نحوه چسب زدن بعد از فیلر بینی | تزریق فیلر بینی

نحوه چسب زدن بعد از فیلر بینی

تزریق فیلر بینی یک نوع عمل زیبایی غیر تهاجمی است که مورد استقبال بسیاری از خانم ها و آقایان قرار گرفته است. پس از تزریق فیلر، اکثر پزشکان چسب زدن روی بینی را توصیه می کنند زیرا استفاده از چسب تا ۳ هفته بعد از عمل باعث می‌شود که کمی فشار به پوست وارد شود که نتیجه آن پیشگیری از افتادگی ینی یا گسترش تورم می‌باشد. با ما با بهترین کلینیک های تزریق فیلر در کرج آشنا شوید.

بلد چی
بلد چی

آموزش چسب زدن بینی

همانطور که می دانید فیلر بینی چون از کم ترین عوارض ها برخوردار می باشد در بین طرفداران خود، بسیار محبوب است اما لازم به مراقبت هایی در مدت زمان کوتاه دارد که بهترین نتایج را برای شما عزیزان داشته باشد. در بین این مراقبت ها، مهم ترین اقدام یادگیری نحوه ی چسب زدن بر روی بینی است که با تحت فشار قرار دادن آن، در فرم دهی بینی کمک می کنیم. با بلد چی برای آموزش مرحله به مرحله ی چسب زدن بینی همراه باشید.

چگونگی تزریق فیلر بینی

ابتدا برای تزریق فیلر در کلینیک زیبایی باید بهترین متخصص را در این زمینه پیدا کنید تا تجربه ی زیبایی با کمترین عوارض را کسب نمایید. قبل از تزریق فیلر به بینی، یک نقشه ی راه باید ترسیم شود. پس از این برنامه ریزی مرحله بی حسی انجام می شود سپس به کمک نقشه ای که ترسیم شده ، مقادیر جزئی از ژل در نقاط مختلف بینی تزریق می شود

نکات مهم برای کاهش ورم پس از تزریق فیلر بینی

 1. استفاده از کمپرس سرد به جای گرم
 2. تا ۲۴ ساعت صورت خود را نشویید.
 3. دخانیات در چند روز اول استفاده نکنید.
 4. در طول روز و در حین خواب سر خود را بالا نگه دارید.
 5. در سه روز اول فعالیت های بدنی سنگین انجام ندهید.

عوارض جانبی فیلر بینی

نحوه ی چسب زدن بعد از فیلر بینی

پس از تزریق فیلر بینی توسط متخصص ممکن است بنا به دلایلی با یک سری از عوارض اعم از احساس قرمزی و ورم، احساس درد خفیف، کبودی بینی، ایجاد عفونت در ناحیه تزریق شده، بروز حساسیت مواجه شوید که کوتاه مدت است و جای نگرانی نمی باشد اما در صورتی که هیچ کدام از موارد ذکر شده در کوتاه مدت رفع نشدند حتما به پزشک مراجعه نمایید. بعد از فیلر بینی بسیاری از پزشکان، چسب زدن بر روی بینی را پیشنهاد می دهند که در ادامه به نحوه ی چسب زدن، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مراحل چسب زدن بعد از فیلر بینی

 • انتخاب چسب

برای انتخاب چسب، پزشک به بیمار توصیه می‌کند که یک عدد چسب 2/1 اینچی پزشکی از داروخانه تهیه کند. در مطب پزشک، از یک نوارچسب کاغذی با نشان تجاری 3M استفاده می‌کند که هیپوآلرژیک و نرم است می‌توان آن را چندین مرتبه روی پوست استفاده کرد. به علاوه این نوع نوارچسب تقریباً ارزان است. پزشکان بیان می‌دارند که چسب‌های 2/1 اینچی در مقایسه با چسب‌های باریک‌تر یا پهن‌تر دیگر برای این هدف بسیار مناسب‌تر هستند.

 • پوست خود را تمیز کنید

قبل از این که چسب را بچسبانید باید پوست روی بینی و گونه‌ها را به وسیله پد الکلی کاملاً تمیز کنید. با این کار چربی و آرایش روی پوست پاک می‌شود در غیر این صورت چسب به خوبی روی پوست نمی‌چسبد.

