فیلر بینی برای چه افرادی توصیه می شود؟

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

فیلر بینی یک نوع عمل زیبایی غیر تهاجمی است که از طریق تزریق ژل صورت می گیرد و برای افرادی که دارای گودی، ناهمواری یا فرورفتگی بر روی بینی هستند و یا مناسب کسانیکه که بینی آن‌ها ظاهر نامتقارنی دارد، پیشنهاد می شود. فیلر بینی برای همه ی افراد توصیه نمی شود تنها برای افراد خاص پیشنهاد می شود که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. با بلد چی همراه باشید.

بلد چی
بلد چی

بهترین مارک فیلر بینی

فیلر بینی روشی بسیار موثر برای تغییر ظاهری، فرم دهی، رفع گودی بینی است که در کلینیک زیبایی و مطب ها تزریق می شود. در بازار انواع فیلر برای تزریق وجود دارد که در ادامه ما به شما بهترین مارک فیلر بینی را معرفی خواهیم کرد که از کمترین عوارض، بهترین نتایج، دوام و ماندگاری بالا برخوردار می باشد.

فیلر بینی چیست؟

رینوپلاستی غیرجراحی در اصل همان استفاده از فیلر بینی است که شکل بینی را تا چندین ماه تغییر می‌دهد. این عمل که نام‌های مستعار زیادی دارد، به دلیل راحتی و زمان کوتاه مورد نیاز، با نام جراحی بینی ۱۵ دقیقه‌ای هم شناخته می‌شود. تجربه ی فیلر بینی بدون عوارض نیاز است توسط پزشک و متخصص انجام شود که با تکنیک و مهارت های خاصی که دارد فیلر را تزریق کند.

ادامه مطلب: تزریق فیلر در کرج

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

فیلر بینی چیست

 1. افرادی که برای انجام عمل جراحی بینی، عوارض و خطرات ناشی از آن ترس زیادی دارند.
 2. متقاضیانی که هزینه لازم را برای انجام جراحی بینی ندارند.
 3. کسانی که فرم بینی آن‌ها نیاز چندانی به جراحی ندارد و فقط به دنبال صاف کردن برجستگی‌های بینی خود هستند.
 4. اشخاصی که هیچ علاقه‌ای به بینی‌های جراحی شده با فرم مصنوعی ندارند.
 5. کسانی که به دنبال تغییرات موقتی هستند.
 6. افرادی که به دنبال تغییرات گسترده در ظاهر بینی خود نیستند.

فرایند تزریق فیلر چگونه است؟

در فرایند تزریق فیلر بینی یک پرکننده مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این پرکننده می‌تواند انواع مختلفی از فیلر باشد. اما به طور معمول از هیالورونیک اسید برای این کار استفاده می‌شود. تزریق انواع پرکننده‌ها یا فیلرها به بینی می‌تواند در موارد بسیاری جایگزین جراحی‌های غیر ضروری شده و شما را به نتیجه دلخواه برساند. انجام تزریق فیلر بینی در یک مرحله انجام نمی‌شود؛ بلکه پزشک یا متخصص باید قسمت‌های مورد نیاز را شناسایی کرده و چندین بار تزریق را به داخل و خارج بافت انجام دهد. پس از تکمیل شدن این فرایند، پزشک برای رسیدن به شکل طبیعی، بینی را ماساژ می‌دهد تا ظاهر خوبی پیدا کند.

کاربرد فیلر بینی

مزایای تزریق فیلر بینی

 • برطرف کردن مشکل انحراف بینی،
 • تجدید ساختار در بینی‌های کوچک،
 • اصلاح ظاهری و صاف کردن بینی‌های قلاب شکل،
 • برطرف کردن قوزهای متوسط بینی،
 • برطرف کردن افتادگی خفیف یا متوسط در سر بینی،
 • اصلاح بینی پس از انجام عمل جراحی رینوپلاستی،
 • اصلاح نوک بینی پس از جراحی،
 • برطرف کردن مشکل بینی‌هایی که سر آن‌ها بالا است.
 • اصلاح فرورفتگی یا برآمدگی در ناحیه پره‌ها،
 • اصلاح ظاهری بینی‌های پهنی که ظاهر کوبیده دارند.

