرین (رقیق کننده خون) خودداری کنید چرا که این داروها سبب خونریزی و کبودی مضاعف در ناحیه ی تزریق می شوند.

کاربرد فیلر خطوط خنده چیست؟

خطوط خنده یا همان خط هایی که در دوطرف لب و بینی (خط خنده از کنار دو پره بینی تا دو طرف لبها امتداد دارد) قرار دارند به کمک تزریق فیلر تا حدودی رفع می شوند که میزان آن با توجه به تشخیص متخصص تعیین می شود. شما می توانید برای کسب تجربه ی تزریقات زیبایی بدون عوارض و جوانسازی به کلینیک های تزریق فیلر در کرج، مراجعه نمایید.

توصیه های مهم پزشک بعد از فیلر خط خنده

 • از کمپرس سرد روی نواحی تزریق استفاده کنید؛ چون کبودی ناشی از تزریق را برطرف می کند.
 • از انجام ورزش های سخت و فعالیت های فیزیکی شدید بپرهیزید؛زیرا انجام این فعالیت ها باعث افزایش شدت کبودی و ورم می شود.
 • از کرم های ضد آفتاب SPF بالای 30 استفاده کنید.
 • پس از تزریق ژل خط  خنده از مصرف الکل و دخانیات به مدت ۱۲۰ ساعت خودداری کنید.
 • آب زیادی بنوشید. اگر بدن تان را هیدراته نگه دارید پوست تان مرطوب می شود و به بهبودی زودتر شما کمک می کند.
 • بهتر است از پماد Aquaphor نیز برای ترمیم و آبرسانی به پوست استفاده کنید.
 • از مصرف انواع لوازم آرایشی بر روی پوست لب تان، اجتناب کنید چون این کار باعث ایجاد جوش های چرکی در ناحیه تزریق میشود.
 • سعی کنید تا جای ممکن از استرس دور بمانید. زیرا عدم مدیریت استرس هورمون کورتیزول را ترشح می کند. این هورمون روند پیری و چین و چروک را تسریع می کند.برای رهایی از استرس، تکنیک های یوگا و مدیتیشن انجام دهید.

نوع تغذیه بعد از تزریق فیلر خط خنده چیست؟

مزایای تزریق فیلر خطوط خنده

قبل از رفع کامل بی حسی جای تزریق، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید؛ چون در حالت بی حسی ممکن است ناخواسته لبان خود را گاز بگیرید. این کار اثرات زیبایی ژل را از بین می برد. هم چنین حدود یک هفته پس از تزریق ژل خط خنده از مصرف غذاهای داغ و نوشیدن مایعات داغ پرهیز کنید.

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

پس از تزریق ژل خط خنده احساس کمی درد طبیعی است. برای تسکین درد، بهتر است که استامینوفن مصرف کنید. یادتان باشد که مصرف ژلوفن یا ایبوپروفن باعث خونریزی در ناحیه تزریق می شود. هم چنین مصرف این داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی باعث رقیق شدن خون می شود و اثرات مطلوب تزریق ژل را از بین می برد.


 • در چه صورت پس از تزریق فیلر خط خنده به پزشک مراجعه کنیم؟

  1. درد بسیار شدید یا دردی که به مرور شدت می یابد
  2. قرمزی شدید و تغییر رنگ در محل تزریق ژل خط خنده
  3. حساسیت شدید نسبت به لمس در محل تزریق ژل خط خنده
  4. بروز لکه های پوستی تیره و روشن در محل تزریق ژل خط خنده
 • اهمیت ماساژ پس از تزریق فیلر خط خنده چگونه است؟

  پس از تزریق ژل خط خنده بنا به توصیه پزشک، می توانید نواحی تزریق را به آرامی ماساژ دهید. این کار از خون مردگی و گلوله گلوله شدن ژل جلوگیری می کند.

 • روش صحیح خوابیدن پس از تزریق فیلر خط خنده چیست؟

  تا چند روز اول پس از تزریق ژل خط خنده خوابیدن روی صورت ممنوع است. خوابیدن روی صورت، باعث اعمال فشار به ناحیه تزریق ژل و حرکت ژل می شود که در نهایت کیفیت درمان را پایین می آورد. بهتر است برای خوابیدن از دو بالشت استفاده کنید تا سر بالاتر از بدن قرار بگیرد. این کار مانع از ایجاد فشار در ناحیه سر می شود.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...