 • چسباندن چسب بینی

زمانی که شما چسب زدن به بینی را آغاز می‌کنید، مقدار مورد نیاز از چسب را بریده و روی بینی خود قرار دهید تا به سمت گونه در هر طرف بینی برسد. شما باید مقدار مورد نیاز چسب را تنظیم کرده تا بتوانید چسب را در طول پل بینی و همچنین در زیر پل بینی در نزدیکی نوک آن بچسبانید. اگر می‌خواهید بخشی از چسب را کشیده تا حداکثر مقدار روی بینی را در برگیرد چسب را پایین آورده اما نباید به طرف دیگر نوارچسب برسد. حتماً باید چسب را روی پوست محکم بکشید و سپس دو طرف آن را روی گونه‌ها بچسبانید. این کار را به این دلیل باید انجام دهید که بر غضروف و استخوان زیر پوست فشار ایجاد شود. زمانی که قسمت اول چسب به درستی چسبانده شد، می‌توانید با یک قطعه دیگر چسب روی پل بینی را بچسبانید. حتماً باید حدود 30 تا 50 درصد چسب‌ها روی یکدیگر قرار بگیرند. در واقع چسب باید محکم روی بینی چسبانده شود تا پوست زیر آن را به اندازه کافی فشار دهد.

اهمیت چسب زدن بر روی بینی

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل تاثیر زیادی در نتیجه نهایی بینی خواهد داشت؛ به خصوص در سه هفته اول. برای جراحی بینی نیاز است که چند برش ایجاد شود تا پوست روی غضروف برداشته شود. بعد از اتمام جراحی، پوست روی بینی به محل اولیه بر‌می‌گردد و چند بخیه کوچک زده می‌شود. در صورتی که در سه هفته اولیه، محکم چسب بزنید، خونرسانی به بافت و پوست با مشکل مواجه می‌شود که نتیجه آن، تورم و التهاب خواهد بود. همچنین، محکم چسب زدن منجر به ایجاد خط و خطوط بر روی بینی خواهد شد.

نکات مهم چسب زدن بینی

پزشک معمولاً توصیه می‌کند که بیمار 2 تا 3 هفته پس از انجام عمل جراحی بینی یا عمل جراحی ترمیمی بینی روی بینی خود چسب بزند. در برخی موارد، پزشک برای توصیه به چسب زدن روی بینی بیمار کمی صبر می‌کند. بهتر است تا چند ماه پس از عمل، روی بینی چسب زده شود تا بیمار بیشترین بهره را از انجام این کار ببرد. به بیماران توصیه می‌شود که هر شب قبل از خواب روی بینی خود چسب بزنند و هنگام صبح و قبل از شروع فعالیت‌های روزانه خود، چسب را از روی بینی خود بردارند. اگر بتوانید مدت زمان بیشتری چسب را روی بینی خود داشته باشید بهتر است.حتماً با جراح در مورد این که آیا چسب زدن بینی پس از عمل جراحی بینی یا عمل جراحی ترمیمی بینی برای شما ضروری است یا نه صحبت کنید. به علاوه، جراح بینی باید طریق صحیح و نحوه چسب زدن بینی را به شما آموزش دهد.