تزریق فیلر بینی چقدر ماندگار دارد؟

بیشتر فیلرهایی که در تزریق ژل به بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ موقتی میباشند. به عبارتی توصیه بسیاری از پزشکان و متخصصان به این است که از گزینه‌های دائمی استفاده نشود؛ زیرا این روش‌ها عوارض زیادی را در پی خواهند داشت. پرکننده‌های بینی به مرور زمان توسط بدن جذب شده یا اینکه حل می‌شوند؛ به همین دلیل ماندگاری نتایج به دست آمده از تزریق ژل بینی از حدود ۳ ماه تا ۲ سال متفاوت است. همچنین می‌توانید تا زمان جذب ژل‌ها توسط بدن صبر کرده و سپس برای تمدید تزریق ژل به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. همین ماهیت موقتی بودن تزریق ژل در ناحیه بینی یکی از دلایل استفاده از اسید هیالورونیک در این روش است.

مزایای فیلر بینی چیست؟

 1. به دست آوردن نتایج آنی و نیمه ماندگار
 2. پرداخت هزینه کمتر
 3. مدت ریکاوری کوتاه مدت
 4. غیر تهاجمی بودن
 5. عدم وجود آثار زخم یا بخیه بر روی بینی

تزریق فیلر بینی چه معایبی دارد؟

عوارض تزریق فیلر در ناحیه بینی  بسیار کم است و از این نظر با عمل جراحی بینی قابل مقایسه نیست. بعد از تزریق ممکن است یک تورم بسیار خفیف در این ناحیه ایجاد شده و یا مقدار بسیار کمی کبودی و قرمزی در آن دیده شود. که این عوارض کاملا موقتی هستند و ظرف یک یا دو روز از بین خواهند رفت. علاوه بر این دردی که در اثر تزریق ژل در ناحیه بینی ایجاد می‌شود؛ بسیار اندک است و احساس ناراحتی زیادی را به وجود نخواهد آورد. این درد با استفاده از داروها یا کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی به طور کامل برطرف می‌شود. البته باید دقت کنید که خفیف بودن این عوارض و شدت آن‌ها در گرو مراجعه به یک کلینیک معتبر است؛ زیرا مهارت پزشک هم در نتیجه کار و هم در عوارض ایجادشده در اثر آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

فیلر بینی برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

 • بانوان باردار یا شیرده
 • افراد زیر ۱۸ سال
 • افرادی که به بیماری‌های خود ایمنی یا دیابت مبتلا هستند.
 • افرادی که قصد انجام اقدامات زیبایی مانند لیزر یا لایه برداریرا به مدت یک هفته پس از تزریق دارند.

 • فیلر بینی برای چه کسانی توصیه می شود؟

  مناسب کسانیکه که بینی آن‌ها ظاهر نامتقارنی دارد. کسانیکه که دارای بینی تختی هستند و می‌خواهند یک پل یا برجستگی را بر روی بینی خود ایجاد کنند.

 • مزایای فیلر بینی چیست؟

  1. در این روش نیازی به بیهوشی نیست. بنابراین نه ‌تنها بیمار دچار عوارض داروها و روش‌های بیهوشی نمی‌شود، بلکه بلافاصله قادر به انجام فعالیت‌های روزانه خود خواهد بود.
  2. تغییرات فرم بینی در این روش برگشت‌پذیر هستند. به عبارتی اگر شما از نتایج فیلر بینی خود راضی نبودید، می‌توانید اقدام به جذب مایع فیلر با استفاده از آنزیم‌های هیالورونیداز کنید. این آنزیم نتایج تزریق فیلر را معکوس می‌کند.
  3. هزینه انجام تزریق فیلر برای بینی نسبت به عمل جراحی بسیار به‌صرفه‌تر است.
 • ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

  پرکننده‌های بینی به مرور زمان توسط بدن جذب شده یا اینکه حل می‌شوند؛ به همین دلیل ماندگاری نتایج به دست آمده از تزریق ژل بینی از حدود ۳ ماه تا ۲ سال متفاوت است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...