 • بعد از ۷۲ ساعت از تزریق ژل بینی ، حمام رفتن بلامانع است.
 • پس از ۷۲ ساعت از تزریق ژل بینی،در حمام روی چسب بینی اب گرم و نه آب داغ ریخته و وقتی چسب نرم شد،آن را به آرامی از روی بینی جدا کنید.
 • از جداکردن چسب بینی با فشار دست به روی بینی خودداری کنید زیرا موجب جابه جا شدن ژل می شود.
 • بعد از جدا کردن چسب بینی پس از ۷۲ ساعت، 3 ساعت، بینی را در معرض هوا قرار دهید و بعد از 3 ساعت مجدد بینی را چسب بزنید.جهت یادگیری برای نحوه ی چسب زدن به بینی،به هایلایت های صفحه ی اینستگرام clinicsaee مراجعه نمایید.
 • چسبی که شما روی بینی میزنید،۳ روز باقی می ماند و بعد از آن مثل گذشته در حمام آن را جدا کنید.(به طور کلی با این شرایط در طول هفته باید چسب روی بینی شما قرار گرفته باشد)
 • ۳ ساعت بعد ، یک چسب دیگر به طول ۴ الی ۵ سانتی متر زیر بینی و ۳ چسب به طول ۲ الی ۳ سانتی متر به صورت عرضی روی بینی بزنید.( به صورت پلکانی،یعنی نصف چسب بعدی روی چسب قبلی)چسب زیر بینی با فشار مختصر باشد و بینی را به سمت بالا لیفت کند ولی چسب های روی بینی هیچ گونه فشاری روی بینی وارد نکند)
 • این مدل چسب زدن را به مدت ۲ الی ۳ هفته روی بینی ادامه دهید.زیرا به راحتی از روی بینی جدا خواهد شد و با هر بار جدا شدن گذاشتن ان روی بینی راحت تر است.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی

چسب فیلر بینی

به کمک کمپرس سرد از خون ریزی، تورم و کبودی و پخش شدن فیلر به سایر نقاط جلوگیری کنید. طبق نسخه از داروی دیفن‌هیدرامین که یک‌نوع داروی ضد آلرژی است استفاده کنید. کرم آرنیکا برای رفع حالت قرمزی و تورم و حساسیت که بلافاصله پس از درمان شروع می شود مفید است و بدون نسخه هم می‌توان آن را خرید.این کرم را قبل از خواب به مقدار زیاد روی بینی خود بزنید.

 1. تا چهار هفته بعد از تزریق از عینک استفاده نکنید.
 2. تا ۲۴ ساعت پس‌از تزریق فیلر آرایش نکنید.
 3. تا ۴۸ ساعت پس از تزریق ورزش سنگین انجام ندهید.
 4. برای جلوگیری از تغییر شکل بینی از ماساژ دادن بینی خودداری کنید.
 5. در صورت داشتن درد یا تاری شدید ،قرمزی یا کبودی،کهیر یا سایر علائم حتما با پزشک خود تماس بگیرید.
 6. تا ۶ ساعت پس‌از درمان ناحیه تزریق شده را لمس نکنید.
 7. تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق حمام نروید.
 8. موقع جدا کردن چسب از فشار دادن به بینی پرهیز کنید چون باعث جابه جایی فیلر می شود.
 9. تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق فیلر در دو طرف سر خود با قرار دادن بالش از برخورد بینی به رخت جلوگیری کنید.
 10. به هیچ عنوان پس از تزریق فیلر آن‌ناحیه را ماساژ ندهید.
 11. به مدت ۷۲ ساعت از هرگونه ضربه به بینی خودداری کنید،به هنگام خوابیدن با قرار دادن بالش در هر دو طرف سر، تا ۷۲ ساعت از برخورد بینی به رخت خواب و آسیب ژل خودداری نمایید.

 • برداشتن چسب بینی چگونه است؟

  از جداکردن چسب بینی با فشار دست به روی بینی خودداری کنید زیرا موجب جابه جا شدن ژل می شود.

 • نحوه ی تعویض چسب بینی چگونه است؟

  پس از ۷۲ ساعت از تزریق ژل بینی،در حمام روی چسب بینی اب گرم و نه آب داغ ریخته و وقتی چسب نرم شد،آن را به آرامی از روی بینی جدا کنید. عد از جدا کردن چسب بینی پس از ۷۲ ساعت، 3 ساعت، بینی را در معرض هوا قرار دهید و بعد از 3 ساعت مجدد بینی را چسب بزنید. چسبی که شما روی بینی میزنید،۳ روز باقی می ماند و بعد از آن مثل گذشته در حمام آن را جدا کنید.

 • برای کاهش ورم بینی پس از تزریق فیلر چه راه حلی وجود دارد؟

  از کمپرس سرد استفاده نمایید و تا 24 ساعت صورت خود را نشویید، دخانیات را روز های اول استفاده نکنید و در سه روز اول فعالیت های بدنی سنگین انجام ندهید.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...